Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пречиствателни станции за еднофамилни къщи

Публикувано от angijulay 
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
15-02-2010 - 13:18:39
Quote
krasi_60
Абе хора,не го обърквайте човека! Той пита дали има някой,който ползва за да сподели опит. Някъде имаше тема,но сега не ми се търси. Полипропилена си е полипропилен,но това не е най-важното за качеството на пречиствателната станция.Макар че при всички случаи полипропилена му са дава гаранция 50 год. Важна е технологията на пречистване,дали е аеробно или анаеробно и коя точно бактерия е използвана при технологията. Гаранцията за всичко е наличие на Европейски сертификати и то къде са изадени,защото може да са фалшименто. Иначе... от компресор( та дори и японски да е)+ пластмасов бидон - резултата е огромна смрад от каналите.
Не го подвеждайте човека с тия разни български самоделки. Аз бих препоръчал на тая фирма: [www.hg-sons.com]
Малко са по-скъпички ,но ако иска да си реши проблема веднъж за винаги и да не му мирише- това е![/quo





Е мойта е такава ......., а коя е тая единствената фирма ,за която говори wwtp ,не знам. Аз като търсих,по-добро не намерих.*beer*
Но съм доволен!

Погледнах в документите да търся за тая диафрагмена помпа : Няма такова нещо! Компресорчето е диафрагмено,японско и няма да има никакъв проблем с него за години напред.В компресорчето са 4 двойни диафрагми които нямат грешка .Освен това то не работи постоянно като се включва на различни режими от електрониката според количеството на фекалните води.В тези режими задължително има периоди на почивка в зависимост на коя степен работи.*drunk*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-15 13:32 от rusi 6675.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
16-02-2010 - 23:42:18
Обаждах се и на тази фирма, която препоръчва rusi 6675 те са близко до мен. Ще видим ...още не съм взела решение. Надявам се и др. хора да споделят за свойте лични пречиствателни станции smiling smiley

rusi 6675 Благодаря ти най-сърдечно за добрите постове !!!!!!!!!!!!

Благодаря и на всички , които участват в темата !!!!!!!!!!!!!
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
20-02-2010 - 18:23:24
Quote
rusi 6675
Фло, личи си ,че не си виждал подобни инсталации. Аз преди да я сложа ходих и гледах поставена такава преди 3 год. Инсталацията е абсолютно обезопасена ,с минимален разход на енергия(колкото една ел. крушка).А електониката си е електроника.....като на всичко.Има си даже лампа ,която светва ако нещо не е наред ,например.При мен таблото си е вътре в къщата и винаги мога да погледна и да променя степента ако например имам гости за няколко дни или да я намаля ако ни няма няколко дни.
Не знам да има някаква помпа на дъното,има компресорче,което е до таблото в къщата .

Гледам показаната анимация на индивидуалната пречиствателна станция ! Там има два потока,които обливат кошчето на входа на станцията,където се задържат фекалиите до разтварянето им.Такова обливане не може да стане без помпа-наричат го рециркулация по схемата .Обливането е ясно ,целта е ускорено разтваряне/минерализация/. Що се отнася до наименованието ,което са избрали,то е много объркващо,защото за да започнеш денитрификация/трансформация на нитрати/то трябва първо да ги получиш от нитрит.Това е един цикъл ,наречен азотен цикъл ,т.е. за мен е неправилно представена тази технология поне като наименование що се отнася за този биопроцес.Друг е въпроса ,че това може да стане директно при определени условия и без бактерии.Щом са доволни хората ,няма проблем!Пак ще спомена,че ми се вижда енергоемка въпреки, 100-те вата и наличието на помпа и електроника-притеснително си е да я мислиш кажи речи постоянно.Блокира ли нещо -става замръсителна станция за неопределено време.
В този смисъл има един виц:
Дошли двама-майстор и чирак да сменят диафрагмената помпа на коментираната пречиствателна станция.Майстора нагазил до рамената и отвреме на време си подавал главата над течността и викал:Подай ключ19,подай 22! Ей момче,хубаво гледай как се работи-да не подаваш ключове цял живот!:]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-20 18:37 от фло.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
20-02-2010 - 18:57:17
Фло,ще взема да те поканя да я видиш и да спреш да се тормозиш с разни схеми и анимации. Ще те заболи главата бе човек....*huh*
Факт е ,че работи перфектно и не мирише и наистина гори колкото една крушка - не се кахъри с тези анимации в сайта....
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
20-02-2010 - 19:49:26
Quote
krasi_60
Фло,ще взема да те поканя да я видиш и да спреш да се тормозиш с разни схеми и анимации. Ще те заболи главата бе човек....*huh*
Факт е ,че работи перфектно и не мирише и наистина гори колкото една крушка - не се кахъри с тези анимации в сайта....

:] Ако ме каниш да ти ремонтирам диафрагмената помпа-не,мерси! По -добре да подавам ключовете!:]
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
20-02-2010 - 21:22:03
Абе човек,каква е тая диафрагмена помпа бе?*xxx*,Откъде я измисли? Няма такова нещо в станцията! Какво си гледал ,не знам ..... Да не си влизал и гледал други станции. Мойта е от тези : [www.hg-sons.com]
А и rusi 6675 мисля ,че за същите говори!
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
20-02-2010 - 22:22:26
Quote
krasi_60
Абе човек,каква е тая диафрагмена помпа бе?*xxx*,Откъде я измисли? Няма такова нещо в станцията! Какво си гледал ,не знам ..... Да не си влизал и гледал други станции. Мойта е от тези : [www.hg-sons.com]
А и rusi 6675 мисля ,че за същите говори!

Верно! Твойта инсталация няма помпа-ползват аерлифт/въздух с налягане/!
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
20-02-2010 - 22:44:17
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
25-02-2010 - 11:38:46
Ако мога да помогна с информация - мой приятел откри едни немски станции и е много доволен. Фирмата май беше Пи Трейд. Работят бързо и качеството е супер.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
08-03-2010 - 13:37:16
да купи си френски немски или кафто ще да е бидон и ефекта е същия,не го слушай тоя чуди се как да си продаде вносните боклуци ако е много отворен да каже по какво се различават, пласмасата ли е по спецялна ,аератора ли какво айде бегай у лево стига си мамил хората
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход