Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пречиствателни станции за еднофамилни къщи

Публикувано от angijulay 
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
12-02-2010 - 23:58:10
Quote
wwtp

6.Към Фло!
Друже Фло,
Явно ти си най -начетения и близко до истината човек в този форум. Приеми приятелски съвет от мен.......спри да четеш старите съветски учебници за това що е то пречиствателна станция. Не отричам руснаците и техния научен потенциал но това са писания от зората на науката. Сега разни мошеници извадиха от подводници,кораби и лодки старите технологии за пречиствателни станции и ги предлагат като нови ,а те за нищо не стават. Щом румънците предлагат пречиствателни станции представи си за какво става дума. Българските са на същото дередже.В България няма оторизирана лаборатория или институция ,която да има право да дава европейски сертификати. Издават се някакви за местна употреба.
Тази схема която си я публикувал е на Технопласт. Това не е пречиствателна станция ,а просто един утайник и нищо повече.Не се излагай така........мисля те за начетен. Един шотландски инвеститор в едно ямболско село така е пропищял от тези измислени съоръжения,че даже вече селския кмет е на ясно за какво става дума и се чуди как да изгони инвеститора.............нали се сещаш,че инвеститора е инвестирал 000 ,00005 лв. в тези ментета.
В заключение ще ти препоръчам да си коригираш виждането за пречистването.......вече денитрификацията е преди нитрификацията D-N пречистване в един контейнер ,чийто сектори не са изцяло отделени един от друг ,а са напълно отворени един към друг от долу и отгоре. Пречистването става в средата на контейнера по височина при максимално ефектовен аеробен процес с аерация ,контролирана от компютър в зависимост от количеството на отпадната вода. Това е последно поколение D-N пречистване. Ако искаш приеми го ако искаш не, но не давай съвети от преди 30 години.
Това е Друже!

*drink1*Колега или аз съм се изказал повърхностно или ти не си прочел точно какво съм казал за тая схема ,дето съм я постнал.Точно затова я показах ,защото не става за пречиствателна станция!И откъде ги видя тия съветски стари учебници и подводници и румънци не разбрах пък съвсем! Взех отношение в тази тема защото съм се занимавал и решавал този проблем във връзка с пречистване на вода в рециркулационна ситема за отглеждане на пъстърва.Едва ли имаш представа каква трябва да е чистотата на такава вода!Принципа на биологичното очистване е един и същ, като разликата е,че при рециркулационната ситема се използват бактерицидна лампа и самоочистващи филтри за твърдите остатъци-там няма технологично време за пълно разграждане на фекалиите ,докато в домашната пречиствателна станция времето не е съществен фактор и времето за пълна биоразградимост е около 30 дни.
Това последно поколение D-N е кьор фишек и пълно непознаване на процеса,защото уважаеми от тоалетната чиния до реактора,който го препоръчвате на достатъчно голямо разстояние от къщата в тръбата живеят и е пълно с анаеробни бактерии т.е. нитрификацията или превръщането на азотните съединения в нитрити почва още от там -от изхода на тоалетната чиния,искаш или не!Няма как просто анаеробните и аеробните бактерии да са ефективни в една и съща среда,затова не вярвам на това: .вече денитрификацията е преди нитрификацията D-N пречистване в един контейнер ,чийто сектори не са изцяло отделени един от друг ,а са напълно отворени един към друг от долу и отгоре.
Това е колега.Моят опит е ,че съм преработвал фекалната вода до такава ,че става с по-високи показатели на качество от питейната ,дето тече по градския водопровод по БДС!
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
13-02-2010 - 00:45:14
Това е колега.Моят опит е ,че съм преработвал фекалната вода до такава ,че става с по-високи показатели на качество от питейната ,дето тече по градския водопровод по БДС!


Браво Фло значи ти си човека, който ще ми помогне в избора smiling smiley
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
13-02-2010 - 00:55:07
Quote
angijulay
До Фло
цистерната не е голяма, само така изглежда на картинката. За еднофамилна къща обитавана от 4 човека размерите са 150/150/200
Станцията се води анаеробна. Слагат се прахче в тоалетната чиния веднъж седмично. Цената на тези прахчета е 15лв. и стига ли за 7 седмици.
Тези прахчета са препоръчителни но не и задължителни.
И мен ме притесняват миризмите. Затова държа и на мнение от хора, който са монтирали такава станция. Но явно няма такива освен asseteng.

Не може станцията да е само анаеробна и да няма миризми.Това са гнилостните бактерии и вонята е най-мощна плюс крайния продукт-разпада на нитритите до амоняк!Затова следващата стъпка е за да не се стига до амоняк ,нитритите се превръщат в нитрати от аеробните бактерии, и това налага отпадната вода да преминава в друг съд с наличие на кислород!За да е бърз и ефективен процеса водата преминава през субстрат /материал с голяма повърхност /където живеят милиони аеробни бактерии на см.2 ,за мен най-подходящ е стиропора на топчета.Това е биохимична реакция с по-голяма скорост от която и да е друга,като анодни катализатори и т.н.Пак казвам ,ако не са три ,то поне два съда са необходими за да излезе накрая водата бистра и без миризма.Първия може да съвмести утайник с биореактор за анаеробни бактерии и втория -биореактор за аеробни бактерии. Това,дето всичко ставало в един съд е крайно несериозно твърдение!
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
13-02-2010 - 01:13:32
ОК !!! Разбрахте !!!!
Обадих се в 4 фирми, и то се препоръчани за пречиствателни станции и 4 бяха с един съд ......!!!
Затова исках да получа и мнения от хора с пречиствателни станции. Да кажат да ли са доволни, мирише ли и т.н.
Тази пречиствателна станция я искам временно докато ми прокарат канализация.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
13-02-2010 - 01:28:14
Quote
angijulay
Браво Фло значи ти си човека, който ще ми помогне в избора smiling smiley

Опитвам се колежке, опитвам се да помогна!Показвай какво ти предлагат и ще го коментираме!
Като се снабдиш с пречиствателна станция ще трябва после да внимаваш с почистващите препарати за дома и какво изхвърляш в канала-активен хлор,активен кислород ,фосфати,силни киселини,силни алкални агенти и т.н.са противопоказни! Най-общо ползвай препарати на които пише пълна биоразградимост!
По начало биологичната пречиствателна станция се самозарежда и самоактивира за около месец и няма нужда от стартови бактерии , но може за начало да се направи първоначално зареждане с бактериална култура!От мерак!
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
13-02-2010 - 02:10:39
Ооооооо............даааааааа.....разбрах за препаратите и мн. се стреснах, защото съм манячка на тема чистота и ползвам много. Но ще внимавам smiling smiley заклевам се!!! Ще мина на препарати от природатаsmiling smiley
Само да изберем модел на приемлива цена.


Поздрави
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
13-02-2010 - 02:36:07
Quote
angijulay
Ще мина на препарати от природатаsmiling smiley
Поздрави

:]Ей тъй става човек еколог и "зелен" привърженик! От зор!
Това с избора на препаратите не е много лесно. Доста е заблуждаващата информация по етикетите.Например пишат " 100% почистваща сила" ,което нищо не значи ,като по важното би било посланието "100% биоразградимост ". Това е за теб ключовата дума-биоразградимост!Но има,има прахове с ензими,препарати с лимонен,омекотители с лецитин и т.н. но това е друга тема,както се казва -тема с продължение!
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
13-02-2010 - 02:42:51
А БЕЛИНАТА.....smiling smiley , чакай да скоча да чета етикета, че без нея немога да дишам .....ха ха ха ха....
тук съм ......нищо неразбрах от етикета smiling smiley
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
13-02-2010 - 09:29:51
Quote
wwtp
2.Полиетилена в какъвто и вид да е........лят,излят,долят,налят ,под налягане и без налягане- ЗА 10г. СТАВА НА СОЛ!!!

WWTP, не се изхвърляй толкова. winking smiley .Тръби, контейнери и цистерни от ХДПЕ имат минимум 50 год. експлоатационен срок. За контейнери на открито производителите трябва да гарантират минимум 10-ина години експлоатационен срок - да не би от това да си се объркал? winking smiley
Водопреносните дружества трябва да са полудели, за да правят мрежите си от нещо което ще стане на сол след 10 год.
Когато видях тези "цилиндри" (пречиствателни станции от ПП) на едно от Стройкото, ми стана много странно, за първи път виждам съдържател от ПП. Или е много иновативно или е грешно. Потърсете си бидон, цистерна, кнтейнер от ПП, сигурен съм че такова нещо нЕма. Аз поне не съм виждал. winking smiley
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
13-02-2010 - 09:43:10
В тая връзка-едно изследване на влиянието на кухненските мелници върху канализацията:



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-13 09:45 от salvador.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход