Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отпление с пелети - струва ли си!

Публикувано от mtodorov 
Отпление с пелети - струва ли си!
28-12-2010 - 00:11:52
Здравейте,
От миналият сезон се отоплявам на пелети, с италианска печка UNGARO Maia 14, за апартамент 120 кв. изразходвах 2 тона на ценя 300 лв. за тон, при поддържана температура в системата 47-53 градуса.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
28-12-2010 - 07:04:42
С водна риза ли е камината, че нещо не я намирам?
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
28-12-2010 - 09:57:17
[www.ungarosrl.com]

но неговия модел и аз не го намирам...явно вече не го правят
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
28-12-2010 - 11:20:21
Quote
betona1977
Здравейте,
От миналият сезон се отоплявам на пелети, с италианска печка UNGARO Maia 14, за апартамент 120 кв. изразходвах 2 тона на ценя 300 лв. за тон, при поддържана температура в системата 47-53 градуса.

Нещо малко ме съмнява среден разход 11кг/ден при отоплителен сезон от 6 месеца (180 дни)
Че то това 1 кофа бе, как се отопляват 120м2 с нея... *huh*
Както и да е - с пелети излиза с 1/3 по-евтино отколкото ако си на ток, но пък с 40-50% по-скъпо отколкото с климатици.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
28-12-2010 - 13:18:43
При подържане на температура с хубави пелети ми харчи 0.5 кг на час. за миналия сезон съм изразходвал 124 чувала.
това е печката с водна риза е, отоплявам и болйлера също

[prikachi.com]

[prikachi.com]
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
28-12-2010 - 13:22:29
[www.ungarosrl.com]

това е сайта на фирмата но явно вече не правят 14 kw а почват от 18 kw

[www.ungarosrl.com]
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
28-12-2010 - 21:45:08
avatar
Quote
Petar
Quote
betona1977
Здравейте,
От миналият сезон се отоплявам на пелети, с италианска печка UNGARO Maia 14, за апартамент 120 кв. изразходвах 2 тона на ценя 300 лв. за тон, при поддържана температура в системата 47-53 градуса.

Нещо малко ме съмнява среден разход 11кг/ден при отоплителен сезон от 6 месеца (180 дни)
Че то това 1 кофа бе, как се отопляват 120м2 с нея... *huh*
Както и да е - с пелети излиза с 1/3 по-евтино отколкото ако си на ток, но пък с 40-50% по-скъпо отколкото с климатици.

Стига с тези климатици! Дреми ми колко излиза с тях при положение, че цялата кооперация се тресе от вибрации и имам 24 часов фонов нискочестотен шум от външните тела!!! Предпочитам да ми излиза по-скъпо, ама да не се зомбирам.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
28-12-2010 - 23:33:34
Климатика е чалгата на отоплението. Някои харесват чалга. Уважавам тяхното мнение, ама ми идва в повече като вземат да го налагат. winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-28 23:45 от LazarG.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
29-12-2010 - 00:17:08
Май трябва да уточните какво разбирате под "климатици"...Аз системите за централна климатизация ги уважавам много.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
29-12-2010 - 04:07:10
Съгласен съм, че централният климатик е голямо удобство, че и икономично но по отношение здравето на обитаващите е твърде лошо. Къщата ми беше сравнително нова, на 5 г. и рекох да изчиста въздуховодите. Дойде едно наше момче македонче и като видях какво излиза лошо ми стана. Ушким пускат някакъв робот вътре да чисти ама си е мижи да те лажем. Повечето сгради рядко се чистят и далеч не е като по криминалните филми дето разни мачовци и знойни красавици се мушкат в тях. Главоболие, разпостранение на зарази и т.н. все неща познати и за онези работещи в голямите офис сгради. За мен от радиаторите като отопление по-добро решение няма, а на село има и още по-добри*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-29 04:08 от Geto.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход