Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...

Публикувано от Ivo.NovDom 
Re: С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...
06-09-2009 - 11:19:11
Ivo.NovDom Написал:
-------------------------------------------------------
> На едно от последните СТРОЙКО попаднах на много
> иновативни топлоизолиращи блокчета за зидане на
> фирма ТИВИТ.
>
>
> На щанда правеха демо:
> 1. С бензинова горелка нагряваха едната
> повърхност, а от другата страна нормална
> температура
> 2. Бяха пуснали едно блокче да плува във вана с
> вода
> Доста се впечатлих и направо съжалих, че вече съм
> приключил с изолацията на къщата си. Но съм
> сигурен, че при следващия строеж ще ползвам точно
> този метод.
> Блокчетата са леки, подобно на итонг-а, но като
> характеристики нямат нищо общо, освен че и едните
> и другите са лесни за обработка - рязане,
> прокопаване на канали, анкериране, дюбелиране и
> др.
> [www.tivit-bg.com]
>
>
>
> Редактирано 5 пъти, последният път 08/12/09
> 11:38PM от Ivo.NovDom.



Проблемът при леките материали е лошата звукоизолация, каято е далеч по-важна от топлоизолацията. Иначе не е лошо като решение.
Re: С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...
06-09-2009 - 11:47:25
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------

> Проблемът при леките материали е лошата
> звукоизолация, каято е далеч по-важна от
> топлоизолацията. Иначе не е лошо като решение.


Абсолютно си прав :} - за добра звукоизолация, и гасител на вибрациите препоръчвам плътна, тежка бетонова отливка около асансьорни шахти или между нощни заведения и горните етажи, като на междуетажните плочи, ако има положена топлоизолация - задължително да се извади, за да не влошава шумоизолиращите свойства на бетона, даже може да се замести с...каменна облицовка :} :}
Re: С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...
06-09-2009 - 14:22:06
Да де, но за разлика от пенобетона и вероятно това нещо, бетона действително спира звука. Обикновенна железобетонна стена от 20 см. вероятно изолира звуково колкото 1 м. итонг или от новите керамични тухли. И когато съседът си си реже салатата и ти го чуваш ясно и високо/конкретен пример/ ти е през оная, дали ще платиш 20 лв. повече за ток. Да не говорим, че тези технологии са от страни, където слънцето през зимата не топли, докато тук изолирането на южна стена обикновенно качва разхода. Въобще историите с нови технологии в сгради, които са предвидени за 200-300 г. живот са малко рисковани.

ТИВИТ-а го хвалят като лек, но доколкото знам като се изчисляват противоземетръсните се търси тегло. А и това е стена, исторически са започнали да ги правят за да те предпази, а не да те топли. Това като го гледам на манго ще му трябват около 2 мин. за да пробие дупка и да вкара цигането вътре. Отделно - как ще го мажеш отвънка? Става само за мрежа с мазилка, никой не знае какво ще дойде след 5-10 г. Не е толкова лесно, колкото изглежда! За мен най-доброто е двойна зидария с единични плътни тухли външно и вътрешни единична с машинно измазване от едната страна, а от другата гипс-картон с пресована вата.
Re: С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...
06-09-2009 - 21:25:42
Не се карайте! В учебниците пише, че "въздушният шум" се поглъща от масивна преграда (бетон), а "ударният шум" от мека и гъвкава преграда (разни вати). Из форума има теми и наричат това система "маса + ресор".
Друго нещо - едно време и аз бях фен на трислойната зидария (стена сандвич), но се замислих сериозно. Външният зид от тухли (12 см) не изпълнява никаква съществена функция. Не носи значимо подобрение в топлоизолацията (по-добре още 2 см EPS), нито в звукоизолацията (по-добре да се смени EPSа с вата), защитава изолацията от удари, влага и слънце по-добре от мазилката, но един добър сайдинг/облицовка прави същото. Освен това съществува термомост "предна зидария - долна плоча", и може да падне напред, тъй като виси с 4-5 см във въздуха, а нормите за зидани конструкции срещу земетръс (дори без зида да стърчи напред) изискват ужасно укрепяне - с фуги, меки метални връзки към бетона, и пяна. Всъщност извода ми е, че 25 см зидария е излишно много, ако имаш качествена изолация, облицовка и др.
Re: С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...
07-09-2009 - 11:00:50
незнам по каква причина,но фирма Евродом-Севлиево са се отказали от производството на блокчета от пенобетон *huh*
Re: С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...
07-09-2009 - 11:27:59
Те май от производство на каквото и да е са се отказали...и в търговския регистър не мога да ги намеря...
Re: С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...
07-09-2009 - 13:46:12
Що ще зидаш а не земеш си сковеш дървена барака хем бързо има няма 2-3 месеца(имай в предвид че зима иде) хем ефтино има няма 700?м2 хем и "експерт" си си намерл вече.
Н.Николофф ще ти каже как стаа таз далавера.
Re: С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...
04-01-2010 - 02:45:22
Определено започвам да ставам фен на тази технология.eto tuk



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-04 02:46 от Nasko.Stoykov.
Re: С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...
04-01-2010 - 09:03:45
Това е Итонг..
Re: С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...
23-01-2010 - 15:02:25
За първи път видях Тивит през лятото надстрояваха един 15 етажен блок.Човека беше закупил въздуха и сушилниците и си построи прилично жилище.Блока се намира до Румънското посолство.В неделя и понеделник го дават сибирски студ .Смятам да посетя собствениците и да ги питам как я карат.Ако са доволни и ако ме поканят да поопипам стените мисля да строя една малка виличка.Блокчетата Тивит ги видях че са леки и здрави и не мога да разбера др.Иванов за земетръса.В Япония като ги друса през ден защо строят с леки материали.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход