Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?

Публикувано от venciev 
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
12-11-2010 - 22:25:22
Това е останалата част от къщата:





Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
12-11-2010 - 23:30:57
Quote
daskala
Това е останалата част от къщата:

Даскале,голям труд хвърляш,моето уважение!
Ще изразя обаче известни притеснения,че правиш грешка,като махаш пълнежния зид и на негово място слагаш вата ,облечена с OSB при което и оставяш тежкия покрив от тикли. Тези греди видимо на достолепна възраст,ми се струва,че не са разположени така,че да работят самостоятелно,без тухления пълнеж.При земетресение и най-малкото разклащане на покрива гредите ще се счупят в долния край при петите и покрива ще се срути. Или с други думи олекотяваш стените и оставяш тежък покрив,което си е за притеснение! Това е мое впечатление и не държа непременно да съм прав,просто това ми направи впечатление
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
13-11-2010 - 19:56:43
ФЛО,притесненията ти са напълно основателни гледайки тази снимка.За съжаление нямам друга такава която да покаже че,старите греди са укрепени с нови в хоризонтално и вертикално посока,тъй като търсех равнина на която да хвана OSB/2см/ плоскостите.Гредите които съм исползвал са 10см и съм ги хванал с винтове за бетон за старите.Спорет мен сандвича който се получи е доста сполучлив.В началото и аз имах тези притеснения за това както можеш да видиш съм почнал само една стая.За съжаление проблема в момента ми е покрива!Не попаднах на майстори и сега нито покрива е направен както трйабва,нито тиклите са наредени а са просто нахвърлени ,а за капак на всичко водата подлизва под тиклите мокри OSB-то и тече вътре НАВСЯКАДЕ.Ако можеш свържи ме с някой.Предварително ти благодаря.
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
13-11-2010 - 21:15:40
Тъй и тъй си почнал с иновациите,що не свалиш тиклите и да покриеш покрива с OSB ? Мажеш го с битумен грунд,отгоре два слоя битумна мембрана,като горната е с посипка и върху нея нареждаш тиклите. Както и да ги наредиш тиклите няма да има значение! За цялото упражнение ти трябват два общака,вместо майстор-тикладжия!
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
13-11-2010 - 21:55:05
Quote
daskala
Трябва ми майстор за редене на тикли. Някой може ли да помогне? Нужни са ми координати и препоръки, че вече двама майстори редиха покрива.


На долната снимка ,на оригиналния покрив очевидно плочите са с 3-5 пъти пъти по-големи! Така ,че който и да ги пренарежда тези малки плочи винаги ще текът! Затова май единственото решение е яка битумна хидроизолация под тях!
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
13-11-2010 - 22:25:41
Проблема е че покрива е покрит с OSB но е сложено от най тънкото,същото важи и за воалита//който се е накъсал докато са редили тиклите/ а и самя покрив не изглежда както трябва твърде схлупено изглежда.Идеята е да се преправи целия покрив и саммите тикли да се наредяат, а не да се нахвърлят.Доверих се на месни "майстори" че могат даправят подобен тип покрив защото когато купих къщата той беше почнал да пропада а идваше зима*tired*
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
13-11-2010 - 22:38:34
Идеята ми допада и на мен-направи си покрива по съвременните стандарти,пък отгоре го покрий с биволски кожи ако искаш.
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
13-11-2010 - 22:41:38
Като отворихме тема за иновациите,плочата която направихме на втория етаж е съставка от перлит цимент и пясък.
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
13-11-2010 - 23:28:38
Даскале,свалил си корниза на покрива с около 20 см. от южната страна на къщата и от там усещането ,че къщата стои като "схлупена",заради асиметрията!Освен това по снимките се вижда и разликата в нареждането на тиклите при оригинала и пренаредения.При новия прокрив са редени на прав ред ,като керемиди,докато при оригинала е видно,че се редят по диагонал. За размерите вече споменах.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-11-13 23:42 от фло.
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
13-11-2010 - 23:47:29
Quote
daskala
Като отворихме тема за иновациите,плочата която направихме на втория етаж е съставка от перлит цимент и пясък.

Това което споменаваш е за замазка.Нарича се перлитобетон.За плоча трябва да има чакъл и армировка.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход