Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кога най-после ще се квалифицира разреждането на бетона като престъпление?

Публикувано от bulhomes 
Re: Кога най-после ще се квалифицира разреждането на бетона като престъпление?
21-08-2010 - 15:17:02
avatar
Ха познай чии са използваните пластификатор за стадиона?
Не казвам,че не става да се добавят на строежа - предпочитам това да се дозира в бет.възел след редуцирането на водата!
За съжаление само в БГ това се прави....
Ако не се премахнат количествата вода - 15-20% ,при използването на суперпластификатор бетона става самоуплътняващ се т.е. силно чорбалив и ако кофража е зле почти всичко отива на земята.Имам снимки от строеж където имаше предозиране на суперпластификатор,но поради това че е на обект с национално значение няма да ги кача - просто нямам пари за съд след това.
Твърдя,че бетона не свърза на 5 ден след изливането му и се наложи да декофрираме и измием арматурата ....и отново за заливаме.
Друг момент беше - на същият обект,при друга плоча - доставка на земновлажен бетон за плочата/20см/ , и неполиването след това на същата...
Резултата беше плачевен - в някои от пукнатините можеше да се пъхне плик за писма ,или имаше цепки с над 3мм процеп....
В случая не визирам кое е правилно или не ... ,доста от бетонджиите слагат доста по малко цимент използвайки пластификатори,а водата е най малкият им проблем.
Твърдя,че във Варна има бетонов възел който прави Б20 със 284 кг цимент - и ако искате вярвайте по протокол на изпитанията бетона има не лоши характеристики...
Ама си е за съд...въпреки това!

Чест и почитание
Re: Кога най-после ще се квалифицира разреждането на бетона като престъпление?
21-08-2010 - 15:21:56
Той колегата bulhomes търсеше справедливост и възмездие, пък вие отидохте на дискусия за водата в бетона или наляхте вода и в темата:] и според мен малко с примижване или на око! По късно ще внеса известна яснота като човек, който е държал лопатата от правилната страна!
Re: Кога най-после ще се квалифицира разреждането на бетона като престъпление?
21-08-2010 - 16:05:57
Quote
gogol
Ха познай чии са използваните пластификатор за стадиона?
Не казвам,че не става да се добавят на строежа - предпочитам това да се дозира в бет.възел след редуцирането на водата!
Дори не съм поглеждал какво пише на тубите. Само ще кажа, че от бетоновия възел до обект понякога са повече от 20минути, което прибавено към чисто технологичното време за отливане излиза извън времевия обсег на действие на пластификатора, ако го сложиш още на възела. Практически невъзможно.
а, бе не обичам пластификаторите - една камара проблеми ти докарват особено ако имаш отворени отдолу вертикални елементи...


Quote
gogol
Твърдя,че бетона не свърза на 5 ден след изливането му и се наложи да декофрираме и измием арматурата ....и отново за заливаме.
Друг момент беше - на същият обект,при друга плоча - доставка на земновлажен бетон за плочата/20см/ , и неполиването след това на същата...
Резултата беше плачевен - в някои от пукнатините можеше да се пъхне плик за писма ,или имаше цепки с над 3мм процеп....
Пази боже!
Не ми се е случвало.
Какъв беше пластификатора и зима ли беше? Да не са забравили водата?

Земновлажния бетон (ако не се лъжа водата в него е 0,35-0,4 - т.е. два пъти повече от необходимата за свързването на цимента по рецепта) е много добър пример. Аз ти казвам, че и да беше го поливал пак щеше да имаш пукнатини по цялото сечение при леене на горещо и открито. Защо се получава така незнам. На фрагмента от плочата дето съм ти дал пръскачките работиха както навсякъде другаде и бетона не беше земно-влажен, та даже и с пластификатор.


Quote
gogol
В случая не визирам кое е правилно или не ... ,доста от бетонджиите слагат доста по малко цимент използвайки пластификатори,а водата е най малкият им проблем.
Че водата е най-малкия проблем се опитвах да кажа, а по точното е че няма как да лееш с едно и също съдържание на вода при 15 градуса и при 35С и резултата да е един и същ.


Quote
gogol
Твърдя,че във Варна има бетонов възел който прави Б20 със 284 кг цимент - и ако искате вярвайте по протокол на изпитанията бетона има не лоши характеристики...
Ама си е за съд...въпреки това!
Предполагам играят със зърнометричния състав - по едър материал, по малко цимент. и тука го правят някои тарикати - в някои случаи е допустимо другаде не. А и е много вероятно тепърва да се напишат още напълно работосбособни рецепти относно зърнометричния състав - все пак днешния бетон е млад материал.
Re: Кога най-после ще се квалифицира разреждането на бетона като престъпление?
21-08-2010 - 16:39:19
avatar
Привет!
Това /времето за обработка/ може да се излъже технологично като се използва суперпластификатор - той забавя свързването в началните 3-4 часа,после ударно набира якости.Във Варненския бетонов възел слагат суперпластификатор на меламинова основа и се заиграват с цифрите от резултатите - т.е. свалят цимента докато постигнат БДС - другото не ги интересува.Въпреки очевидната липса на цимент ,бетона дава якости....и аз не знам как,при положение ,че не пипат нищо от компонентите/то във Варна няма кой знае какви материали-пясък от Садово или сини вир,Девня цимент ит.н.,но и другите работят със същото/.А иначе за случая с каверните ляхме края на септември по миналата година,вечерта валя тих дъждец,но след като не свърза лабораторията показа 4 пъти над нормата лигносулфонат.....В случая какво сме и очаквали - нали?
Повечето от това което пиша ми е минало през главата,но не съм спец - силата са ми изолациите...!*angel*

Чест и почитание
Re: Кога най-после ще се квалифицира разреждането на бетона като престъпление?
21-08-2010 - 19:18:02
Да взема да ви светна с малко образен език!winking smileyЦимента поема и свързва само 25 % от масата си вода!Това го запомнете! Останалата вода е излишна и колкото е повече,по-големи проблеми прави!На практика свързването на цимента с водата при бетоновия разтвор е доста трудно поради голямата специфична повърхност на обвитите с цимент инертни материали.Решението е да се "разтегли" водната повърхност за да омокри цимента в цялата маса, навсякъде без да добавяме вода,чрез намаляне на нейното повърхностно напрежение с помощта на пластификатор. В образа на водна молекула си представете една мома с леко прибрани крака,като краката и са водородните връзки! Трябва да си отвори краката повече за да се олаби напрежението:]Ей тая работа я върши пластификатора при направната вода за бетон-намаля повърхностното напрежение на водата и отваря краката на.....молекулата!Веществата на пластификаторите имат свойствата на сапуните и се наричат повърхностно-активни вещества/ПАВ/! За малък експеримент,любителите на бетонни занимания могат на вилата си да пробват в ролята на пластификатор домашния препарат за миене на чинии тип Веро.Трябва да се отчете,че верото няма много повърхностно-активни вещества или съдържа примерно средно 5 % ПАВ. И нещо много важно-ментовите листа при мохитото трябва да се стрият преди да се сложгат в чашата!*drink2*:]
Re: Кога най-после ще се квалифицира разреждането на бетона като престъпление?
21-08-2010 - 19:51:21
Quote
фло
Да взема да ви светна с малко образен език!winking smileyЦимента поема и свързва само 25 % от масата си вода!Това го запомнете! Останалата вода е излишна и колкото е повече,по-големи проблеми прави!На практика свързването на цимента с водата при бетоновия разтвор е доста трудно поради голямата специфична повърхност на обвитите с цимент инертни материали...

А бе хубаво - и аз това казвам - даже 20%
Quote
ЕЙ ТУКА - прости ме Господи, че се самоцитирам
Земновлажния бетон (ако не се лъжа водата в него е 0,35-0,4 - т.е. два пъти повече от необходимата за свързването на цимента по рецепта) е много добър пример. Аз ти казвам, че и да беше го поливал пак щеше да имаш пукнатини по цялото сечение при леене на горещо и открито. Защо се получава така незнам. На фрагмента от плочата дето съм ти дал пръскачките работиха както навсякъде другаде и бетона не беше земно-влажен, та даже и с пластификатор.

Ама някои работи изглежда се разминават с теорията! Пък, защо незнам... Нормалните разтвори се забъркват с до 0,7вода, т.е. три пъти повече и пак може да се получи засечка...
С химията съм на Вие
Чувал съм, че камъкът вода не пускал, ма пие ли не знам... smiling smiley
*beer*
Re: Кога най-после ще се квалифицира разреждането на бетона като престъпление?
21-08-2010 - 20:40:43
Quote
goro

А бе хубаво - и аз това казвам - даже 20%
Quote
ЕЙ ТУКА - прости ме Господи, че се самоцитирам
Земновлажния бетон (ако не се лъжа водата в него е 0,35-0,4 - т.е. два пъти повече от необходимата за свързването на цимента по рецепта) е много добър пример. Аз ти казвам, че и да беше го поливал пак щеше да имаш пукнатини по цялото сечение при леене на горещо и открито. Защо се получава така незнам. На фрагмента от плочата дето съм ти дал пръскачките работиха както навсякъде другаде и бетона не беше земно-влажен, та даже и с пластификатор.

Ама някои работи изглежда се разминават с теорията! Пък, защо незнам... Нормалните разтвори се забъркват с до 0,7вода, т.е. три пъти повече и пак може да се получи засечка...
С химията съм на Вие
Чувал съм, че камъкът вода не пускал, ма пие ли не знам... smiling smiley
*beer*

Цимента колега още не е камък! Брой го за смес от минерални/неорганични/ оксиди! Та те могат да свързват химически само 25 % от масата си вода!Тогава започва да втвърдява и се образува тъй-наречения "циментен камък".Трябва,когато се говори за разтвори и да се внимава.Нормален разтвор е този в,който има разтворено 1 мол от веществото.Препоръчвам да не стават грешки, да се използват евфенизми като "обикновен","традиционен","майсторски" ,"слаб","силен"и много други разговорни определения за разтвор!За ментовите листа мисля,че вече споделих*drink2*
Re: Кога най-после ще се квалифицира разреждането на бетона като престъпление?
21-08-2010 - 20:53:19
avatar
Едно *drink2* и от мен...

Чест и почитание
Re: Кога най-после ще се квалифицира разреждането на бетона като престъпление?
21-08-2010 - 21:01:31
Quote
фло
Quote
goro

А бе хубаво - и аз това казвам - даже 20%
Quote
ЕЙ ТУКА - прости ме Господи, че се самоцитирам
Земновлажния бетон (ако не се лъжа водата в него е 0,35-0,4 - т.е. два пъти повече от необходимата за свързването на цимента по рецепта) е много добър пример. Аз ти казвам, че и да беше го поливал пак щеше да имаш пукнатини по цялото сечение при леене на горещо и открито. Защо се получава така незнам. На фрагмента от плочата дето съм ти дал пръскачките работиха както навсякъде другаде и бетона не беше земно-влажен, та даже и с пластификатор.

Ама някои работи изглежда се разминават с теорията! Пък, защо незнам... Нормалните разтвори се забъркват с до 0,7вода, т.е. три пъти повече и пак може да се получи засечка...
С химията съм на Вие
Чувал съм, че камъкът вода не пускал, ма пие ли не знам... smiling smiley
*beer*

Цимента колега още не е камък! Брой го за смес от минерални/неорганични/ оксиди! Та те могат да свързват химически само 25 % от масата си вода!Тогава започва да втвърдява и се образува тъй-наречения "циментен камък".Трябва,когато се говори за разтвори и да се внимава.Нормален разтвор е този в,който има разтворено 1 мол от веществото.Препоръчвам да не стават грешки, да се използват евфенизми като "обикновен","традиционен","майсторски" ,"слаб","силен"и много други разговорни определения за разтвор!За ментовите листа мисля,че вече споделих*drink2*

Ама колега, ти къде видя да ползвам евфПенизи?
Казвам само, че от земновлажна смес бетон не става какъвто и фалшификатор да и сложиш в реални условия - а там водата е обикновено 40%!!!
При пластичните разтвори, (а не евфПенизните) от 0,5 до 0,7
Та питах вас, по сведущите, камъка (инертните материали) пие ли вода?
И пак повтарям.
На Вие съм със химията, физиката и теорията на относителността
Ама бетон съм изял повече от повечето цигани...
Re: Кога най-после ще се квалифицира разреждането на бетона като престъпление?
21-08-2010 - 21:04:32
В образа на водна молекула си представете една мома с леко прибрани крака,като краката и са водородните връзки! Трябва да си отвори краката повече за да се олаби напрежението.
:}А гърдите, гърдите какво са? Ох на мамаааа, тази наука била само за мене. Като ми викаше татИ на времето: Учи бре будала! Ма аз книга не отварях и само на джамини играех.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход