Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?

Публикувано от venciev 
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
06-06-2010 - 13:58:05
Благодаря ти Музе!Да сте живи и здрави и вие!!!Наистина го правихме 3 дни.....smiling smileyОтивам тези дни по Балкана да си почина малко...winking smiley
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
09-07-2010 - 21:49:16
Венци,позагуби се нещо.Обработи ли гредите? Чакам да качиш снимки да видим какво се е получило.
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
20-07-2010 - 11:52:02
Може би представлява за вас интерес...

[www.horemag.bg]

smiling smiley*drink2*
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
22-07-2010 - 13:51:48
Не съм правил нищо по къщата Безопит,нямах никакво време....ще я оставя да си "обиколи нивата"...smiling smiley))
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
22-07-2010 - 13:52:44
Музе,наистина много интересна статия!Можем много да се учим.....smiling smiley
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
31-07-2010 - 00:55:51
Венци,

Винаги има човек да се научи на нещо. Но... то не е много.

Ето, виж едно китно италианско селце. Твърде сходно, с това което биха могли да станат наши селца и не съвсем.
Друга омая, друга атмосфера, но също толкова хубава. smiling smiley







Не случайно ти написах преди, че ти и такива като теб, пишете в момента история. Нямаше и нотка на приповдигнатост. Преди всичко на увереност. Защото това, което правиш ти и другите, е в момент не само на финансова, икономическа криза, а и духовна. Което е още по-лошо. Съхраняване, възстановяване на всичко това, би ни дало силата и увереността да вървим с вдигнати глави. А, не смачкани и стъпкани...

Само силни хора, могат да го направят това. Силни и с голямо сърце... :loveu:

Една Голяма жена си отиде... Но това, което тя остави, ще бъде вечно. Защото, освен таланта, даден и от Господ, имаше и Голямо сърце... :loveu: Остави безценно богатство за нашите деца, за техните деца, за... и СИЛА! Пред цял свят! За цял свят!*bow**bow**bow*





Поклон... *bow**bow**bow*
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
31-07-2010 - 02:19:24
Музе, погледни нивичките които се виждат между къщите, сравни ги с нашата действителност и ще разбереш кое защо и как. Връзката между човека и земята безвъзвратно е унищожена, а без нея нищо не става.
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
31-07-2010 - 18:04:30
Наско,

Веднага си признавам без бой, въпреки, че гледах няколко пъти клипчето, погледът ми беше фиксиран на къщите. Другото ми беше като фон... smiling smiley

Въпреки всичко, си мисля, че точно това, е и предимство. Ако не беше западнало, тогава, на тези къщи, съдбата им е предизвестена - трактора и... мутробароков стил. Какво да те привлече там, за какво да ходиш?

Нещата често се обръщат. Недостатъците стават предимства... smiling smiley*drink2*
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
31-07-2010 - 18:30:08
Наистина Музе има много красиви места по планетата Земя,много са и красивите места и в нашата татковина!Много труд,желание,пари и най-вече промяна на начина на живот на българите са нужни,за да станат селата ни толкова красиви,колкото са в това италианско селце.Когато спрем да се бутаме в мръсната,прашна и претъпкана София,когато хората се усетят,че имат земи по селата и къщи оставени от дедите им и се върнат там,може и нещо да се получи.
Това,което се опитвам да правя аз,а и много други българи с тези стари къщи,го правим от любов и голям мерак!Ужасно трудно е,а и става още по-трудно когато нямаш подкрепа от никъде и от никого.Както се казва-блъскаш се като вода в бряг.
Толкова европейски пари се прахосаха и потънаха в нечии джобове и лошото е,че няма НИЩО насреща.Ако такива проекти по селата бяха реален приоритет на държавата-да се стегнат къщите,да се върнат хората по селата,да се възстанови еко земеделието и животновъдството,селата като Боженци,Жеравна,Арбанаси...щяха да са много повече и нещата щяха да потръгнат!Хората ще имат поминък,доходи,ще дойдат туристите по селата....ще има много ще!!!Но,за жалост не е така в нашата държавичка!
Остава ентусиастите да се множат повече и каквото сабя покаже!
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
02-08-2010 - 02:48:35
Quote
venciev
Наистина Музе има много красиви места по планетата Земя,много са и красивите места и в нашата татковина!Много труд,желание,пари и най-вече промяна на начина на живот на българите са нужни,за да станат селата ни толкова красиви,колкото са в това италианско селце.Когато спрем да се бутаме в мръсната,прашна и претъпкана София,когато хората се усетят,че имат земи по селата и къщи оставени от дедите им и се върнат там,може и нещо да се получи.
Това,което се опитвам да правя аз,а и много други българи с тези стари къщи,го правим от любов и голям мерак!Ужасно трудно е,а и става още по-трудно когато нямаш подкрепа от никъде и от никого.Както се казва-блъскаш се като вода в бряг.
Толкова европейски пари се прахосаха и потънаха в нечии джобове и лошото е,че няма НИЩО насреща.Ако такива проекти по селата бяха реален приоритет на държавата-да се стегнат къщите,да се върнат хората по селата,да се възстанови еко земеделието и животновъдството,селата като Боженци,Жеравна,Арбанаси...щяха да са много повече и нещата щяха да потръгнат!Хората ще имат поминък,доходи,ще дойдат туристите по селата....ще има много ще!!!Но,за жалост не е така в нашата държавичка!
Остава ентусиастите да се множат повече и каквото сабя покаже!
Музе, за да се съживят селата е нужно да се върнат хората, но не да се върната само от петък до неделя, а за постоянно. Аз лично не виждам това да стане в близкото бъдеще. Винаги едно чувство на тъга ме е съпътствало когато съм водил чужденци до резервата Етъра. Опасявам се че както е тръгнало, в повечето села в БГ ще останат само по 5-6 реставрирани къщи и на входа ще има "работно време". С една дума Етър до Етъра.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-08-02 20:43 от Nasko.Stoykov.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход