Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Замазка за денивелация от 2 см

Публикувано от IlTrendsetter 
Замазка за денивелация от 2 см
28-09-2010 - 11:54:39
Здравейте!

Имам проблем! ..В кухнята ми терасата е включена към самата стая. Лошото е, че когато е било правено това..преди 10-15 години, от предишните собственици, те са си оставили ръцете, и се е получила денивелация от около 2 см между нивото, където е била терасата, и нивото на самата кухня. сега ще сменяме плочките в кухнята, и съм изкъртил всичките плочки от пода. За да изравня нивата между "бившата тераса"и основното ниво на кухнята...ме посъветваха да сложа фибран! да, ама няма фибран под 2 см (или поне аз не можах да намеря такъв!)...От друга страна се налага да се направи допълнителна изолация на пода, защото отдолу при комшиите на това ниво си е тераса, и през зимата се получава конденз от разликата в температурите...
какво бихте ме посъветвали??

с поздрави:
Re: Замазка за денивелация от 2 см
28-09-2010 - 20:39:47
avatar
керамзид и тънкослойна замазка.....
после плочки и ....така.....

Чест и почитание
Re: Замазка за денивелация от 2 см
28-09-2010 - 21:04:22
Quote
IlTrendsetter
Здравейте!

ама няма фибран под 2 см (или поне аз не можах да намеря такъв!)..

Има в строителните хипермаркети,например Практикер и по-тънък XPS,като дебелината започва от 3 мм. Фибрана е марка такъв стиропор(XPS) и има и други производители така,че си потърсете! Там,където ги предлагат тези листи има и специално лепило за тях ,което много прилича на С 200.Не е проблем да се налепят на два или три реда листи от по 5 мм.или даже 4 понеже е точно за подови настилки.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-09-28 21:34 от фло.
Re: Замазка за денивелация от 2 см
28-09-2010 - 21:06:19
За керамзита цъъъ,как ще го вкараш на 2см? Пък и каква работа ще свърши с такава дебелина ?За топлоизолация мин."Фибран" RF5см и пароизолациа.
Re: Замазка за денивелация от 2 см
28-09-2010 - 21:50:50
Quote
IlTrendsetter
Здравейте!

Имам проблем! ..В кухнята ми терасата е включена към самата стая. Лошото е, че когато е било правено това..преди 10-15 години, от предишните собственици, те са си оставили ръцете, и се е получила денивелация от около 2 см между нивото, където е била терасата, и нивото на самата кухня. сега ще сменяме плочките в кухнята, и съм изкъртил всичките плочки от пода. За да изравня нивата между "бившата тераса"и основното ниво на кухнята...ме посъветваха да сложа фибран! да, ама няма фибран под 2 см (или поне аз не можах да намеря такъв!)...От друга страна се налага да се направи допълнителна изолация на пода, защото отдолу при комшиите на това ниво си е тераса, и през зимата се получава конденз от разликата в температурите...
какво бихте ме посъветвали??

с поздрави:

Предполагам, че разликата в нивата е на замазките?
Ако е така - правилното решение е първо да изкъртите замазката на балкона до плоча, после, както Ви е посъветвал колегата, поне 5 см. изолация + парозащита с твърдост като за под, а върху нея - поне 2 см армирана замазка до нивото на кухненския под. Накрая полагате общата настилка.
Това е правилното решение.
Re: Замазка за денивелация от 2 см
28-09-2010 - 22:09:42
Quote
ivorad


Предполагам, че разликата в нивата е на замазките?
Ако е така - правилното решение е първо да изкъртите замазката на балкона до плоча, после, както Ви е посъветвал колегата, поне 5 см. изолация + парозащита с твърдост като за под, а върху нея - поне 2 см армирана замазка до нивото на кухненския под. Накрая полагате общата настилка.
Това е правилното решение.
Ще ми е интересно да науча каква е ролята на парозащитата на пода под плочките и как точно функционира?!
Re: Замазка за денивелация от 2 см
29-09-2010 - 09:32:03
Quote
фло
Quote
ivorad


Предполагам, че разликата в нивата е на замазките?
Ако е така - правилното решение е първо да изкъртите замазката на балкона до плоча, после, както Ви е посъветвал колегата, поне 5 см. изолация + парозащита с твърдост като за под, а върху нея - поне 2 см армирана замазка до нивото на кухненския под. Накрая полагате общата настилка.
Това е правилното решение.
Ще ми е интересно да науча каква е ролята на парозащитата на пода под плочките и как точно функционира?!


Фло, не съм специалист по парозащита, както съм сигурен и в това, че ти си наясно, но щом питаш .....от обща култура мога да каже следното: ролята на парозащитата при подове е аналогична на парозащитата при останалите изолирани вътрешно повърхности - предотвратява конденза на влагата при пад на температурата под критичните 12 градуса и омокрянето на топлозащитния слой, водещо да мухъл и снижаващо качеството му. Затова парозащитата винаги се поставя последна.
Знам, че определени видове изолационни материали се разхвалват като "парозащитени", но знам също , че съм виждал и добре мухлясали такива, така че......
winking smiley
Re: Замазка за денивелация от 2 см
29-09-2010 - 19:47:22
avatar
Мислих си дали няма да стане с ОСБ 18 мм и налепен гранитогрес или теракот с тънкослойно флексово лепило- отпада топлоизолацията,твърдостта е на ниво....!?!
Остава само да не се напие с водица от някъде ,но и с това ще се справим ако трябва....

Чест и почитание
Re: Замазка за денивелация от 2 см
30-09-2010 - 19:20:02
Аз бих го направил с перлитено-циментова замазка и изолация на тавана на терасата на съседите ако се съгласят - 5 см стиропор.
Re: Замазка за денивелация от 2 см
30-09-2010 - 23:24:10
avatar
Прочетох темата по диагонал, та ако съм пропуснал нещо - сори.

Какви фибрани, какви чудесии за 2 см!!! Та 2 см отиват само за по-дебел теракот или грес и лепилото. В какви филми се вкарвате само да се чуди човек. Каква ще е таз изолацийка, дето да се сложи там, че и да работи?!

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход