Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

кладенец

Публикувано от mehudi 
кладенец
25-08-2010 - 13:04:34
здравейте,

имам имот на името на фирма, където искам да построя кладенец за битови нужди. може ли някой да ме посъветна как да постъпя - ако имотът бе на името на физическо лице, то е на уведомителен режим, и крайно облекчен, докато ако е на името на фирма - крайно усложнен - поне по документите, които гледам от сайтовете на басейновите дирекции. от водно бюро софия ми казаха, че ако документът е на името на фирма - минавам по "фирмената" процедура. а на мен ми трябва за къпане на няколко души само.

моля за съвет.

предварително благодаря.
Re: кладенец
25-08-2010 - 14:01:58
Не хитрувай Мехуди, закона си е закон. Не може хем душата в рая, хем к---а в п----а:]

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: кладенец
25-08-2010 - 14:13:47
Закон за водите
(2) (Изм. - ДВ, бр. 81 от 2000 г., бр. 65 от 2006 г.) Физическите лица - собственици или ползватели на недвижим имот, разположен в границите на населените места, имат право на безвъзмездно водовземане до 10 куб. м на денонощие за собствени потребности от намиращите се в него повърхностни и подземни води.

Ако фирмата собственик на имота е ЕТ няма проблем,ако пък е юридическо лице възможността е да ти отдаде парче земя или целия имот за ползване под наем и като ползвател-физическо лице имаш право на безвъзмездно водовземане.Басейнова дирекция ще ти искат нотариално заверен договор за наем,копие от нотариалния акт и да опишеш помпата и дебита и ,и тука внимавай да не пишеш ,че си монтирал някоя ламя,ами да е нещо от сорта: циркулационна помпа с мощност 0,350 kW с дебит 20 литра на минута.Успех!
Re: кладенец
25-08-2010 - 14:34:04
Quote
Geto
Не хитрувай Мехуди, закона си е закон. Не може хем душата в рая, хем к---а в п----а:]

не хитрувам - искам го точно за битово водоползване и не искам да се занимавам с процедура за водоползване за промишлени нужди
Re: кладенец
25-08-2010 - 14:35:06
Quote
фло
Закон за водите
(2) (Изм. - ДВ, бр. 81 от 2000 г., бр. 65 от 2006 г.) Физическите лица - собственици или ползватели на недвижим имот, разположен в границите на населените места, имат право на безвъзмездно водовземане до 10 куб. м на денонощие за собствени потребности от намиращите се в него повърхностни и подземни води.

Ако фирмата собственик на имота е ЕТ няма проблем,ако пък е юридическо лице възможността е да ти отдаде парче земя или целия имот за ползване под наем и като ползвател-физическо лице имаш право на безвъзмездно водовземане.Басейнова дирекция ще ти искат нотариално заверен договор за наем,копие от нотариалния акт и да опишеш помпата и дебита и ,и тука внимавай да не пишеш ,че си монтирал някоя ламя,ами да е нещо от сорта: циркулационна помпа с мощност 0,350 kW с дебит 20 литра на минута.Успех!

да, и на мен нещо такова ми се въртеше в главата. благодаря
Re: кладенец
25-08-2010 - 15:20:17
Quote
фло
Закон за водите
(2) (Изм. - ДВ, бр. 81 от 2000 г., бр. 65 от 2006 г.) Физическите лица - собственици или ползватели на недвижим имот, разположен в границите на населените места, имат право на безвъзмездно водовземане до 10 куб. м на денонощие за собствени потребности от намиращите се в него повърхностни и подземни води.

Ако фирмата собственик на имота е ЕТ няма проблем,ако пък е юридическо лице възможността е да ти отдаде парче земя или целия имот за ползване под наем и като ползвател-физическо лице имаш право на безвъзмездно водовземане.Басейнова дирекция ще ти искат нотариално заверен договор за наем,копие от нотариалния акт и да опишеш помпата и дебита и ,и тука внимавай да не пишеш ,че си монтирал някоя ламя,ами да е нещо от сорта: циркулационна помпа с мощност 0,350 kW с дебит 20 литра на минута.Успех!

цъ, не става. кладенецът вървял с имота, не с наемателя.
Re: кладенец
25-08-2010 - 15:31:48
Питах по твоя въпрос при "компетентните органи"...евентуално може да стане,ама ако имаш учредено и вписано право на ползване върху целия имот.
Re: кладенец
25-08-2010 - 15:36:55
Quote
mehudi


цъ, не става. кладенецът вървял с имота, не с наемателя.

Първо взимаш имота под наем и ставаш ползвател-физическо лице,който си изкопава сондаж за нуждите си и отива да го регистрира и тука режима не е разрешителен ами уведомителен!Доказваш го с договор за наем нотариално заверен и с копие от наториалния акт ги уведомяваш,че имаш водоизточник и попълваш една проста бланка в дирекцията!Казах ти и по кой текст от закона е възможно това!Аз с договор за наем съм регистрирал далеч по-сложно нещо от кладенеца,като воден обект например!
Re: кладенец
25-08-2010 - 16:09:06
Quote
salvador
Питах по твоя въпрос при "компетентните органи"...евентуално може да стане,ама ако имаш учредено и вписано право на ползване върху целия имот.

Къде го буташ във вещното право!Тука закона има предвид под ползватели всички възможни форми на ползване на имота а не учредено вещно право на ползване.Един прост договор за наем върши същата работа!Трябва да има и скица на имота с отметка къде е "космическото" съоръжение за водовземане.
Re: кладенец
25-08-2010 - 16:42:09
За наем не съм питал.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход