Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...

Публикувано от Ivo.NovDom 
Re: С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...
16-08-2009 - 21:46:50
Justy Написал:
-------------------------------------------------------
> От моята къща са, Иво, и са от петък. А,
> заобленият оператор на бетонарката / с шапката
> идиотка / съм аз От самото начало бях решил да
> строя с термоблок. Къщата е с височина 2.4 м. до
> пояса, с него става 2.6 м. Това са 6 реда блокове.
> Започнахме миналата събота и до петък бяхме
> готови. Преди това - две седмици работа до
> изливани на долната плоча. Вчера и днес се
> вързваха арматурите за горния пояс. Утре ги качвам
> и отливам. Правилно си разбрал - блоковете оформят
> кухини, в които се налива бетон. Полага се
> хоризонтална и вертикална армировка.

Джъсти , по живо по здрово да я направите къщата и със здраве да си я коланите.
:loveu: Известна ми е тази система , мисля , че в Средец имаше фабрика за такива блокчета. Любопитното е в рамките на какъв бюджет си предвидил строителството и накрая какво е излязло.
Re: С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...
16-08-2009 - 21:55:07
Имаше такива теми преди...за някакво IBT май се казваше...
Re: С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...
16-08-2009 - 22:05:10
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Имаше такива теми преди...за някакво IBT май се
> казваше...

Точно така , някаква реклама се правише.
Re: С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...
17-08-2009 - 07:07:15
Има няколко производителя на термоблок у нас. Аз съм приел изделието на Петров Билд като икономически най изгодно. Наистина тази тема периодично възниква - сигурно защото е актуална. По предварителни разчети тези 48 квадрата - покрити и с ПВЦ дограма трябва да излязат 16 - 18 К в лева eye popping smiley *yes*
Re: С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...
17-08-2009 - 08:16:26
Justy Написал:
-------------------------------------------------------
> По предварителни разчети тези 48 квадрата -
> покрити и с ПВЦ дограма трябва да излязат 16 - 18
> К в лева

Това за строителство до ключ или на тапа?
Re: С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...
17-08-2009 - 08:27:07
Не знам какво е тапа *huh* Покрив и дограма - аз го знам като "груб строеж". После са инсталации, настилки, изолация под покрива и т.н.
Re: С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...
17-08-2009 - 10:58:09
> argonavt Написал:
> Любопитното е в рамките на какъв бюджет си
> предвидил строителството и накрая какво е
> излязло.


Аргонавте, ако позволиш да перефразирам малко въпроса ти, на доста хора ще стане ясно защо се ползва масово червената тухла!
Хора, които са решили да строят започват с четене в интернет и обикновнно стигат до извода че строежа на една къща минава през няколко основни етапа:
1. груб строеж
2. довършителни работи
...Започва се едно ОСНОВНО ПИТАНЕ - "търся бригада за груб строеж", "колко излиза груб строеж на кв.м.?"
Ако аз ще изпълнявам грубия строеж, в офертата която ще дам, ще заложа зидария от червена тухла защото е най-евтино!!! Ще имам шанса предложената цена да бъде конкурентна в очите на почти нищо не разбиращия работодател. В момента, в който започнеш да даваш акъл и съвети, отсрещната реакция е точно както и в тази тема - "много НЕ", имало скрита реклама, "тоя нещо ме цака" "на комшията е с тухли, значи и моето ще е с тухли, тоя да си пробутва технологогията на балъците не на мене..."и т.н.
Правя си моята част от работата, взимам си парите и ЧАО! *drunk* *beer*
Честно казано, не бих повдигнал и въпроса за дренаж, хидроизолации, топлоизолации на основите, ако в проекта не са заложени - ще приема че поръчителя е дал точни инструкции на проектантите . Важното е да излезне максимално евтино, дори за сметка на спестяване на основни СМР и близко до популярната в интернет цена за груб строеж на кв.м. Довършителните рботи ще се правят от други...другите да му мислят

Когато ""работодателя" стигне до етап 2., разбира, че преди да сложи боя на тухлената си стена, ще трябва да положи довършителни шпакловки и замазки на стойност не по-малко от 20 лв. за труд и материали. Разбира, че за изолация и външна мазилка ще му излезне не по-малко от 35 лева за кв.м. и започва да прави икономи от типа: "вместо 5 камерна дограма ще сложа 3 камерна, вместо "К" стъкло ще сложа обикновенно, то на вид няма разлика"...
С две думи, когато се установи че тухлата не е добро решение, ВЕЧЕ Е КЪСНО - ТУХЛАТА Е ИЗЗИДАНА И ЧЕРВЕНЕ ПРИЯТНО ДАЖЕ И ОТДАЛЕЧЕ!!! :] :] *sos* *xxx*





Re: С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...
17-08-2009 - 11:17:21
Да ме прощава Джъсти, но с термоблоковете врътнята е по-голяма от пенополистироловите блокчета - има арматура, низане на панелите, влъзване на арматура, заливане с бетон (като сметнах колко бетон са насипали за това къщенце 15 сантиметрова бетонна стена по целия контур на постройката...), после се полага и гипсокартон отвътре, т.е. 5-6 операции, за да се постигне едновременно зидане и топлоизолация.
Ето, това е обект на Полибет - при тия квадратури, и площи, е спестено от олекотяването на конструкцията, от липсата на полагане на топлоизолация (освен по бетонните колони и шайби) от липсата на допълнително похалчени средства за пожарообезопасяване - при високите сгради има по-строги предписания от ПАП...
Снимките са от техния сайт.



Re: С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...
17-08-2009 - 14:05:51
Justy Написал:
-------------------------------------------------------
> Не знам какво е тапа Покрив и дограма - аз го
> знам като "груб строеж". После са инсталации,
> настилки, изолация под покрива и т.н.

Джъсти , термините "груб строеж" и "тапа" включват следните работи :
- груб строеж - основи , стени и покрив
- тапа - инсталации , дограма , мазилки , замазки и т.н. От вън сградата е завършена ,а отвътре остава - подови настилки , бояджийски работи.

При теб отвън къщата ще бъде ли завършена и отвътре на какъв етап ще спреш?

Иво , позволи ме да те поправя - всеки който строи нещо , първо отива при някой архитект или проектантски екип и дава задание . Проектантите са хората , които трябва да обяснат на клиента си алтернативите. Каква е файдата , да се сметне къщата за тухлен зид и ти да я иззидаш с блокчета от полистирол бетон? Никаква. Дори и примера , който даваш нямаше да е толкова ефективен при тази постановка.
Позволи ми да спиделя малко опит. Много от хората , които искат да строят не са наясно , точно какво искат , а също така и за целия процес , през който ще минат. В момента в който вземат строително разрешение и са се изръсили една щапка с пари , започва лутането. насочват се към едни материали , после към други , но всичко правят когато дойде яйцето на задника.
Не е за пренебрегване и факта , че е известно само стандартното строителство- тухла и мазилка. После , с тези сравнения за новостите и тухлените стени - много скъпа я вадите тази тухлена стена. Повечето хора строят по стопански начин /разбирай бригада , а не фирма/ и цените на много неща не са същите като упоменатите.
Прочети постовете на Пунди , може да е зевзек , но казва истини. winking smiley Да не говорим , че ако ги препрочетеш ако не 2000 Е , то поне 1500 Е ще си напред... :]

Re: С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...
17-08-2009 - 18:46:46
Арго, как ще е скъпо - тухлената стена е най-евтината в момента, клиента си купува тухлите и хоросана и ще му иззидам каквото пожелае за 6-8 лв. на квадрат в зависимост от етажа. Цената както я иска със или без ДДС. Никаква грижа. Ти по-добра цена ли даваш? Твойте строежи явно излизат почти колкото струват материалите
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход