Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
12-02-2010 - 14:01:12
Любо, "а"-то си го има...ама точно какво означава не зная. PE идва от полиетилен, Х e означението че полиетилена е "омрежен" омрежването се прави с...някакво подгряване и заливане с разтвори...или облъчване...не съм много наясно. та "а"-то дето си го видял, мисля че показва как е омрежен ПЕ, ама не съм сигурен.
Омрежването е процеса дето прави ПЕ издръжлив на температури до 110-115 градуса, да издържана работно налягане доооо ...10-ина атмосфери, да е износоустойчив и го прави най-добър за тръби от всичките възможни полимери...по принцип разните производители имат разни означения и още букви, но все се става въпрос за PEX. Подобно като при автомобилите: турбодизел = CDI, DTI, TDI - всичко означава едно и също

ПП, Любо, писал си за Аl а аз помислих че ме питаш да "а"-то дето съм го написал след PE-Xa....е разбрах го, ама вече съм драскал...не ми се трие.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-12 14:11 от Ivo.NovDom.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
12-02-2010 - 18:38:36
Според мен,за да върши работа една пречиствателна станция за еднофамилна къща би трябвало да бъде от 3 секции:
1. утайник-за неразтворими фракции
2.нитрификатор-за анаеробни бактерии
3.денитрификатор-за аеробни бактерии с принудителна или естествена вентилация

Вариантите 3 в 1 са ми съмнителни,както и грамадните цистерни показани по-горе на иначе красива картинка!

Това например не работи-от изхода ще излиза най-миризливата и токсична вода



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-12 19:30 от фло.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
12-02-2010 - 19:37:58
Абе хора,не го обърквайте човека! Той пита дали има някой,който ползва за да сподели опит. Някъде имаше тема,но сега не ми се търси. Полипропилена си е полипропилен,но това не е най-важното за качеството на пречиствателната станция.Макар че при всички случаи полипропилена му са дава гаранция 50 год. Важна е технологията на пречистване,дали е аеробно или анаеробно и коя точно бактерия е използвана при технологията. Гаранцията за всичко е наличие на Европейски сертификати и то къде са изадени,защото може да са фалшименто. Иначе... от компресор( та дори и японски да е)+ пластмасов бидон - резултата е огромна смрад от каналите.
Не го подвеждайте човека с тия разни български самоделки. Аз бих препоръчал на тая фирма: [www.hg-sons.com]
Малко са по-скъпички ,но ако иска да си реши проблема веднъж за винаги и да не му мирише- това е!
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
12-02-2010 - 20:50:41
До Фло
цистерната не е голяма, само така изглежда на картинката. За еднофамилна къща обитавана от 4 човека размерите са 150/150/200
Станцията се води анаеробна. Слагат се прахче в тоалетната чиния веднъж седмично. Цената на тези прахчета е 15лв. и стига ли за 7 седмици.
Тези прахчета са препоръчителни но не и задължителни.
И мен ме притесняват миризмите. Затова държа и на мнение от хора, който са монтирали такава станция. Но явно няма такива освен asseteng.


До Краси

От "Techno plast" ми обясниха, че фирмата работи с европейски сертификати издадени от Белгия, ако не се лъжа, че инфото за тези станции ми стана много.
Бидона е от политилен безшевен внос ( не се изработва в БГ)
Как да разбера сертификатите дали са истински, а не фалшиви ?
Цените на пречиствателните станции, които сте ми препоръча ли са много високи.


Поздрави на всички и дано намерим най-доброто решение за избора ми на Пречиствателна станция
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
12-02-2010 - 20:53:22
Quote
krasi_60
Аз бих препоръчал на тая фирма: [www.hg-sons.com]
Малко са по-скъпички ,но ако иска да си реши проблема веднъж за винаги и да не му мирише- това е!

Тази инсталация ПСОВ>BC 4 ми се струва,че не е лоша,макар в обясненията им да има малко рекламно изхвърляне като"молекулния азот се отвежда в атмосферата" и "окисление на нитратите",ама карай!
Изходната вода е с висока концентрация на нитрати,/което е добре дошло за марулите и овошките/ по начало ,независимо колко модерна и от кое поколение е инсталацията.Иначе аз не съм привърженик на 3 в 1,както казах по-горе,а и цялата работа може да се спретне от 2 малки и 1 по-голям съд свързани стъпално,на самотек /декантационна схема/като последния е пълен със стиропорени топчета или друг субстрат за аеробните бактерии и се обдухва с вентилационен въздух или с малък 5-10 W въздушен компресор. Първата работа обаче е мераклията да се запознае с принципа на биологичното пречистване на отпадни води и тогава да си избере решение на проблема.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
12-02-2010 - 21:09:43
Ами пречиствателната станция ( в истинския смисъл на тази дума) си е инвестиция за цял живот както къщата ,която човек обикновено строи. Аз познавам хора ,които решиха да си спестят пари точно от това и после са..... голями неволи. Така ,че всеки трябва сам да си прецени.....Искаш съвет -давам, а пък ти си преценявай според възможностите.
Анаеробното пречистване изисква непрекъсната поддръжка с бактерии и мирише. Ако можеш да го понесеш - давай!Аз лично не можах и затова си вземах по-скъпото.Успех!!!
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
12-02-2010 - 21:10:08
Принципно не съм "мераклия" изобщо за пречиствателна станция....но няма накъде да ходя Викам неволята smiling smiley
Предпочитам да имам канализация пред къщата си и само да се включа в нея. Надявам се до няколко години и това да стане. Все пак къщата ми е в София 2 зона. Но до тогава ще трябва да сложа нещо. Може би и затова гледам някакъв по евтин вариянт.
А разликата в цената между "Techno- plat"и "Hg-sons" е космическа.

Поздрави
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
12-02-2010 - 21:25:38
Момчета,момчета........Отдавна не сте се проявявали като специалисти в пречиствателните станции.Последния път когато ме провокирахте да пиша е когато сами си правехте пречиствателна станция.От тогава явно има малък напредък но не достатъчно.Жалко,че изгонихте от форума с глупостите си едно читаво момче от Русе.
На сегашните ви отново смехотворни но все пак умерени в сравнение с предишните ви твърдения ще кажа кратко следното:
1.Полипропилена има период на полуразпад 50 год. Колкото по- дебел е ,толкова времето за полуразпада се увеличава.
2.Полиетилена в какъвто и вид да е........лят,излят,долят,налят ,под налягане и без налягане- ЗА 10г. СТАВА НА СОЛ!!!
3.Всички правоъгълни контейнери за пречиствателни станции за със заварки с Лайстер.Те са много неустойчиви както на земен натиск така и на хидравличното налягане.
4.Предлаганите и произвеждани в България цилиндрични контейнери от полопропилен са с лош състав и дебелината му не отговаря за устойчивост на хидравлика и статика..Целта е ясна........постигане на по -ниска цена за сметка на качеството ,което е за сметка на клиента. Има само една фирма предлагаща качествени пречиствателни станции от полипропилен на българския пазар и те не се произвеждат тук ,а се внасят готови. Имам такава и знам за какво става дума.
5.Цилиндричните полипропиленови контейнери за да са устойчиви на хидравлика и статика трябва да са минимум от 8мм лист полипропилен( за най -малките пр.станции) с хомогеннен състав и да са конфигурирани с високоволтово безшевно слепване. Това слепване е на база йонизация на материяла и е по- здраво от леене.
6.Към Фло!
Друже Фло,
Явно ти си най -начетения и близко до истината човек в този форум. Приеми приятелски съвет от мен.......спри да четеш старите съветски учебници за това що е то пречиствателна станция. Не отричам руснаците и техния научен потенциал но това са писания от зората на науката. Сега разни мошеници извадиха от подводници,кораби и лодки старите технологии за пречиствателни станции и ги предлагат като нови ,а те за нищо не стават. Щом румънците предлагат пречиствателни станции представи си за какво става дума. Българските са на същото дередже.В България няма оторизирана лаборатория или институция ,която да има право да дава европейски сертификати. Издават се някакви за местна употреба.
Тази схема която си я публикувал е на Технопласт. Това не е пречиствателна станция ,а просто един утайник и нищо повече.Не се излагай така........мисля те за начетен. Един шотландски инвеститор в едно ямболско село така е пропищял от тези измислени съоръжения,че даже вече селския кмет е на ясно за какво става дума и се чуди как да изгони инвеститора.............нали се сещаш,че инвеститора е инвестирал 000 ,00005 лв. в тези ментета.
В заключение ще ти препоръчам да си коригираш виждането за пречистването.......вече денитрификацията е преди нитрификацията D-N пречистване в един контейнер ,чийто сектори не са изцяло отделени един от друг ,а са напълно отворени един към друг от долу и отгоре. Пречистването става в средата на контейнера по височина при максимално ефектовен аеробен процес с аерация ,контролирана от компютър в зависимост от количеството на отпадната вода. Това е последно поколение D-N пречистване. Ако искаш приеми го ако искаш не, но не давай съвети от преди 30 години.
Това е Друже!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-02-20 18:19 от wwtp.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
12-02-2010 - 21:49:26
Quote
angijulay
Принципно не съм "мераклия" изобщо за пречиствателна станция....но няма накъде да ходя Викам неволята smiling smiley
Предпочитам да имам канализация пред къщата си и само да се включа в нея. Надявам се до няколко години и това да стане. Все пак къщата ми е в София 2 зона. Но до тогава ще трябва да сложа нещо. Може би и затова гледам някакъв по евтин вариянт.
А разликата в цената между "Techno- plat"и "Hg-sons" е космическа.

Поздрави

Ами просто едното е истинска пречиствателна станция , а другото- септична яма.Щом не ти се дават пари,просто си направи септична яма и това е......няма смисъл изобщо да даваш пари .



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-12 22:05 от krasi_60.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
12-02-2010 - 22:18:25
Ох...... трудна е комуникацията тук Краси



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-15 19:47 от angijulay.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход