Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Камината като част от носещата конструкция?

Публикувано от Don Balon 
Камината като част от носещата конструкция?
07-02-2009 - 20:21:44
Възможно ли е да се построи камина в центъра на една дървена вила(барака, хижа, бунгало и пр), която да носи тежеста на един 4-скатен покрив.
Re: Камината като част от носещата конструкция?
07-02-2009 - 20:25:25
LKK
Re: Камината като част от носещата конструкция?
07-02-2009 - 20:37:57
Според мен е напълно възможно, но трябва ясно да се разграничат конструктивните елементи на камината от носещите елементи на конструкцията при едно такова съоръжение.
Има камини, които може да се наблюдават от две страни, а защо не и от три. Интересно е как би се организирало пространството при такъв архитектурен център.
Re: Камината като част от носещата конструкция?
07-02-2009 - 20:39:56
Дон сигурно е възможно- нема нешо дето да не може да стане. Въпроса тябва да е -дали си струва да се направи и защо не е честа практика winking smiley winking smiley - щото у наше село такова нещо нема. winking smiley Което ще рече, че нема начин на някои тарикат да не му е хрумвало, па да е размислил и да го е направил по традиционному. *drunk*
- толкова полезен се почувствах- извинявай.
Re: Камината като част от носещата конструкция?
07-02-2009 - 20:45:42
LKK Написал:
-------------------------------------------------------
> Според мен е напълно възможно, но трябва ясно да
> се разграничат конструктивните елементи на
> камината от носещите елементи на конструкцията при
> едно такова съоръжение.
> Има камини, които може да се наблюдават от две
> страни, а защо не и от три. Интересно е как би се
> организирало пространството при такъв архитектурен
> център.


ЛКК, струва ми се че напипваш точно момента.
vlastoy, за всяко нещо можеш да намериш причина. Защо да го направя, или защо да не го направя.
Re: Камината като част от носещата конструкция?
07-02-2009 - 20:52:25
ЛКК, колкото до въпроса ти как може да се организира пространството при такова решение- вариянти има. В последствие цялата носеща колона с вградената камина вътре може да се инкорпорира в една лека преградна стена която да раздели помещението на дневно и спалня, като камината ще бъде двустранна.
Re: Камината като част от носещата конструкция?
07-02-2009 - 20:57:16
avatar
Възможно е Дон,беше някакво заведение,опитвам се да си спомня къде,като интересно е това,че не беше камина,а някакво дърво-голямо,дебело,което носеше цялата конструкция,която бе разположена с нещо като попове по основите на клоните му.Сещам се ,че ми стана много жал за дървото sad smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
LKK
Re: Камината като част от носещата конструкция?
07-02-2009 - 21:01:49
Не знам какво напипвам Доне, ама аз тази идея съм я мислил доста. /напоследък все по идейни проекти си падам./ *drink1*
Такава схема е удобна и когато искаме да отопляваме и стаите от вторият етаж с въздуховоди. Ако е едноетажна или с емпоре, камината е гвоздеят на къщата.
Специално съм заглеждал доста такива камери, двустранни с вдигащи се стъкла. Най ми е трудна организацията на пространството около една такава камина. А иначе конструкцията е елементарна - носещата колона и в непосредственна близост до нея комина и самата камина.
Дай нещо за организацията на пространството. Нали все пак гоним и някаква функционалност на къщата, а не само ефектни изпълнения.
LKK
Re: Камината като част от носещата конструкция?
07-02-2009 - 21:07:47
Смятам, че не бива носещата колона да се използва и като част от комина. Долу в основата, където е камерата става някаква доста сложна връзка с основата. Колкото и да е все пак се нагрява, а някъде в нета четох че не е най-здравословното за бетона да го нагряваш с температури над 60 градуса.
По добре си е камината до носещата колона с всичките му противопожарни норми и отстъпи.
Re: Камината като част от носещата конструкция?
07-02-2009 - 21:07:54
ЛКК, при мене липсва този архитектурен момент, защото това го замислям за една 40-45 м2 вила направена от дърво, с едно голямо помещение с катедрален таван.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход