Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

за камината - "отрано"

Публикувано от LKK 
Re: за камината - "отрано"
26-09-2009 - 12:33:55
ArturDent Написал:
-------------------------------------------------------
> ...моя случай
> (камина+отворена с-ма
> Иво, ще ги изолирам юнашки, за да не замръзнат ;-)

Артуре, направи си затворена си-ма, забравяш за тавана, за мръзнене, за пълнене с маркуч от някъде си, за течове от обезвъздушителни вентили и т.н.
Бюфера, ако си слагаш такъв и ЗРС отиват в котелното. Карай го като белите хора, не се занимавай с глупости. Парите са едни и същи... *beer* :]
Re: за камината - "отрано"
26-09-2009 - 13:25:08
avatar
bulhomes Написал:
-------------------------------------------------------
> Така де, ама как се връзват - като разширителен
> съд ли, като друг съд със серпентини ли?


Дали някой може да даде "картинка" на камина/ печка с водна риза, отворена система и закачен буферен съд?
Много хора отопляват с дърва и наистина, ако може да се спести непрекъснатото зареждане, ще е чудесно! smiling smiley
Re: за камината - "отрано"
26-09-2009 - 14:35:31
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 10:57 от ArturDent.
Re: за камината - "отрано"
26-09-2009 - 17:45:11
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Много хора отопляват с дърва и наистина, ако може
> да се спести непрекъснатото зареждане, ще е
> чудесно!

Камелия, схемата с буферен съд се прави с доста автоматика и става неоправдано скъпа и инертна си-ма. Камината е едно неудобство в цялата система, ама пустия му уют изисква да я слагаме. Една каминка с три радиаторчета ще струва 1000-1800 лева и като и сложиш автоматика и бюфер да още 5000 ще стане екстра. winking smiley
Например Артър иска да си купи, не каквато му трябва, а по-мощна, ще плати повече пари и съответно трябва да се охарчи и за допълнителен буфер + автоматиката (на схемата има не една а 3 помпи, смесителен вентил, термостатичен трипътен вентил, клапани, термостати...)
Буфер е необходим ако има подово - водата в него се върти на 30 градуса, а котлите/камините работят с температура над 55-60 градуса.
Съмнявам се някой сам да започне да си сглобява системата, но поне може от темата да се научи какво точно решение за отопление да вземе.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-26 17:50 от Ivo.NovDom.
Re: за камината - "отрано"
26-09-2009 - 17:58:22
ArturDent Написал:
-------------------------------------------------------
> Нали разбра к'ва е идеята с варела(буферен съд).
> Еееех да я докарам до там.... Иначе днес свършваме
> първата плоча и "скритата" канализация. Половин
> ден обикалям да търся плътни тухли единички (за
> тухлена шайба), ама червени и няма. Идеята е
> стената зад камината да я оставя неизмазана.
>

Артър, дано да намериш.
Да те попитам, камината май ти беше долепена до външната стена, нали? Мога да ти подскажа, да потърсиш камина с двустранно отваряне, отпред стъклена вратичка, отзад на гърба врата за зареждане. правиш на стената отвор и...ще можеш да си зареждаш камината директно от купа дърва навън. Вкарваш в хола дръвца колкото за декорация и за да меткаш по някое когато имаш гости, а останалото директно отвън. ще се родиш! Когато видях такъв модел, щях да се изям че съм взел моята...но за следващата камина ще знам. smiling smiley
*beer* *drunk*
Re: за камината - "отрано"
26-09-2009 - 18:10:32
Камелия, схема за камина с отворена система и с буфер и с автоматика.... няма да мога да намеря, но гледах готина схемичка за сглобена камина с водна риза, като за направи си сам, със всичките необходими части, за да може човек да си ги купи и да ги сглоби. Системката не е отворена а затворена (по-доброто е) Може да се добави и термостат за да се върже бойлер към си-мата, бих добавил и предпазен термоклапан...но това е минимално допустимото.
Открих го!!!
http://www.totaltherm.com/?go=_common&p=download&fileId=788 *book* *ok*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-26 21:29 от Ivo.NovDom.
Re: за камината - "отрано"
26-09-2009 - 20:36:52
avatar
Ivo.NovDom Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия, схема за камина с отворена система и с
> буфер и с автоматика.... няма да мога да намеря,
> но гледах готина схемичка за сглобена камина с
> водна риза, като за направи си сам, със всичките
> необходими части, за да може човек да си ги купи и
> да ги сглоби. Системката не е отворена а затворена
> (по-доброто е) Може да се добави и термостат за да
> се върже бойлер към си-мата, бих добавил и
> предпазен термоклапан...но това е минимално
> допустимото.
> Открих го!!!
> ЦЪК

Признавам си че, съм много боса, затова ако можеш, не се смей много на мечтата ми.
Готварска печка с водна риза- на първия етаж. 3-4 радиатора- на първи и втори етаж. Бойлер- има бани и на двата етажа, та..........където е по- " правилно". Да е отворена системата, да е гравитачна, пък и да мога да й вържа и един буфер.......... *xxx*

пп Нещо не ми се отваря линка ти, ама докато мислиш над задачката- мечта, ще се справя. smiling smiley
Re: за камината - "отрано"
26-09-2009 - 20:53:28


линка е за ПДФ, ето снимка но не си личи добре детайла, ще опитам да го оправя линка
Re: за камината - "отрано"
26-09-2009 - 20:58:51
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Признавам си че, съм много боса, затова ако можеш,
> не се смей много на мечтата ми.
> Готварска печка с водна риза- на първия етаж. 3-4
> радиатора- на първи и втори етаж. Бойлер- има бани
> и на двата етажа, та..........където е по- "
> правилно". Да е отворена системата, да е
> гравитачна, пък и да мога да й вържа и един
> буфер..........

Ехееее, ками! каква ще е тая камина 2 етажа по 3-4 радиатора, 2 бойлера, буферен съд, че и да готвиш маджи отгоре. Няма такъв модел! *rose*
Камината колко и да е ефективна е доста прост уред и не трябва да е основна. Казвам го макар че вмомента се отоплявам само с камина.
Re: за камината - "отрано"
26-09-2009 - 21:09:28
Ровичках в нета как се правят пещи да агнета/пици и др. и попаднах на един руснак, който прави чудеса някъде в Канада и си качва нещата в интернет.
Той прави отворени камини и ги комбинира с пещ на дърва (подобни като на тези по пицариите)
За твоята мечта Ками има решение, но без отоплението - за него ще трябва да си вземеш котел...


ето и линкче за още снимки: Камина с фурна
На Булхоумс, му се искаше отворена камина на която да си пече мръвки. На тази камина освен кебапчета ще може и някое агънце да вкара вътре в пещта..."изтекоха ми очите" - голяма красота е! Възможно е да се направи такова нещо и у нас, с материалите които ги има по магазините. Отворените камини които съм виждал, по кръчми най-вече, са доста еднотипни и ... грозни.



Редактиран 6 път(и).Последна редакция на 2009-09-26 22:04 от Ivo.NovDom.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход