Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Слънчеви колектори

Публикувано от bnm 
Re: Слънчеви колектори
18-05-2008 - 08:08:49
Слънчеви инсталации - месец май ние най натоварения 10 нови системи се зареждат и пускат в експлоатация а профилактика на старите ужас няма време , по 4 обекта на ден се визитират . Тока е много скъп и се очаква увеличение затова всеки гледа да се запаси с алтернатива.
Re: Слънчеви колектори
18-05-2008 - 09:50:16
Zdraveite az sa6to sam si postavil kolektor /vakumno traben /150 litra i sam mnogo dovolen moje li da sloja o6te nqkakav i da gi polzvam zimata za otoplenie pri polojenie 4e imam lokalno parno?
Re: Слънчеви колектори
18-05-2008 - 12:08:12
Истината е тая , също като колегата Фокус трябва да се направи една отоплителна система която да използва слънчеви панели и да бъде наблюдавана онлайн .Да изкара една зима и да се види ползата , като се следи външна и вътрешна температура .
Re: Слънчеви колектори
18-05-2008 - 20:13:00
Здравейте отново на всички. Бях се позагубил за известно време поради липса на време да се обърна от работа.

filmatoplo поздравления за успешния сезон! Не се оплаквай от работа winking smiley. Като гледам сте отговорили подобаващо на въпросите на хората. Браво!

Поздравления и за Фокус. Доста сте се постарали със сайта.

bundy78 относно твоя проблем не ти препоръчвам да го правиш. Просто през зимата слънцето не грее достатъчно силно за да може да ти подсигури отопление, ако пък можеше нямаше да имаш нужда от такова smiling smiley. Просто дори и да има колектори със 100% кпд пак няма да се получи.


www.multiterm.org, онлайн магазин, камини и печки на дърва
Re: Слънчеви колектори
18-05-2008 - 23:51:20
Поздрави на колегата от Мултитерм.
Не спират да ни питат дали може да се използва за отопление.
А аз ги питам колко месеца в годината им се налага да плащат за отопление.

Хора, планентата се променя. По-бързо от колкото можем да се приспособим и в по-лоша посока, от която ни се иска! Ние сами сме си виновни, но това е друга тема.

Според някои проучвания за Бг има 242 слънчеви дни..... с 22 повече от 2000-та година.
Една инвестиция за инверторен (интелигентен, икономичен) климатик е далеч по-изгодна от колкото слънчева система за отопление. Така или иначе за 4 месеца в годината, през които според статистиката няма слънцегреене, се налага да се плаща сметка за ток или други горива. А през останалото време се налага някой да ви прави студ, не е ли така? Аз съм доволен от инверторния си климатик - за първи път регистрирам толкова ниски сметки за ток през зимата. Вярно че няма по-романтична класика от добрата печка на дърва, но Вие колко от старите класики сте запазили в новите си жилища?

Ако се намери специалист по топлотехника, да сметне някоя термопомпа, така модерни напоследък, да каже колко голям топлинен акумулатор да загряваме цяло лято с панели, да докаже колко месеца през зимата ще черпи от акумулираната топлина ..... ех че готино, като във фантастичен роман. Чел съм че руснаците го правят - имат защо да го правят - руска зима! Вие къде я видяхте тук? И защо не видяхте че тя все повече се скъсява, макар сурова и жестока, истината е че е все по-кратка. Залитате в посока незбъднати мечти на бащите ви - безмислени за осъществяване в наше време.

Колегата от Мултитерм беше на изложението в НДК. Нека да си спомни как на презентацията на германските фирми си го казаха в прав текст. Пачеше им се, но си го признаха, болната истина, същинсият въпрос, истина от всякъде - правят и ще правят каквото е възможно за да не стават чак толкова зависими от руския газ ! ! ! ! ! !
Увеличава им се потреблението на руски газ, на тях и на цяла Европа. И със всички свободни пари, богатите държави се стремят да увеличат процента добита енергия от възобновяеми енергоизточници. Хайде представете си една камара доклади писани десетилетия от умни хора, статистика на мощни държавни институции, предвиждане на международни специалисти и световно признати учени.... и после си правете кратки изводи през призмата на собствения си мироглед. На там отиват нещата. Кофти, но е така.

Купете си енергоспестяващ климатик за лятото и си монтирайте повече слънчеви колектори за целогодишна употеба. Ако минава река през двора ви - монтирайте малка водна централа. Ако духа вятър на покрива - купете си ветрогенератор. Ако съседа ви е културист - сложете му динамо на бицепсите докато тренира в залата, да ви свири MP3 плейъра без батерии.

наблюдавайте онлайн
Re: Слънчеви колектори
19-05-2008 - 08:18:54
Аз съм оптимист за отопление със слънчеви панели и ще се хвана да направя една система в комбинация с водно подово , може и в стената и в тавана .Има не използвани технологии още в бита , има вещества които като ги раздвижим отделят температура , има и други които се изпаряват при ниска температура и също топлят - има начини има - нали Фокус вие завъртяхте панела и стана работата камоли отопление от слънцето smiling smiley
Re: Слънчеви колектори
19-05-2008 - 08:48:06
Ти направи тръбите, аз ще ги облека с електроника, прецизно управление, следене и запис на данни. Ако измерването покаже приемливи резултати - ще продължим работа. Сещам се за думите на един от най-възрастните и опитни колеги-консултанти по нашата тема: Момчета, преди да се засилите в тази посока, огледайте се. Вижте дали някой някъде вече го е правил. И ако го нямя - замислете за какво го е спряло, чак тогава мислете как да го направите.
Re: Слънчеви колектори
19-05-2008 - 15:38:39
В интерес на истината ние вече сме направили такова подово отопление със слънчеви колектори, но в нашата си база, но да ви кажа честно не съм имал още възможност да направя някакви измервания за да имам резултати, понеже го направихме есента, а през зимата довършвахме разни други неща и така си мина времето... но сега тая зима мисля да го следя от началото до края как работи и какво прави smiling smiley така че ако имате идеи можете да дадете smiling smiley Да уточня, че няма допълнителен източник на топлина, така че не вярвам да се справи кои знае как, а и сме сложили по-малък акумулиращ съд за това място, поради други независещи от нас причини smiling smiley и т.н. и т.н.


www.multiterm.org, онлайн магазин, камини и печки на дърва
Re: Слънчеви колектори
20-05-2008 - 19:02:07
Днес пуснахме една система пробно с пресови фитинги за медни тръби (гайка,пръстен и самия фитинг - коляно,тетка или преход с резба) . Става по бързо и отпадат - спойки , горелки и работиш дори при наличие на течност . Остава да ги намеря малко по евтино от главна фирма , производството им май е италианско ТМТ.Сега мога да работя на покрив дори при вятър и лек дъжд и най вече при прибавяне на други панели и бойлер към вече работеща система .Режеш тръбата и докато се откапва течноста вече стягаш новия фитинг .Кефя се защото отдавна ги търсих на пазара . Ако някой знае къде продават в София да сподели .
Re: Слънчеви колектори
20-05-2008 - 21:09:10
юроком имат но цената не я знам. в листата си може да я имат
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход