Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отпление с пелети - струва ли си!

Публикувано от mtodorov 
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
29-12-2010 - 07:59:35
Под "климатик" имам предвид масово разпространените сплит системи за по 500 или 1500лв, дето идват и ти ги бодват за 1 час някъде по фасадата да капе и да бръмчи на комшията, пък на тебе да ти духа в горещо в ушите (когато не е в дефрост), докато (ако) ти уври главата, че това не става за спане, не е хигиенично, не е сигурно, не е... Е, вярно спестява 100лв на година за едно жилище...
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
29-12-2010 - 08:46:27
avatar
Quote
LazarG
Климатика е чалгата на отоплението. Някои харесват чалга. Уважавам тяхното мнение, ама ми идва в повече като вземат да го налагат. winking smiley

Това определено ще го запомня!!!! clap:clap:*ok*

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
29-12-2010 - 11:01:03
Geto....грешката е моя,че не уточних...имах предвид водните системи,не въздушните.Ако се направи грамотно,е много ефективно и разходите за отопление/охлаждане са доста ниски.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
29-12-2010 - 14:17:34
Quote
n.nikoloff
Quote
LazarG
Климатика е чалгата на отоплението. Някои харесват чалга. Уважавам тяхното мнение, ама ми идва в повече като вземат да го налагат. winking smiley

Това определено ще го запомня!!!! clap:clap:*ok*

Е аз пък определно съм в другия отбор.
За мен чалгата е в 21 век да се занимаваш с въглищарство и параджийство.
Аз съм с 2 Тошиби, 3 Фуджицу (1 Нокрия) и 1 Мидея. Само Мидеята и едното Фуджи са конвенционални, понеже са на таванската стая и в битовката (мазата).
Да оставим парите - друго си е за 2 сек с дистанционното да си оптимизираш микроклимата на всяко едно място и във всеки един момент както си искаш. smoking smiley
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
29-12-2010 - 14:45:41
Не ми се спори - казах, че уважавам мнението и вкуса на всеки. Само ще отбележа, че явно имаме различни представи за параджийство и системи за домашно отопление. Явно това, което си видял или изпитал Petar е далеч от това, което имам аз предвид за такава ситема. Точно толкова далече, колкото възможността с дистанционното на климатика да оптимизираш микроклимата на всяко едно място
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
29-12-2010 - 15:47:35
Аз съм ЗА всеки един вид отопление при което не си зависим от монополисти.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
29-12-2010 - 16:07:07
Понятия като "независим" са относителни - по-скоро това е състояние на духаwinking smiley
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
29-12-2010 - 16:32:20
Quote
LazarG
Понятия като "независим" са относителни - по-скоро това е състояние на духаwinking smiley

Напълно съгласен.
Ама и има и друго решение - ей къде е Бразилия,там целегодишно 20-25 С - не ти трябва Nasko отопление изобщо, няма да те цакат монополисти.Само за хладилника с бирите smiling smiley *beer*
Соларките са много по-ефективни.
Хубави плажове и мулатки,карнавали нонстоп, нашенка президентка избраха - кво му е smoking smiley
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
29-12-2010 - 23:03:22
Quote
LazarG
Понятия като "независим" са относителни - по-скоро това е състояние на духаwinking smiley
И духа няма да ти помогне като насред зима ти спре тока, иначе звучи много поетично, ако не беше патетично. Колкото до Бразилия....няма проблем особено по време на Карнавала.*beer*
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
30-12-2010 - 00:17:50
У нас най-големият проблем с мрежите е обледяването.При едно обледяване от 20-30 килограма на метър...кабелите просто нямат шанс.А такава авария значи дни без захранване.Просто защото обледяването се задържа дълго и често мрежата се къса на няколко места.
Това е причината захранванията към промишлените консуматори постепенно да се вкарват под земята,почти навсякъде.Важи и за домашните мрежи на много новоизградени обекти,когато няма стълб непосредствено до имота,а трябва да се преодолее по-голямо разстояние.Всичко е под земята.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход