Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни

Публикувано от Stan 
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
31-08-2009 - 13:04:12
Готов продукт!

smiling smiley

Сравнението е направено по-горе в този пост.
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
31-08-2009 - 13:25:25
Г-н Стан, сега се оказва че има и по-ефтин начин да се строи (американския)?? Мисля че системата на г-н Фло с олекотения бетон е по-приложима и ефикасна. Успех.
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
31-08-2009 - 13:54:19
avatar
Няма да се впускам в обяснения за защита и модифициране на дървесината в тази тема - правил съм го достатъчно подробно в други теми, за които се отнася. Иначе това за термитите и дървоядите и че се "разсъблича" цялата къща и че не е защитена от насекоми е такъв брътвеж, че даже не ми е смешно. Казвал съм го хиляди пъти - ако се обработи една дървесина по технология - то тя е напълно защитена за поколения напред.
Това за гипсовата мазилка по стените не го разбрах много! Значи след строителството с тези термоглупости започваме мокри процеси - мазилки, шпакловки и т.н. ли? И с каква дебелина? ако е до 1 см трябва ли да се армира? А ако е над см??? Или е само шпакловка?? И коя е тази шпакловка, която ще издържи на наиск, ако под нея е мека основата?

А докато си пренесете мебелите до втория етаж стълбището ви ще стане разбито като бейрутско преградие. След което пак ремонт и така всеки път като качвате нещо горе. А ако си имате и палавници в къщи - направо не ми се мисли!!!

И изобщо не виждам приложение много-много на тази технология. Може и да е евтина, но на етап груб строеж. Докато стане къшата обитаема ще се налеят толккова "заздравителни" скъпи довършителни работи, че направо косата нстръхва.

Значи - всички окачени мебели и уреди, независимо от крепежа ще правят момент, насочен надолу и най-малкото ще провиснат, защото конзола с рамо 50 мм не е никак малко. И това е преодолимо донякъде само и единствено с много скъп крепеж!

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
31-08-2009 - 14:19:07
В този ред на мисли да попитам каква е дебелината на този термоблок?
Мога ли да тапицирам с него детската стая? smiling smiley
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
31-08-2009 - 14:58:35
n.nikoloff,явно ще си пишем само с вас тука но нека оставим хората сами да предценят.
Обвинихте термоблок че не е екологичен но в последствие се отказахте.
Чуствам се задължен да ви информирам ,че термоблок или insulated concrete forms(ICF)
както ще го срешнете в чичко Гугъл поне в Северна Америка е екологично сертифициран продукт по LEED както е и припознат от U.S. Green Build Council (www.usgbc.org) и Canadian Green Build Council (www.cagbc.org),предполагам като личност свързана с "дървено-скелетните"(шпертплатови) "масивни" къщи ви е известно какво означава LEED.
Относно "мокрите" или сухи процеси при довършителните работи то е възможно полагането на гипсофазерни плоскости или машинното измазване на стените.
Стените са точно толкова здрави колкото и при всеки друг тип строителство с изключение на дървено-скелетните"(шпертплатови) "масивни" къщи където традиционно от вътрешната страна между скелета се полага вата и върху нея се затваря направо с плоскости от гипсофазер.
Като в свободното място преминават електро и водопроводната инсталации е и понякога плъхове и мишки ама това се е много ЕКО в дървено-скелетните"(шпертплатови) "масивни" къщи.
Вие уважаеми господин Николов, твърдите че дървесината е защитена при рекламирания от вас продукт за поколения ,та аз бих желал да ни покажете поне една къща построена по-великата шперплатова технология на поне един век,тя вашата колежка Камелия писа тука за 300-400 години ама хайде нека да е на 1 век.
Нека да ви кажа уважаеми Николов такава къща не съществува ,имал съм многократно възможноста да пребивавам в подобни постройки на възраст 40-50 години и много добре знам какво струва на собственниците подружката на подобна къща,мога да ви кажа и какви са разходите за отопление ама добре че в Северна Америка енергоносителите са сравнително ефтини.
Направих си труда да отворя няколо сайта на химически компании произвеждащи
препарати за третиране на дървесина срещу вредители и никъде не можах да намеря гаранция по-голяма от 7 години ,което автоматично означава ,че вие заблуждавате вашите евентуални клиенти .
Каква гаранция във времето предоставяте на продукта?
Всеки който иска да се убеди нагледно в качеството на рекламираното от господин Николов строителство би могъл да го направи на адрес [www.ecohome.bg] и там влизайки на форума има снимки на различните етапи на строителство.
Някой по-запознат от мене в предишен пост е написал и цената над 700? за 1м2 вижте и ако това е вашата мечта да си оставите спестяванията при господин Николов той е готов да инкасира приходи.
А относно много скъпите закрепващи елементи на които бихте могли да си окачите бойлера например държа да ви информирам ,че тука вие сте много прав но за щастие все пак те могат да се намерят в магазинната мрежа на страната.
А за да ви дам още по-изчерпателна информация ще ви кажа и тяхното търговско наименование,обикновенно им казват ДЮБЕЛИ. spinning smiley sticking its tongue out
Уважаеми господин Николов ще ви призная честно,че се уморих да отговарям на тъпи и деструктивни въпроси и най-любезно ще ви помоля да спрете да генерирате простотии че ми омръзна вече да им отговарям.
С приятелски поздрав и искрено ваш:
подпис не се чете :g:
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
31-08-2009 - 15:29:26
фло Написал:
-------------------------------------------------------
>Колегата може
> да е ходил и в щатите да я учи и пак не е разбрал
> ,че не може стените да се леят наведнъж! Заливат
> се по редове-редиш ред стиропор и заливаш ,ред
> стиропор и заливаш и така нататък.Ако ги налееш
> наведнъж до височина 2,50 например с бетон помпа
> се пръскат и бетона изтича и затова който работи с
> тия кутиики ги пълни ред по ред!


Фло *bow* имах такива съмнения и го питах Стан още в началото на темата, но той твърди че бетона се налива най-отгоре, а после се вибрира, питах го даже и на лични!
Фло, аз ако ще ги ползвам тези блокчета ще му перна и един як кофраж най-отвън, който практично после ще сложа на покрива. *drunk*

Вивич, за разлика от стиропора, итонга и блокчетата за които бях пуснал тема са С ДОСТАТЪЧНА ЯКОСТ И УСПЕШНО ДЪРЖАТ ДЮБЕЛИ И АНКЕРНИ БОЛТОВЕ - по ясно казано би могъл да си окачиш 80 литров бойлер на стена от итонг или от полистиролбетоново блокче, посредством 2-3 анкерни болта.

Стан, поразгледах снимки на строеж с такива блокчета - ако потдадат и раздуят от бетона - изправянето на стената си е проблем защото няма следваща операция. Лепенето на стиропор върху стена има за цел и окончателно да изправи кривините на фасадата (2-3-5 че и до 20 сантиметови кривинки)

Блокчетата са идеални ако се зида направо! Стан, как се взимат "завои". Твоята система сигурно има и елементи за закръгления по стените, какви са им цените?



Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
31-08-2009 - 15:46:37
Здравей Иво!
Да системи с които разполагам имат форми за ъгли,прави стени,Т образни,подови и покривни елементи,така че разполагаш с в всички възможни форми.
Забравих да спомена че има и модел при който ъгъла се регулира но по принцип си има и схема на изрязване така че ти би могъл да получиш произволен ъгъл или овал ако ти е необходим,пускам ти на пощата някои снимки от такива обекти.Въобще още информация. smiling smiley
Снимковия материал който ти пуснах нагледно показва какво небива да се случва ,макар че за съжаление снимките с раздутите блокчета лепени с пяна са правени тука в БЪлгария но нямам представа кой е бил "майстора" мога със сигурност да посоча продукта.
Няма да коментирам отново въпроса относно наливането на бетона,ще ти пусна снимки.
Желая лек ден!
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
31-08-2009 - 16:36:55
Стан, качи снимките и тук във форума!
За да се залага стиропор в плочите, не е необходимо да се купува във вид на блокчета. ФЛО е прав, срагаш стиропора където искаш и заливаш с бетона. Самия аз го ползвам (където позволява - трегери плочи и където е удачно ТИ от долната страна) като лесен начин за топлоизолация - правиш кофраж, редиш стиропора отгоре арматурата и заливаш.
Без да споря, метода си има предимствата, наливането на бетона ред, по ред, означава да се бърка на място и с кофи да се налива, от снимките които ми прати така и не видях, как точно наливат бетона. Дай линк за видео и ще ме убедиш че може да се налива с помпа.
Приемам, че системата ти ще спести от кофража - особено ако става въпрос за едноетажна постройка, където покрива може да е на гредоред, а самото идване на бетоновоз и бетон-помпа сигурно ще е приключение или невъзможно или икономически неизгодно.
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
31-08-2009 - 17:26:41
Ivo ,намерих това в youtube,незнам на коя фирма е но както ще видиш го леят поне от най-малко 1.5 м.,но съдеики по накрайника на помпата незнам дали точно при този строител би издържало да се лее на 3.0 м. ,аз лично се съмнявам най-вероятно ще ги спука.



Но предполагам че ако потърсиш ще намериш някъде в нет'а.
Снимките не виждам защо трябва да ги кача тука ,ако някой има интерес да разбира се ще му предоставя материали,но само така да запълваме пространството. smiling smiley
Иво, предполагам си видял снимката със стената висока 18 м. тя е излята на 4 пъти разговарял съм със строителя ,иначе доколкото имам информация сцециализираните фирми имат оборудване за стени с височина 3 и 6 метра ,така че това са границите в които се лее бетона.
Термоблока пести време при строителството а времето както всички знаем е пари,всичко друго с комбинации тука ще сложим,там ще подложим или укрепим(завържем) с технически конец(ТЕЛ) е как да ти кажа малко несериозна работа.
Нека да спазваме технологията било тя хубава или лоша.
Поне такова е моето мнение щом има изграден технологичен процес то той трябва да се следва иначе е несериозна работа, да ме прощава ФЛО с неговите "ръционализации" мушкане на ЕПС в кофража.

Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
31-08-2009 - 17:30:39
да, Иво, за "твоите" блокчета със съгласен, изглеждат си достатъчно здрави. аз преди време питах точно за този вид строителство как става закрепването на елементи в последствие, явно не си ми разбрал въпроса. благодаря за пояснението *yes*

някой нали беше постнал снимки от къща строена с термоблок? там ясно се виждаше, и човека си го беше написал, че строи по 2 реда на ден и залива, и така цялата къща за 7-8 дена, а не наведнъж да строи и да залее защото при този вариант трябвало кофраж... ако трябва ще се разровя и хистърито на браузера за сайта, но мисля че се сещате...

фло, защо критикуваш системата - нали преди време в темата за модулните къщи ти презентира системата за строеж с олекотен бетон? това не е ли почти същото на практика? какви минуси виждаш на този вариант пред твоя с олекотен бетон?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход