Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

за камината - "отрано"

Публикувано от LKK 
Re: за камината - "отрано"
09-08-2010 - 18:23:38
avatar
][/url]

bulhomes Тези коминни тела са идеални за комини ,арматурата трябва да хваща поне 3 тела в четирите ъгала заливаш с рядък цименто пясъчен разствор за следващите тела арматурата трябва да влезне навътре в последното коминно тяло поне колкото е високо и арматурата се привързва една за друга.След което ако искаш можеш да ги облечеш със плътна тухла обикновенна на калъч за по добра топлоизолация.

][/url]

Камини ,пещи-фурни ,барбекюта ,огнища за чеверме, руски печки ,гипсови мазилки и всички видове декорации от гипс ,всички видове каменни облицовки.
[mastercam.alle.bg] тел.0894391142



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-08-09 18:28 от MASTERCAM.
Re: за камината - "отрано"
09-08-2010 - 19:27:52
Понеже и двата ми комина (за камината и котела) ще са външни мислех да ги обличам с вата и после някакви декоративни камъни. Понеже още не съм решил каква точно ще е камината, но със сигурност ще се ползва и като отворена се чудех дали да не сложа 2 такива тела едно до друго. Обаче като гледам светлия отвор на твоята може и да се размина с 1. Тази ще се ползва отворена, нали?
Re: за камината - "отрано"
09-08-2010 - 20:24:31
avatar
Да и така става обличане със вата задължително каменна вата със плътност повече от 100 кг на квм ,след което рабицова мрежа мазилка и тогава чак облепване със камък или тухла при зидането на коминните тела можеш да оставиш мустаци от горяна медна тел за които да хванеш мрежатанапример по 4 броя на коминно тяло .В се пак по лесно ще ти бъде със тухла фугирана зидария или със последващо измазване.

Това на снимката е външна камина-барбекю ,комина е със светъл отвор ф280.Не те съветвам да използваш един и същ димоотвод и за камината и за котела .

Камини ,пещи-фурни ,барбекюта ,огнища за чеверме, руски печки ,гипсови мазилки и всички видове декорации от гипс ,всички видове каменни облицовки.
[mastercam.alle.bg] тел.0894391142



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-09 20:29 от MASTERCAM.
Re: за камината - "отрано"
09-08-2010 - 21:09:19
Двата комина са в срещуположните краища на къщата. Твоя щом е за външна камина и да пуши малко няма да има проблеми. 7:1 се получава че светлия отвор на камината трябва да е максимум 0,43 кв.м. Аз със сигурност отивам към един двоен комин за камината.
Re: за камината - "отрано"
09-08-2010 - 21:28:56
avatar
bulhomes Аз не правя камини или барбекюта които пушат дори и малко това дали е вънка или вътре е без значение когато човек си разбира от работата дори вънкашното е по отговорно като изпълнение и разчет ,условията са по екстремни ,това на снимката си е чиста вънкашна камина която си има всичко необходимо /димен зъб и така нататък / и може да работи перфектно както и на открито така и ако в последствие хората решат да направят зимна градина и ли въобще да го затворят като оделно помещение , за сега има само една пергола която във единият си край е хватната към комина.

Камини ,пещи-фурни ,барбекюта ,огнища за чеверме, руски печки ,гипсови мазилки и всички видове декорации от гипс ,всички видове каменни облицовки.
[mastercam.alle.bg] тел.0894391142
Re: за камината - "отрано"
09-08-2010 - 21:52:21
Да попитам кое е по добре комина да е външен или вътрешен.Ще се ползва за камина.Мисля да зидам с точно такива готови керамични тела.Фи то кое най -добре 20 или по голямо.Ако иска мастеркам да пище.
Re: за камината - "отрано"
02-10-2010 - 17:24:20
Колеги ,спрял съм се на камина с въздушна камера. комина е в средата на стаята и ако пробия отвор в дясно до него ,излизам в спалнята.а на 50/60 см в ляво-излизам в другата спалня.
трябва ли за такова кратко разтояние да имам турбина?
3-те стаи са около 50 кв с пвц и изолация.Препоръката ми е за камера -15квт. Добре ли е ?
Моля ви и за по важните подробности при изграждането
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход