Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кога най-после ще се квалифицира разреждането на бетона като престъпление?

Публикувано от bulhomes 
Кога най-после ще се квалифицира разреждането на бетона като престъпление?
20-08-2010 - 14:36:30
Вчера ме разбиха строителите. Наливат колоните на първия етаж (на ръка) и им карах готов бетон по кубик със самосвалчето (миксера го кара до обекта и ми го сипва в него за по-чисто. Помпа не искаха, че щяла да им гътне кофража). На второто камионче към края минах и гледам - бетона на чорба и един даймата налива с маркуча.
- К'во правите бе - викам - нали Ви казах да не го разреждате?
- Ама ние не го разреждаме - сипваме му вода....

Мисля, че е време да се направи закон да се наказват такива деяния. Конструктора е сметнал някакъв бетон, като го разредят и му падне марката става друг. Къде отиват тогава изчисленията на конструктора? Трябва ли да падне някоя сграда, да загинат пак хора и всъщност
това все някога ще стане - защо да отлагаме. Ако някой има идея как, на кого и къде трябва да се подаде такова предложение - давайте идеи!
Re: Кога най-после ще се квалифицира разреждането на бетона като престъпление?
20-08-2010 - 14:42:04
Quote
bulhomes
Трябва ли да падне някоя сграда, да загинат пак хора и всъщност това все някога ще стане


Ако продължаваш така , губиш ме като клиент в къщата ти за гости . :]
Re: Кога най-после ще се квалифицира разреждането на бетона като престъпление?
20-08-2010 - 15:32:47
winking smileyНе ти ли казаха,че хубав "шопски бетон" става като му излезе млякото / каймака/,затуй си иска вода!:]
Re: Кога най-после ще се квалифицира разреждането на бетона като престъпление?
20-08-2010 - 15:38:01
Има държави,в които въпросът е решен п друг начин-бетоновият възел си е сертифицирал 10-15 контрактора,осигурил ги е с техника и с бетона от тоя възел се занимават само те.Съответно си поделят и отговорноста за бетоновите работи.При тоя метод няма къде да се получи грешка-просто тези хора се занимават САМО с бетон и с нищо дуго по строежа.Правят кофраж,изливат,вдигат си кофража и се знасят.Просто за тоя етап от строителството отгварят само те и никой не сии помисля да им се меси в работата.Техническите неща те си ги уточняват директно с конструктора,който и там им се води нещо като шеф.

Проблем на тоя метод-оскъпява се процеса.
Re: Кога най-после ще се квалифицира разреждането на бетона като престъпление?
20-08-2010 - 15:56:32
Майтапете се Вие, ама хич не ми е до смях. Наех си консултант одеве.. (въпреки, че си имат технически ръководител)
Re: Кога най-после ще се квалифицира разреждането на бетона като престъпление?
20-08-2010 - 17:13:16
С този технически ръководител по закон сте длъжен да имате отделен договор (извън договора за строителство, какъвто не сте задължен да сключвате).
Уволнете го.
Не очаквайте от консултанта по цял ден да стои на обекта, и да гледа какво правят хайманите. Не му е това работата.
Re: Кога най-после ще се квалифицира разреждането на бетона като престъпление?
20-08-2010 - 17:22:12
avatar
Пуцай куме....
И сега какво? Неустойки? Фалстарта е ясен,а сега на къде?
Кой носи отговорността?
Ако има такова лице - удръж си всичко от него,декофрирай,измий арматурата и отново заливай - този път с контрол!
Особено при колони и плочи - такива да си ги нямаме- просто искай неустойка!

Чест и почитание
Re: Кога най-после ще се квалифицира разреждането на бетона като престъпление?
20-08-2010 - 17:55:12
Quote
bulhomes
Майтапете се Вие, ама хич не ми е до смях. Наех си консултант одеве.. (въпреки, че си имат технически ръководител)[[/b]/quote]

winking smileyКолега,нема ми се сърдиш,ама ми се струва административния капацитет непълен! Липсва секретарка! Добрата секретарка е разведена блондинка до 35 г. с мерки 90-60-90! Владеенето на езици е предимство!:}При кастинга и дай заповедната книга и книгата за бетоновите работи на обекта със задачка да напише 10 реда резюме-препоръка към останалата администрация,как се водят тия книги!
Re: Кога най-после ще се квалифицира разреждането на бетона като престъпление?
20-08-2010 - 18:41:06
avatar
Между бетон с 40% В/Ц и този с 70%В/Ц разликата в якостта е точно два пъти.Така,че опичай си акъла!
Re: Кога най-после ще се квалифицира разреждането на бетона като престъпление?
20-08-2010 - 18:52:19
Аз наистина се надявах някой да има наблюдения как се предлага закон.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход