Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

за камината - "отрано"

Публикувано от LKK 
Re: за камината - "отрано"
28-09-2009 - 20:06:32
avatar
LKK Написал:
-------------------------------------------------------

> Специално за Камелия: Присъствието на помпи в
> такава система не ни застрашава от гръмване при
> спиране на тока. Когато спре тока, спира и топлото
> по радиаторите, а температурата в буфера почва да
> се качва, но има предостатъчен запас да изгорят
> дървата дето сте ги метнали.


Е, това исках да чуя!
Сега, с риск да съм нагла- след като има помпа, е ли възможно да се отопли с радиатор и горния етаж? И може ли буферът да е един 100 литров съд от неръждавейка, добре опакован?
LKK
Re: за камината - "отрано"
28-09-2009 - 20:36:48
Камелия, не искам да съм груб с теб, но ми се струва, че е по-лесно някой да ти го направи, отколкото да ти го обясни. :]
Това, което ти се иска са взаимно изключващи се понятия, тъй че не мохе хем ....., хем душата в рая.
Re: за камината - "отрано"
28-09-2009 - 22:31:10
avatar
LKK Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия, не искам да съм груб с теб, но ми се
> струва, че е по-лесно някой да ти го направи,
> отколкото да ти го обясни.
> Това, което ти се иска са взаимно изключващи се
> понятия, тъй че не мохе хем ....., хем душата в
> рая.


Разбира се, че някой ще ми го направи. Единственото, което исках да разбера е, дали въобще може да се изпълни.
Все пак, щом си сигурен, че исканията ми са взаимно изключващи се, ти благодаря- даде ми отговор.
Re: за камината - "отрано"
28-09-2009 - 23:09:50
LKK Написал:
-------------------------------------------------------
> Устройството на масовият предпазен клапан па
> налягане в общият случай пак е нещо като сачма с
> пружинка и именно поради това след като не е
> работил години наред не сработва и когато се
> наложи.
>
Глупости на таркалета...ЛКК, близо до вас има магазин на РУВЕКС - влез и ги помоли да ти дадат един клапан за налягане струват около 6-8 лева бройката. Лесно се разглобяват - виж ги отвътре, няма съчма вътре ... ще ти стане ясно, че това което го пишеш е невъзможно.
... стига си лъгал жената с тоя буфер.
Камелия, помпата струва около 150 лева, ЮПС-а още 150-160 лева, 2 клапана по 10 лв. един термоклапан 120 лева, пълначка 40-50 лева...ако смятам правилно около 500 лева в повече за да се чувстваш комфортно и в безопасност.
Между другото, може да се намерят всичките неща втора употреба, доста хора минават от камина на нещо по-така, с малко тъсене можеш да си намериш всичко.
Ясно е че не си наясно кое колко струва и т.н. фитинги, адаптори, термогвентили, термо-глави. нещо между 600-1000 лева и ще си готова. това ако е скъпо, не мога да помогна. Но ко попаднеш на обява за парно втора употреба, чукни на лични ще ти помогна с пазарлъка, също и дали ще върши работа - то...повечето неща не подлежат на износване. Само акумулатора е хубаво да е нов...






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-28 23:13 от Ivo.NovDom.
Re: за камината - "отрано"
29-09-2009 - 10:10:55
avatar
Ivo.NovDom Написал:
-------------------------------------------------------

> ... стига си лъгал жената с тоя буфер.
> Камелия, помпата струва около 150 лева, ЮПС-а още
> 150-160 лева, 2 клапана по 10 лв. един
> термоклапан 120 лева, пълначка 40-50 лева...ако
> смятам правилно около 500 лева в повече за да се
> чувстваш комфортно и в безопасност.
> Между другото, може да се намерят всичките неща
> втора употреба, доста хора минават от камина на
> нещо по-така, с малко тъсене можеш да си намериш
> всичко.
> Ясно е че не си наясно кое колко струва и т.н.
> фитинги, адаптори, термогвентили, термо-глави.
> нещо между 600-1000 лева и ще си готова. това ако
> е скъпо, не мога да помогна. Но ко попаднеш на
> обява за парно втора употреба, чукни на лични ще
> ти помогна с пазарлъка, също и дали ще върши
> работа - то...повечето неща не подлежат на
> износване. Само акумулатора е хубаво да е нов...

Благодаря ти! На мен основните тръби са ми прекарани, тъй като мястото за печката е решено. И че ще бъде готварска печка- също. Знам и че, съвсем без пари не може. Така че, 1000лв. трябва да имам. Когато уточним още малко нещата, мога ли да ти пратя разпределението на къщата, за да дадеш мнение за разполагане на инсталацията? Защото майстори много.
Когато правих дренажите и канала, благодарение на съветите тук, можех да знам какво да изисквам и стана както трябва. Не им позволих да ме пързалят и да претупат работата. smiling smiley
Re: за камината - "отрано"
29-09-2009 - 11:22:34
камелия Написал:
-------------------------------------------------------

Така че, 1000лв. трябва
> да имам. Когато уточним още малко нещата, мога ли
> да ти пратя разпределението на къщата, за да дадеш
> мнение за разполагане на инсталацията? Защото
> майстори много.
> Когато правих дренажите и канала, благодарение на
> съветите тук, можех да знам какво да изисквам и
> стана както трябва. Не им позволих да ме пързалят
> и да претупат работата.


Дай си разпределенията, ще ти кажа какви радиатори ти трябват, по тях ще ти кажа колко да ти е мощна печката и какво да търсиш.
Камелия, това твойто може да се направи така - колкото е мощността на печката да се изцеди до дупка. Имаш една малка вратичка, което ще позволява да вкарваш точно по една цепеница - за кое по-напред - бойлер, радиатори или супата... може да ти сложиме една врътка за да си пускаш печката на двата режима -
1. отопление
2. готвене
Т.Е. като готвиш врътваш на позиция "2" и другото не го мислиш. Като сготвиш печеното, връщаш на "1" и лягаш да спиш.
За безопасността: монтажника преди да сдаде обекта требе да прегрее печката по всички възможни начини и да работи защитата, преди да си тръгне.
Просто е. Хайде лека от мен.
Re: за камината - "отрано"
29-09-2009 - 11:57:00
Поне с нашата печка това няма как да стане. Под гьоза (така викат по моите села) няма водна риза, а фурната така или иначе си е топла. Дали ще готвиш или не няма значение за ризата.
Re: за камината - "отрано"
29-09-2009 - 12:36:20
Има значение водната риза, нищо че не е точно ... под гьоза (тва не го знам какво е) по един или друг начин държи целия уред по-студен от това ако я няма, включително и там където се готви.
Булхоуме, тази гъзариика е нещо като регулатора за температура на фурните на ел. печките. Няма да струва допълнително - просто устроиство с което може да държиш самата печка по-топла или по-студена и къде да ходи топлото от цепеницата - по радиаторите или да стои в печката.
Пък и ние не сме от село - градски чеда сме, всичко трябва да е под контрол. Има разлика дали се пече пиле или крем карамел, така ли е? *pardon*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-29 12:39 от Ivo.NovDom.
Re: за камината - "отрано"
29-09-2009 - 12:46:32
.



Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 10:55 от ArturDent.
Re: за камината - "отрано"
29-09-2009 - 12:49:54
smiling smiley smiling smiley smiling smiley Гьоза е кръгъл метален капак над горивната камера на печката, който може да се маха и огъня да нагрява директо съда за готвене - най-често по-стари тенджери, тигани и прочие домакинска посуда. В зависимост от изпълнението на печката той може да бъде един или няколко, както може да бъде цял или съставен.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход