Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко дебел да е филца, за да стане двора паркинг?

Публикувано от Кухата лейка 
Re: Колко дебел да е филца, за да стане двора паркинг?
19-02-2009 - 15:06:52
Колко ли ще тежи варела ако го напълня с пясък вместо с вода
Re: Колко дебел да е филца, за да стане двора паркинг?
19-02-2009 - 21:17:01
Тука ги ползват с вода че по лесно се източва,но проблемът е с какво и как да го движиш.Пълен камион с дълбок грайфер пак ще свърши работа.Но ако земята пак плува по време на ролл смесете ги със суха земя и чакъл
Re: Колко дебел да е филца, за да стане двора паркинг?
19-02-2009 - 21:19:20
avatar
Ужас.....
Пак ентусиасти....
Представи си се погледнат отстрани каква картинка ще си и дали няма да те дават сниман с камера в господари на ефира или някое предаване за куриози....?!?
Голям смях.
Що просто не мокриш чакъла - след няколко цикъла съхнене и мокрене попълни фугите на чакъла с пясък и си готов..... :] *bow*

Чест и почитание
Re: Колко дебел да е филца, за да стане двора паркинг?
19-02-2009 - 21:58:34
Вижте на снимката е бъдещия паркинг от чакъл и пясък след вибриране с vibratory plate на всеки ред от тухлите


Много е важно при пълнене на пясък или баластра ( задълължително е да са мокри) на всеки 20-30 см. да се вибрира с Vibratory plate и няма да имате проблем с бъдещия паркинг .
Но паркинг за кола и то на село в Староселско мисля че е по добре както е писал gogol
LKK
Re: Колко дебел да е филца, за да стане двора паркинг?
19-02-2009 - 23:10:55
Няма ли някой пътно-строителен инжинер, че да повдигне краят на завесата? winking smiley
Re: Колко дебел да е филца, за да стане двора паркинг?
19-02-2009 - 23:38:40
Пак повтарям, не питай учило-питай патило. Няма ли достатъчна подложка, не е ли трамбована достатъчно....коловозите ще се образуват за 1-2 г. Всеки ден пред очите ми се правят подстъпи към гаражите, след като положения асвалт от строителя, започне да потъва на 2-3 година. Процедурата е следната- изгребва се асвалта, в/у подложката(филц и пясък) която е сложил строителя, се добавя още толкоз че да стане 10см. след трамбовката. Оставя се 1-2 седмици като собственика го полива ежедневно и паркира на него, след което се запълват евентуалните коловози, прави се и още една трамбовка и тогава се бетонира или павира, според желанието на клиента.
Re: Колко дебел да е филца, за да стане двора паркинг?
20-02-2009 - 07:15:14
avatar
*bow* *bow* *bow* *yes*

Чест и почитание
Re: Колко дебел да е филца, за да стане двора паркинг?
23-02-2009 - 17:41:09
Да не повторя някое мнение, че нямам време да чета всички.
Купи си от пластмасовите паркинг елементи (около 32лв. на кв.м. им е цената), 10 см. пясък под тях, те се запълват с хумус, хвърляш райграс и става като морава. Дори при недобра основа нямаш проблеми с калта, колата не потъва - най-много да не ти е съвсем равно след време, но за твоя случай става.
Иначе ако искаш да направиш всичко както пише по книгите трябва една 40-50 см. баластра, трамбована на пластове от максимум 20см. до постигане на плътност 1,8 т/куб.м. И това пи положение, че не е в насип. Но според мен не си заслужава да си хвърляш усилията чак толкова.
Re: Колко дебел да е филца, за да стане двора паркинг?
23-02-2009 - 19:11:04
Ма хич няма и да хвърлям толкова усилия. Още един-два камиона филц ще утъпчем за да не е бетона директно на почвата. От к'ъв зор аджаба са ми тия 50 см баластра. От 2 години го тъпчем с колите и е достатъчно здраво. Нещо не ме запали с тия пластмасови елементи *rose*
Re: Колко дебел да е филца, за да стане двора паркинг?
24-02-2009 - 06:02:00
>>>От 2 години го тъпчем с колите и е достатъчно здраво???

Не разбирам защо си пуснала темата
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход