Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...

Публикувано от Ivo.NovDom 
Re: С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...
17-08-2009 - 19:20:39
Хубава тема сте направили... доста полезна...
виждам едно противоречие, може ли някой да го изясни моля:
- беше изказано мнение че сторопора от блокчетата на Иво при стареене ще изпускат не-особено полезни газове. в темата за термоблока е написано, че сторопра е биологически неактивен и не е вреден. кое е вярно? изпуска ли или не стиропора газове при стареене?

и един въпрос като лаик към Justy:
към така изградената стена с термоблок може ли да се закрепи нещо с дюбел примерно? лавица, кухненски шкаф... какво решения има на този проблем?
Re: С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...
17-08-2009 - 20:22:32
Вивич, да си чувал по новините за натровен от стиропорена изолация? :] От 10 год насам всичко живо прави изолации със стиропор...Хладилника ти е с подобна изолация, да си е натравял от охладените вътре продукти?
Има една полиуретанова пяна, която не раздува много - ползва се за анкериране в кухи пространства, като тухлите например - вивич, за всичко си има начини, не се притеснявай! *beer*
Abu
Re: С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...
17-08-2009 - 20:41:44
За изпускането - изпуска... Ама веднъж да минеш пеш през центъра и сигурно си вземаш повече отрови от годишната доза на стиропора. Това с газовете за мен не е аргумент, освен ако няма да правиш стерилно болнично отделение...
Виж, цената... наистина има какво да се желае при олекотените блокчета. 99% съм сигурен, че са я натъкмявали по цената на тухлен зид четворка, а не по действителни разчети. Имам представа какво би струвало самоделка по същата технология и, освен ако не са ги скъсали за рушвети при узаконяването на продукта, цената въобще не би трябвало да е такава...
А като позидаме година, две, пет... ще се произнесем и за евентуални предимства/недостатъци. Само че има един проблем - мъничък и не ми се ще много да го коментирам.
Повечето строители не са склонни да ползват материали с дисбаланс в съотношението цена/труд. Един вид "къв е тоа производител - нит ми намира обектите, нит ми ги издава, аз се хамаля тука, а тоа ша пичели пет пътя повичи от мен?!" И хоп! - веднага стеснихме кръга на заинтригуваните до "домашен майстор", "строя си сам" и "много бързам"... Ако някой чак толкова се е възторгнал от качествата на бетон със стиропорени топчета и иска да му излезе наистина по-тънко, да си обучи хората да леят олекотен бетон по системата, която Фло нееднократно е разяснявал във форума. По същество е идентично, но на съвсем различна цена и "икономията" остава у работника/бригадата/шефа, а не в някаква чужда фирма...
Re: С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...
17-08-2009 - 20:45:48
не бе човек, не се заяждам, просто питам. аз от строителство нищо не разбирам и ценя мнението на теб и другите участници.
просто видях че някой беше писал за това че стиропора изпускал нещо си... затова се зачудих...

а тоя термоблок просто не ми побираше акъла как ще задържи един най елементарен пирон или дюбел. в тухлата е лесно - тухлата е куха и като я запълниш тази кухина с пяна дюбела стои като циментиран. но стиропора от термоблока няма кухини - той просто няма държаща сила. колкото и пяна да налееш дупката все ще се разширява... а сърцевината е цимент - дори и дълъг дюбел да ползваш в цемент как се забива....
може да е малко тъп въпроса, ама ако знаеш преди 3-4 години как съм се борил с монтирането на кухненски шкаф в апартамент ново строителство... (строителя беше сложил към 5-6см мазилка за да изправи кривите стени...) и накрая точно както каза - дълъг дюбел до тухлата и там пяна...

иначе твоите блокчета изглеждам много по-практични...
интерено термоблока или блокчетата имат по-добри термоизолационни и шумоизолационни свойства?
Re: С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...
17-08-2009 - 21:44:02
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
Виж, цената... наистина има какво да се желае при
> олекотените блокчета. 99% съм сигурен, че са я
> натъкмявали по цената на тухлен зид четворка, а не
> по действителни разчети. Имам представа какво би
> струвало самоделка по същата технология и, освен
> ако не са ги скъсали за рушвети при узаконяването
> на продукта, цената въобще не би трябвало да е
> такава...


Ivo.NovDom Написал:
-------------------------------------------------------
> Арго, как ще е скъпо - тухлената стена е
> най-евтината в момента, клиента си купува тухлите
> и хоросана и ще му иззидам каквото пожелае за 6-8
> лв. на квадрат в зависимост от етажа. Цената както
> я иска със или без ДДС. Никаква грижа. Ти по-добра
> цена ли даваш? Твойте строежи явно излизат почти
> колкото струват материалите


Абу е казал същото това , което се опитвам да кажа и аз / може би не съм точен в изказа си sad smiley / .
Иво , сравненията са с тухлена стена с всякакви топло и пожаро изолации. За мен ако къщата е изолирана отвън , изолация на вътрешна тухлена стена не е задължително да се прави, освен конкретни изисквания. Всичките сравнения с тухлените стени в сайтовете на фирми с иновационни материали , за мен са целенасочени. За въвеждането на новите технологии ,първо място имат проектантите. Ако не се заложат още в проект , ефективността им намалява значително.

Продукта пак ще кажа , че много ми допада. Не споря за качествата му.
Re: С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...
18-08-2009 - 10:28:22
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> Виж, цената... наистина има какво да се желае при
> олекотените блокчета. 99% съм сигурен, че са я
> натъкмявали по цената на тухлен зид четворка, а не
> по действителни разчети. Имам представа какво би
> струвало самоделка по същата технология и, освен
> ако не са ги скъсали за рушвети при узаконяването
> на продукта, цената въобще не би трябвало да е
> такава...

Абу, да лесно се смята - колко цимент и колко стиропор ще се изхарчат в 1 кубик...не съм опитвал, нямам представа дали се слагат специални добавки за да не изплува стиропора отгоре, може да се направят калъпи и да се леят блокчета, но няма да са като рязаните...Специално за подовите замазки - Задължително ще опитам да забъркам собствена смеска а не да ползвам готова - подкрепям мнението ти, ако се получи икономията ще е още по-голяма, а резултата същия*beer*
мен не ме дразни факта, че някой се е сетил да го произвежда и слага надценка на продукта си. За да се направи производство, се иска оборудване, сертификати, изпитания...не е лесно. Не е и аргумент да не ползвам продукта, особено че въпреки завишената му цена имам икономическа изгода от употребата му.

Все пак темата не е конкретно за въпросните блокчета, а за възможни алтернативи на червената тухла. Сподели нещо от твоя опит, кажи ти как го правиш - да разменим мнения и така.
Abu
Re: С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...
18-08-2009 - 15:02:34
Щом питаш... напълно съм убеден, че за нашите условия по-добро от тухлена стена с хастар и варо-циментова мазилка няма. Външна/вътрешна е без значение, останалото е бутафория... Дали тухлата е до болка познатият ни боклук "четворка" или нещо читаво, това е съвсем отделен въпрос.
Re: С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...
18-08-2009 - 23:52:07
avatar
Иво, ако не си пуснал темата само за реклама, то виж тази

Това изглежда много по-смислено от блокчета.
Re: С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...
19-08-2009 - 09:43:27
Додо, каква реклама? *huh* Не, не е реклама...но скоро съжалявам, че не съм попаднал на тези блокчета, когато правех зидарията на къщата си, тогава ТИВИТ ги е нямало, но в Казанлък са ги правели на пълни обороти.
Не съм бил регистриран, когото е разисквана другата тема. Признавам си, не бях ровичкал в архивите и явно съм досаден за част от съфорумците. Ще я прочета, даже вече си набелязах няколко човека с които държа да разменя мнения по въпроса. По специално ме интересува дали някой е изпълнявал стена тип сандвич панел с вата посредата и как е направил изолацията около бетнните елементи, защото там трябва да е външна...
Те там са с го написали - тухлата е лоша основа за последващите слоеве.

Re: КАКВИ ТУХЛИ?
Изпратено от: StefanB (IP съхранено)
Дата: February 11, 2009 11:20AM

Топуров,
гледай на тухлите като на пълнеж и основа за следващите слоеве, ако не си минал на вариант изолация в средата и т.н., неша добри за мен, но за съжаление в моя случай неизпълними - щеше да се наложи да променям проекта ИЛИ да им стоя на главата за всеки ъгъл и детйл, затова и минах на външна изолация.
*bow*


*beer*
Re: С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...
20-08-2009 - 17:41:41
Едва намерих една стара дискусия в направисам форума [www.napravisam.bg]
Мисля, че много въпроси ще получат отговор. Дано съм полезен *beer*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход