Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...

Публикувано от Ivo.NovDom 
Re: С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...
16-08-2009 - 09:58:58
Иво , топна ли ...... се в морето вече ? :]
Re: С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...
16-08-2009 - 10:26:55
Джъсти, благодаря за линка - доста показателна е разликата в цените. Докарват тухлената зидария до 83.00 лв. (това е за 25 сантиметрова стена. В мойте сметки по нагоре сматах стена 12.5 см и не съм включвал разходите които ги приемам це са еднакви и за двата метода...доставка, рентабилност-бързина и др. за да не убъркват допълнително...) Като поразгледах снимките, редно е да се отчете че в таблицата сметката е даже и с носещите елементи - прави се всичко накуп - колони и зидария. Коментират и пенобетоните (друга интересна тема - пак руска разработка смесват бетон с ... животинска кръв, това е моята информация, не познавам добре свойствата му но съм гледал в руски сайтове - коват кухини с гипсокартон и после наливат вътре пенобетона с маркучи)
За колоните хубаво, но при термоблока налива се бетона и не е сигурно дали колоната е отлята плътно, ако се вкара вибратор, при наливането ще пръсне термоблока....всъщност тия колонки май се правят колкото стената да се самоноси май...иначе ще е само от стиропор.
Re: С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...
16-08-2009 - 10:39:46
О, аргонафте, *tired* в леглото съм и ... чатя. след малко отивам да закусвам...кафе.
Гледах системката с термоблоковете - хората също са стигнали до извода, це каквото и друго да се избере ще е по-евтино и рентабилно от тухлената стена. Аз отстоявам същото мнение. Тяхната стена не може да се самоноси и правят бетонни колонки във вътрешността, гледам, че освен термоблоковете, ще произвеждат допълнителни елементи - при тая система наистина ще има нужда и това малко го приемам като недостатък. На ТИВИТА просто може да се оформи елемент с трион, на място според конкретното място, може да се леят и щурцове за над прозорците - достатъчно як материал е - питах вече производителя.
Re: С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...
16-08-2009 - 10:54:09
Ivo.NovDom Написал:
-------------------------------------------------------
> О, аргонафте, в леглото съм и ... чатя. след
> малко отивам да закусвам...кафе.

На морето внимавай с русалките . И умната ...... , ако не ... русата. :]
Re: С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...
16-08-2009 - 11:02:54
Хехехехехех, със децата, жената - няма русалки...добре че е руса мойта...хихихихи

Джъсти, поразгледах снимките и...малко ме притесни това че от вътрешната страна има пласт стиропор, точно съдето са контакти, кабели...стиропора в този си вид гори - при евентуален пожар ще изгорят стените.
Има термоблокове от пенобетон - излизат по-скъпи по таблицата, но са по сигурни...хайде че ще ме бият, отивам на плаж. лека от мен.
Re: С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...
16-08-2009 - 14:07:18
Тук са описани сертификатите и изпитанията на материала [symac.dir.bg] - виж "Предимства на термоблок"
Не вярвам някой да издаде сертификат на строителен материал, който не отговаря на пожаротехническите норми *stop* winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-16 14:09 от Justy.
Re: С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...
16-08-2009 - 17:50:40
Значи да смятаме,че е открит материала-чудо,който не гори,не поема влага,не се разпага,не се влияе от влагата и въздуха и е достатъчно здрав за носещи елементи.С една дума-мечта!
И на всичкото отгоре родината му е някъде насред необятния съветски пущинак,където разбира се са супер напреднали технологично,а производството им е в духа на най-модерните екологични и здравни стандарти.

Пак добре,че не е някоя непозната на света военна технология,помогнала още през 44-та на русите да спечелят Втората световна.Която технология-разбира се,е била изнесена в сърцето на гнилия капитализъм от някой уволнен генерал,продал националното достойнство и гордост на военно-промишления комплекс срещу два кашона водка.


Това в рамките на шегата,естествено.Много превъзнасяне на тия блокчета,много нещо...
Re: С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...
16-08-2009 - 18:19:57
Имаше много полемики - и тук, и в други форуми. Технологията е патентована през 50-те години. Който се интересува, да пусне "термоблок", или "ICF" / Insulating Concrete Forms / в Гугъл. А, за превъзнасянето - няма такова нещо - само казвам, че ми излезе 3 пъти по евтино в материали и труд и вдигнах къщето за 1 седмица winking smiley
Re: С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...
16-08-2009 - 18:58:16
Джъсти, снимките качени в сайта от твоята къща ли са? Още при проектирането ли беше наясно, че ще ползваш термопанелите? Всичките кухини ли се запълват? Отлятите колони носещи ли са? Правил ли си отделна бетонна конструкция? Разкажи впечатления от опита си! Готова ли е къщата, колко квадрата е и как я отопляваш. С каква мощност се отопляваш. Как е усещането?....
Re: С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...
16-08-2009 - 19:21:09
От моята къща са, Иво, и са от петък. А, заобленият оператор на бетонарката / с шапката идиотка / съм аз spinning smiley sticking its tongue out От самото начало бях решил да строя с термоблок. Къщата е с височина 2.4 м. до пояса, с него става 2.6 м. Това са 6 реда блокове. Започнахме миналата събота и до петък бяхме готови. Преди това - две седмици работа до изливани на долната плоча. Вчера и днес се вързваха арматурите за горния пояс. Утре ги качвам и отливам. Правилно си разбрал - блоковете оформят кухини, в които се налива бетон. Полага се хоризонтална и вертикална армировка.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход