Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

за камината - "отрано"

Публикувано от LKK 
Re: за камината - "отрано"
29-09-2009 - 16:33:01
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 10:55 от ArturDent.
LKK
Re: за камината - "отрано"
29-09-2009 - 16:44:46
Ivo.NovDom Написал:
-------------------------------------------------------

> Глупости на таркалета...ЛКК, близо до вас има
> магазин на РУВЕКС - влез и ги помоли да ти дадат
> един клапан за налягане струват около 6-8 лева
> бройката. Лесно се разглобяват - виж ги отвътре,
> няма съчма вътре ... ще ти стане ясно, че това
> което го пишеш е невъзможно.
> ... стига си лъгал жената с тоя буфер.

В Рувекс нищо не съм забравил, че да ходя, а проблема с клапана е по-скоро твой, защото моята камина е с възд. циркулация.
Никога не съм твърдял, че съм специалист по ВИК и отоплителни системи и никой не ангажирам с мнението си, просто споделям гледната си точка. Ето ти цитат от статия, която уважавам.
"В никакъв случай не се опитвайте да поправяте терморегулатор, термозащита или комбиниран вентил !!! Това са елементи, които се грижат за безопасната работа на бойлера в крайна сметка ! Като стана дума за комбиниран вентил, та се сетих още нещо, което го пише в книжката на бойлера, а имено : "За безопасна работа на водонагревателите с вместимости от 30 до 200 литра, комбинирания вентил трябва да бъде продухван - да се развие капачката му (повдигне лостчето му - в зависимост от модификацията на вентила), докато потече силна струя вода. Необходимо е тази операция да се извърши след монтирането на водонагревателя, в процеса на експлоатация не по-рядко от един път на 14 дни, както и след всяко спиране на централното водоснабдяване." От практиката имам наблюдения че това също го знаят много малко хора, а още по-малко го практикуват !
И после се чудят защо им бил гръмнал бойлера ... Този комбиниран вентил е последната защита, която трябва да се задейства - т.е. да изпусне водата малко преди да се взриви бойлера ! "

А това е линк към цялата публикация.
[www.napravisam.bg]
За буфера спирам, успех с печката под налягане. *beer*
Re: за камината - "отрано"
04-12-2009 - 08:29:18
Някъде в тази тема коментирахме за конденза в горивните камери и комините, заради който трябва да се взимат съответните мерки. Бях обещал да щракна течащата вода по вътрешната стена на камерата. Конденза го има докато не се загреят достатъчно коминното тяло и камерата при разпалване или постоянно ако комина е масивен и бавно се загрява (излиза на режим) За съжаление на снимките не си личи много ясно, но такива стичащи се капки ги има по цялата вътрешност на камерата. Изчезват когато водата в ризата се подгрее нат 35-40 градуса.






winking smiley
Re: за камината - "отрано"
25-01-2010 - 18:44:27
Здравейте,

Вече съм изградил комина с двойни коминни тела/20/20 и 15/20/.Коминните тела са изградени от таванната плоча на мазето до подпокривната плоча, а от там вече комина е иззидан с тухли и е топлоизолиран.Ще бъде ли възможно да използвам единия отвор за ЛО, а другия за отворена камина и всъщност кой отвор за кое?Комина е с над 7 м височина*write*

Нека е по хубава Новата година и наздраве на всички*beer*

Всички търсим истината!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-25 19:09 от Rali2000.
Re: за камината - "отрано"
25-01-2010 - 20:34:13
Рали ако от това са ти направили комина?
,
По-добре го изкърти и изхвърли - за 7 метра са сложени около 30 блокчетаХ3 лева (няма 100 лв.) - за камина, облицовки, котел и майстори ще похарчиш минимум 6-8 хиляди лв. Мислиш ли, че е възможно да вържеш уредите към 90 левов комин и да нямаш проблеми?
Топлоизолацията - ако не е от каменна вата, а от стиропор или фибран, може да се палне. Понякога саждите (нагара) във вътрешността на комина се самозапалват, а понякога ОТ ГЛУПОСТ някои катализират умишлено самозапалването с ... НАФТАЛИН. При горенето се развивя температура над 1000 градуса (тухлите се разтичат) и през разни пукнатини или фуги излизат огнени езици... winking smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-01-25 22:55 от Ivo.NovDom.
Re: за камината - "отрано"
26-01-2010 - 11:31:02
Ivo ,

Не мога да си го позволя .т.е. комина над покрива е изведен, облицован има красива шапка итн. Толкова ли са лоши тези тела и кое по точно не одобряваш? Наистина ли за нищо не стават? Не съм тествал комина досега дали работи, но не ми се иска да го развалям, ще си отворя мнооого работа/не е само подмяна на коминните тела/....moody smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-26 11:38 от Rali2000.
Re: за камината - "отрано"
26-01-2010 - 16:58:05
неразбирам от камини и кумини но виж на какво попаднах / обърни внимание на куминните тела /
video: [www.palazzetti.biz]
Re: за камината - "отрано"
26-01-2010 - 22:39:01
Здравейте smiling smiley. И при мен е така кофти изпълнен комина с тела за по 3 лева . Това което мисля да направя е да сложа неръждаема вложка в комина защото и на мен ми е немислимо да го къртя. Може да не е най доброто решение но със сигурност е някакво решение на проблема при създалата се ситуация .
LKK
Re: за камината - "отрано"
27-01-2010 - 22:29:53
Айде стига с тия специални системи за комини. То сега всеки гледа да заплюе съществуващото и да наложи своето решене и се почва едно "носене на вода от три кладенеца". Ами то на повечето къщи комините са си зидани или с тухли еденички или с готови коминни тела и си се топлят хората десетилетия наред. Саждите, за да се запалят първо трябва да се понатрупат /при неправилно горене, мокри дърва, некадърно изпълнени водни ризи .../. Ако си мислите, че специалните системи за комини не събират сажди сте в голяма заблуда. Трябва си профилактика в края на отоплителният сезон.
Цената не винаги е гаранция за функционалността на дадено нещо!
Re: за камината - "отрано"
27-01-2010 - 23:03:26
...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-28 07:15 от Ivo.NovDom.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход