Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Качествени облицовки от изкуствен камък

Публикувано от n.nikoloff 
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
14-06-2010 - 01:34:50
avatar
Ето я smiling smiley Вероятно за такава зидария отива доста повече материал, а и е по-отговорна работа от лепенето smiling smiley

Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
14-06-2010 - 01:39:05
Ами не случайно цената за труда е от 70лв/квадрат и нагоре.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
15-06-2010 - 00:10:49
avatar
много смехории почнах да чета напоследък и въпреки че има интересни хора, се замислям дали да продължавам да обитавам форума

на искащия несерийно производство и "уникални" камъни мога да кажа, че няма проблем, ако си развърже сериозно кесията, да получи и 100м2 в които да няма повторение, но просто към цената на облицовката ще получи и допълнително 5 цифрена сума за плащане

на коментиращите снимките с изтъркана боя ще кажа че доколкотo познавам конкуренцията, това не е стандарта на фирмата, за която говорят (въпреки че ми е конкурент), не гарантирам че съм прав, просто това, което съм виждал от технитъе продукти не е било такова

за сравнението - ако искате стена от кокали и видите цена 6лв/м2, не си мислете че 1м2 ще ви струва 6 лв

дълго е за обяснение и има връзка с начин на подреждане на кокалите на палети, смятането и плащането им, както и с брака (фирата) при монтажа и подреждането

и последно - ако някой се съмнява в думите ми за чуждите снимки, може да ми пише на личен и ще получи линк към сайта оригинал

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-06-19 00:09 от rockwall.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
15-06-2010 - 04:21:13
Quote
rockwall
...
на искащия несерийно производство и "уникални" камнъни мога да му кажа, че няма проблем, ако си развърже сериозно кесията, да получи и 100м2 в които да няма повторение, но просто към цената на облицовката ще получи и допълнително 5 цифрена сума за плащане
...
Значи 160 лв/м2. С монтажа ли ? При технологията, която съм виждал това е задължително.
А за 2 м2 ?
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
15-06-2010 - 07:52:13
avatar
А рязания гнайс е 30лв./м2 и няма повторение.А да не говорим,че гнайса е вулканична скала и някои камъни
са на наколко МИЛИАРДА години а не пръскан със спрей ментелив цимент.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
15-06-2010 - 12:14:31
Ако проявявате интерес, ще ви изпратя снимки на вече изграден естествен и изкуствен камък пишете на e_0511@abv.bg
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
15-06-2010 - 12:40:49
Идеята е облицовката да прилича на камъни, каквито аз искам.
Пример: масивна каменна зидария с различни по големина камъни (не знам как се казва) и да изглежда стара.
В този случай изкуствените камъни трябва (но дали) да са по-евтини.

ПП: Във всички случаи изкуствените камъни трябва да са по-евтини.
Нищо, че може да няма естествени камъни, каквито аз искам.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-15 13:37 от podove.biz.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
19-06-2010 - 00:14:52
avatar
Quote
podove.biz

Значи 160 лв/м2. С монтажа ли ? При технологията, която съм виждал това е задължително.
А за 2 м2 ?
.....
Идеята е облицовката да прилича на камъни, каквито аз искам.
Пример: масивна каменна зидария с различни по големина камъни (не знам как се казва) и да изглежда стара.
В този случай изкуствените камъни трябва (но дали) да са по-евтини.

ПП: Във всички случаи изкуствените камъни трябва да са по-евтини.
Нищо, че може да няма естествени камъни, каквито аз искам
.

1. 160 на петцифрена сума ли ти прилича ?? Говорех за стойността на формите, с които ще се произведат 100м2 камък без повторение.
2. Ако искаш 2м2 CUSTOM STONES направени само за теб в уникален модел, изобщо не трябва да мислиш за евтина цена
3. Дали ТРЯБВА или НЕ ТРЯБВА да са по-евтини може да прецени някой, през ръцете на който са минали доста повече от нужните ти 2 м2. ДОбавената стоиност на продукта силно се различава от стойността на торба цимент, забъркана в задния двор на вилата.
4. Ако имаш пари можеш да имаш каквито камъни си поискаш.
Например в момента мой приятел прави копие на огромни рубини за свой клиент, но там не става дума за 2 м2, а и никой не пита за цената. Има и такива поръчки.

Ако искаш прекалено големи и масивни "камъни" по-достъпен вариант е щампована стена
Прати ми снимка на нещо подобно на мейл rockwall@abv.bg и ако мога ще помогна
Успех

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-06-19 00:22 от rockwall.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
03-07-2010 - 17:19:20
Не е по темата , но не намирам по-подходящо място да попитам спецовете относно по-екзотични естествени камъни.
Има ли някой представа къде в София и на какви цени горе-долу може да се поръча оникс.
Знам че е от скъпите материали , ама го нямаше по фирмите където ходих и никой не ми даде нищо като цена
За 2-3 плота иде реч и евентуално плочки за баня ама зависи от цената де.
Поне да знам дали е бая по-скъпо от скъпите гранити или съпоставимо като цена.
Пък дайте и някакво мнение що за материал е, в нета няма много инфо освен сухи данни-числа и това че е леко прозрачен ама не винаги.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
05-07-2010 - 18:54:03
avatar
Quote
dodo2
Ето снимки на конкуренцията (kam.bg

dodo, сега видях тоя пост

на теб ли са конкуренция ?

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход