Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Колко дебел да е филца, за да стане двора паркинг?
17-02-2009 - 23:09:54
Лейка, нямаш ли здрава подложка никаква арматура не може да те спаси. Не 2 тона ами 1 тон кола като мине 10-ина пъти и си до там. Ефтиното винаги излиза скъпо!
Re: Колко дебел да е филца, за да стане двора паркинг?
18-02-2009 - 02:14:40
Каква е почвата на мястото?Проверете влажността да не надвишава 20% за земя и 30% скалиста пръст.И да е мокра ,валяка или вибраторни машини пак няма да помогне тъй като земята ще плува.
Re: Колко дебел да е филца, за да стане двора паркинг?
18-02-2009 - 07:59:26
Почвата е глинеста и твърда. От година-две си се ползва като паркинг и е толкова намачкана, че не расте трева. И се резкалва само на едно специфично място където обръщаме колите.
Re: Колко дебел да е филца, за да стане двора паркинг?
18-02-2009 - 15:06:18
Друга идея за всички лейки!
Има паркинг тела - бетонни армирани решетки, готови. 1/4 кв.м. за 6 лв. Само заравняваш почвата и редиш решетките. Те сами ще потънат малко в почвата след 2 год. или пък ти ще запълниш дупките с нещо. Ааааа, все пак най-предният ред да не стърчи като бордюр над земята, защото ръбчетата се чупят, трябва да е вкопан или да има малко чакъл пред него.
Пред нас имаме такива от лето господне 1985то. Не са мръднали и водата попива през дупките. Ако беше чакъл, да е потънал или да сме го разнесли досега.
Други такива няколко натрошихме с бетоновозите, ама другаде, защото са по 40 тона и ги настъпваха отстрани.
Линк: Фирма Реликс Вибро . Във вашия край някой сигурно също произвежда, или да кажем в някой склад за стр. материали.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-18 15:14 от mooner.
Re: Колко дебел да е филца, за да стане двора паркинг?
18-02-2009 - 16:35:31
Тоз филм сме го гледали....Ако няма здрава основа отдолу ,плочите потъват..ама неравномерно...и двора заприличва на "3D Tetris".Пак трамбоване искат и насипване тия плочи.
Re: Колко дебел да е филца, за да стане двора паркинг?
18-02-2009 - 19:10:01
И тая идея я мислих ма много скъпо бе:
1/4 квадрат - 6 лв -> 180 квадрата - 4320 лв

С бетон - нямам идея за точните цени и ще поизмисля:
180 квадрата - 18 кубика х 140 лв - 2520 лв
арматура - 23 решетки (по 8 квадрата) х 40 лв - 920 лв
2 камиона филц - 400 лв
Валяк - 1 ден (ама му е много) - 150 лв
Наем машина за шлайфан бетон - 120 лв

Дотук 4110 лв

А сравнявай ги smoking smiley


P.S. Абе що са ви толко скъпи нещата бе.
Re: Колко дебел да е филца, за да стане двора паркинг?
18-02-2009 - 20:28:27
и аз съм на същата гара .... като е сухо лопата не влиза , ама малко ливне ли става кал до 3тия етаж, та и аз се чудя ква да я свърша..!?
Re: Колко дебел да е филца, за да стане двора паркинг?
18-02-2009 - 21:27:16
Сигурно щото съм куха лейка - затова ми ги предлагаш :] :] :]
Re: Колко дебел да е филца, за да стане двора паркинг?
19-02-2009 - 06:08:47
Най-важното е да се провери влажността на почвата(тоест % вода) дълбока до половин метър.Няма да имаш проблем ако почвата не ти лепи по пръста или палеца ти не потъва при натискане с 3% ,наи лесното е да пробваш с една 14 Ф арматурна пръчка ,ако забиването е трудно ( имай предвид че повърхоностна кора е трудно за пробиване ако е сухо) от 10см до 50 см под земната повърхност,значи всичко е Окей.
Но ако потъва само при два три удара с среден чук ще трябва да го смесите със суха земя и на всеки 10 см ролинг с изчукан на бубини пълен варел (подобно като на компактора на снимката)
Re: Колко дебел да е филца, за да стане двора паркинг?
19-02-2009 - 09:26:45
Бах маа му - все по-сложно става. Космодрума в Байконур ряпа да яде :cry: :loveu:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход