Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Слънчеви колектори

Публикувано от bnm 
Re: Слънчеви колектори
08-05-2009 - 07:53:24
За средния е така, първи и трети са както трябва.
Re: Слънчеви колектори
10-05-2009 - 11:58:07
Пак млъкна за анимацията. winking smiley
Re: Слънчеви колектори
13-05-2009 - 19:07:55
Здравейте колеги, отдавна не съм писал и викам да се обадя smiling smiley. От последния път съм вкарал един нов обект със снимки и някои от цените са променени. За радост на всички цените на системите с бойлери са паднали чуствително, като някои дори с по 2хил лв са паднали (по-големите разбира се). Скоро ще има и нови продукти, които мисля че ще ви харесат.

Гледам че пак сте нападнали колегата Фокус. Недейте така все пак той е един от малкото, които са успели да намерят време, ресурси и сили за да си поиграят и да направят смея да кажа доста добра показност на следенето на температурите.

В този ред на мисли Фокус, ако ти дам един вакуумен 8 тръбен (SKY 8) от нашите навит ли си да го сложим при вас и да го мерим и него успоредно с другите? От чисто любопитство ми се иска да го направим.

filmatoplo Ямбол далече ли ти идва да ти пусна един обект за оферта за изпълнение с наши колектори?

Поздрави на всички и успех!


www.multiterm.org, онлайн магазин, камини и печки на дърва
2v6
Re: Слънчеви колектори
13-05-2009 - 20:06:53
Quote

syncho Написал:
-------------------------------------------------------
...
> В този ред на мисли Фокус, ако ти дам един
> вакуумен 8 тръбен (SKY 8) от нашите навит ли си да
> го сложим при вас и да го мерим и него успоредно с
> другите? От чисто любопитство ми се иска да го
> направим.
...

И какво ще се мери :}

Re: Слънчеви колектори
13-05-2009 - 21:01:06
2V6 не знам кое точно не ти стана ясно *huh* . На мен ми стига да видя как се държи спрямо техните и какви са му входно изходните температури сравнени с другите поставени при равностойни атмосферни условия.

www.multiterm.org, онлайн магазин, камини и печки на дърва
2v6
Re: Слънчеви колектори
14-05-2009 - 07:50:54
Quote

syncho Написал:
-------------------------------------------------------
> 2V6 не знам кое точно не ти стана ясно . На мен
> ми стига да видя как се държи спрямо техните и
> какви са му входно изходните температури сравнени
> с другите поставени при равностойни атмосферни
> условия.
>
> www.multiterm.org онлайн магазин

На мен не ми беше ясно какво на теб ти е ясно smiling smiley, затова попитах "Какво ще мерите?", защото в момента както се разбра има ориентировъчни измервания.
В предишния пост ти написа точно това: "...да го сложим при вас и да го мерим и него успоредно с другите?"

Това, че техните датчици по мои наблюдения са с грешка около 1 градус ( ±1 °К) означава че дТ (входно-изход) ще е с грешка 2 градуса!
Когато дТ е примерно 10 градуса следва грешка 20% !!!

А за да има сравнение трябва освен атмосферните условия и разходите на вода през колекторите да са еднакви!

Те дори в момента еднакви ли са?

Сега би ли обяснил какво влагаш в "На мен ми стига да видя как се държи спрямо техните..." ?


Re: Слънчеви колектори
14-05-2009 - 10:33:07
Какво има да се мисли , Сънчо си монтира съвсем независима система с панел ,помпа , тръби и бойлер до тази на Фокус .Окичва се с датчици и се отчитат резултати . А ако се качи сънчовия панел на въртяща стойка мисля ще бие двойно фокуса.
Re: Слънчеви колектори
15-05-2009 - 21:47:21
Днес докарах последните уговорени 6 панела -селект плоски , там мед тръби , помпена група , контролер и др.С два бойлера по 300 литра .За къмпинг Арапя - по софето го знаят- до Царево . Приготвил съм и 500 литра пропилен гликол - 5 системи имам за зареждане -в туби по 30 литра - нямат вдигане отиде пак кръста :] . И мам и 2 системи за вакумни -стойки и щрангове има ,но не са ми потвърдени -собственика чака едни пари.По важно че в неделя е кръщенето на сина *drunk* *beer* .Нещо ново при вас *ok* .По принцип всяка година чакам с нетърпение 1 юли , тогава спираме работа до септември - 2 месеца съм хотелиер (15 -20 лева леглото) и се пека на плажа winking smiley
Re: Слънчеви колектори
15-05-2009 - 22:20:49
Аз понеже нищичко не разбирам, мога ли да попитам нещо?

Интересувам се има ли система, която да е и за бойлер, и за отопление, на малка вила и дали може през зимата(когато не я посещавам) да се поддържа някаква минимална температура над нулата в радиаторите.
Re: Слънчеви колектори
16-05-2009 - 07:52:07
Здравейте,
От Брамак ми предложиха 2 солара на цена 11000 лв. само за панелите, това как е като цена?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход