Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?

Публикувано от venciev 
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
24-05-2010 - 01:07:47
Тук е мястото да спомена за огромната подкрепа на Парцалев и на Vivich,за общата идея по възстановяването на тази къща и за огромната финансова подкрепа на "ИДЕЯТА"!!!!Без тях едва ли бих се справил!Бъдете живи и здрави и дано във всички ваши начинания да сте толкова отговорни!
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
24-05-2010 - 11:32:45
Quote
venciev
Всички видими части на гредите и колоните ги дялкаха на ръка,за да се прикрият следите от гатера.След месец като поизсъхне дървото ,ще го импрегнирам и тогава вече ще си проличи ефекта от дялкането.
И на мен ми хареса чардака Слънчо,променихме първоначалната идея,но така стана по-добре,къщата се "отвори",покрива се надигна.
Ако имаш идеи и забележки,казвай Слънчо!

Как мога да имам забележки! Просто си е супер!

За импрегниране на дървенията ние ползваме Igro Coatings с восък. На местата, където сме го прилагали, никакви грижи повече от 5 години:]

Мажеш две или три ръце, то напива навътре, след 2-3 години, когато ти кефне, още толкова и т.н. Не е като лакът, да се напука след 1 година, на всичкото отгоре от восъка е водоустойчиво, спрестява труд, щото иначе 1 ръка против дървояди, 2 ръце байц и още 2 ръце лак и отиде коня в ряката откъм работна ръка.

Това са снимки на едно барбекю преди да го намажем и след това (също ръчно дялано):




Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
24-05-2010 - 11:36:42
тъй, обратното е - най-напред е боядисаното, а суровото е отдолу.

Пусти снимкиwinking smiley
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
24-05-2010 - 12:31:30
Венци,

Още едно, което ми свърши работа, срещу дървояди.

ЕКТОМИН 100ЕК 10ml
Състав:100 g/lt cypermetrhrin

Бях го купила от агро аптека - струваше стотинки. Разтваря се 1ml в 1л вода.

smiling smiley
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
24-05-2010 - 13:32:02
Ама сте го барнали барбекюто Слънчо,браво!!!Това да не е Чарли?
Ще ги видя тези ваши препарати за кво иде реч...smiling smiley
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
24-05-2010 - 13:39:00
Утре се качвам в Сейковци,че последен напън вече е настал.В края на седмицата ще пусна снимките от готовия покрив!
Честит празник на всички Възрожденци!!!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-24 20:53 от venciev.
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
24-05-2010 - 18:03:52
Благодаря за полезната практическа информация за импрегниране на дърво! Идеята за възстановяване на къщата и реализацията й е великолепна, с много бъдеще и си заслужава парите, особено на фона на всякакви гранитогреси, гипскартони, MDF-и, недоокачени тавани с лампички в тях, "италиански" мазилки и т.н.
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
25-05-2010 - 07:40:06
Ако можем да сме полезни-обаждай се Боsmiling smiley
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
25-05-2010 - 18:38:50
Quote
venciev
Не е патент,напротив драго ми е да я споделя,все пак тук е мястото да споделяме,да се учим и да оставим нещо след себе си!Пропорцията е наистина приблизителна,зависи колко искаш да потъмниш дървения материал!Условно:10л нафта+1кг асфалт+1л безир+1л кореселин+1л препарат п/в дървояди+1л горяло/употребявано двигателно масло=тази смес я загряваш,за да се разтопи асфалта и да стане хомогенна смес.Ако не можеш да прецениш колко трябва да ти бъде тъмна сместа,периодично пробваш с четката върху една дъсчица!Ако ще полагаш дървото с четка-по-добре е да ти е повече асфалта,нафтата и маслото-ще бъде по-гъста сместа,което е по-добре.След седмица миризмата на нафта няма да я има,но няма да има буболечки!
quote]

Абе на едни наш обект едни художници се пробваха с подобна смес. Ето снимки тогава:



При 3-4 дъжд всичко се отми. Сега дървото си седи чисто. Сигурно нещо не бяха уцелили съотношенията.

Абе, с две приказки - проба-грешка!
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
25-05-2010 - 23:37:12
Аз си мисля,че намазаното със асфалтов разтвор трябва да бъде запечатано с някакво покритие.Аз лично съм ползвал вариант при който към асфалта който е разреден с бензин или друг разтворител добавям пчелен восък.Може също и да бъде запечатано с разтвор на восък и без да се добавя предварително към асфалта.Восъка като средство за защита,си се използва от стари времена.Не случайно едно време иконостасите по църквите са ги имрегнирали с восък разтворен в боров терпентин.Хубавото на това импрегниране е че предпазва добре дървесината и всеки следващ слой се свързва с предходния,като по този начин филма който се образува,става все по устойчив на външни влияния.А ако искаме нещо купешко мога да препоръчам маслата на OSMO(също на восъчна основа) не са евтини,но качеството наистина е добро.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-25 23:38 от art_mart.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход