Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена на груб строеж

Публикувано от bnm 
Re: Цена на груб строеж
28-08-2008 - 19:54:17
Какво включват тия 130-170 лв? Само труд? Вижда ми се малко множко, макар и да зависи много от сложността разбира се.
Re: Цена на груб строеж
28-08-2008 - 20:23:16
Karapuz Каза:
"За да не се отклоняваме от темата ще кажа само, че актуалната, реална цена на квадратен метър за пета категория е между 130 и 170лв."


Карапуз, моля те би ли пояснил какво включва тази цена от 130-170 лв./кв.м.?
И още нещо, как се справяш с изискването на общината за договор с лицензиран техник и надзор? В някои общини даже изискват предварителен договор и с лицензирана строителна фирма confused smiley
Re: Цена на груб строеж
28-08-2008 - 22:34:47
Гето,
тези от общините попадат в категорията брат'чеди......! Т.е. .....да духат супата!
Re: Цена на груб строеж
28-08-2008 - 22:52:32
Партцалев, равам се, че отново си тук!
Re: Цена на груб строеж
29-08-2008 - 10:21:42
До тази цена се достига по следният начин:След подробно представена оферта с разбивка по пера т.е. толкова за основи, толкова за плочи, толкова за покрив и т.н. се получава обща сума х.Деля х на РЗПто и получавам цена на квадратен метър.Това е начин просто да си сверяваме часовника, иначе никой не дава цена по този начин, а и не е коректно.Цената е без материали.И точно за това исках да се допитам до вас.Знае ли някой при положение, че си доставям материалите сам, колко ще ми стъпят на м2.
По въпроса с лицензирана фирма мога да кажа само, че въобще не ми искаха подобен договор.Но практиката покзва, че всяка община си има собствено мнение за това.
Re: Цена на груб строеж
30-08-2008 - 08:22:29
След пазарлъка сме на цена 35000лв.Вчера си стиснахме ръце с момчета.До 10 дена започват.Та какво се получи при мен от 59000лв стигнах до цена 35000лв и то без особено голям зор.Бригадата е от трима майстори с двама общаци.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-30 08:27 от Karapuz.
Re: Цена на груб строеж
03-09-2008 - 13:49:39
В никакъв случай не искам да показвам неуважение към труда на строителя,но 35000 на 250 кв.м. едноетажно confused smiley .Сигурно проекта ти е много сложен,или просто цената на труда при вас е по-висока.Лошо нема!!За тая цифра просто трябва да са безупречни и да ти направят още доста неща.
Re: Цена на груб строеж
15-09-2008 - 15:04:32
Включвам се за първи път.
На пролет ще стягаме къщичка, имаме узаконено петно от 70 кв.м. Искам едноетажна къщичка, не супер лукцозна, ама не и съборетина . Та, каква излиза калкулацията горе долу за основа, строеж цялостен, узаконяване. Един съсед си направи подобна 70кв.м. и каза, че му излязло 38000 лв. Тука пишете за други цени та се чудя... smoking smiley
Re: Цена на груб строеж
15-09-2008 - 15:56:56
хубаво Виленце,
хубав ти е въпросът-но отговорът...........
никой не може да ти даде точна калкулация на разходите за строежа ти (единственото,което със сигурност ще знаеш е - на какви цени си ЗАПОЧНАЛА)
при тези растящи цени на материали,труд,проектиране...........сал господ знае ....
ще те излъже някой да се качиш на шейната , после ще го видиш истинския........
много ентусиасти са започвали смело и оптимистично-но финалът им не е бил същия!
до мен един комшия строи ТРЕТА година (а е строителен предприемач - в бизнеса е но ги гони майсторите-лъжат го и опитват да го крадат)
ако с него е така-сещаш ли се как ще е с теб ?
къщите ще поскъпват - няма предлагане а от друга страна цените както ти писах (труд,материали и пр...) ще вървят нагоре!
купи си апартамент - за тях има шанс да мръднат надолу и си гледай спокойствието

---------------------------------------------------
дотегна ли ви да чакате еФтинийката
Re: Цена на груб строеж
15-09-2008 - 23:12:00
[forum.imoti.net]

Виж подробната ми разбивка за миналата и тази година.
Може да ти е от полза.
Но както споменаха колегите всяка къща си е сама за себе си.
Пък и зависи как ще се уговориш, но ако питаш мене гледай в никакъв случай разходите ти за труд да не са повече от 30% от стойността на строежа.
Това е горната граница.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход