Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко дебел да е филца, за да стане двора паркинг?

Публикувано от Кухата лейка 
Re: Колко дебел да е филца, за да стане двора паркинг?
16-02-2009 - 06:07:24
Насипана дебелина 15см. след трамбовка 10-12см. Важна роля играе и големината, по-скоро прилича на едър пясък.
Re: Колко дебел да е филца, за да стане двора паркинг?
16-02-2009 - 08:57:35
Сложи от тия камъни ръбестите. Фракция или там както се викат. Мин 10 см и валиране. Те си се наместват- заглавят. Ако го направиш добре и не ти се наводнява терена, което е една от причините да се разкалва, си ОК. Ако се понаводняваш направи денажи...
Няма да имаш проблем за джипче - бусче. Камиони се паркират върху 20 см такива каманяци. Валирано преди тях и след тях.
smiling smiley
Re: Колко дебел да е филца, за да стане двора паркинг?
16-02-2009 - 11:57:52
Много благодаря на всички. Както казах и по-напред зор ще намеря валяк. Не може ли да се валира направо с колите. Валяка за тревата е около метър и събира около 100 л.вода. Сега се сещам, че можем да напълним един 200 литров варел с вода - дали ще стане?
Re: Колко дебел да е филца, за да стане двора паркинг?
16-02-2009 - 12:05:33
avatar
:} :} :] :] Кажи къде се намира къщата,ще ти пратя валяк безплатно,ако си близко,че така като гледам......мъка...

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Колко дебел да е филца, за да стане двора паркинг?
16-02-2009 - 12:16:59
:} прати един и на сам, бре. Може и сондажна машина да пратиш, ако е безплатно :}
smiling smiley
Re: Колко дебел да е филца, за да стане двора паркинг?
16-02-2009 - 13:08:54
От Староселци, Плевенско... Към колко часа да го чакам *rose* :}
Re: Колко дебел да е филца, за да стане двора паркинг?
16-02-2009 - 14:35:48
avatar
Кухата лейка Написал:
-------------------------------------------------------
> От Староселци, Плевенско... Към колко часа да го
> чакам


Много сте далече,за 3 дни може и да успее,иначе с удоволствие....... smiling smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Abu
Re: Колко дебел да е филца, за да стане двора паркинг?
16-02-2009 - 16:38:11
Лейка,
не съм пътен специалист, ама ми е патила главата с "пътчета", та за някои работи знам... Първо, ако е било обработваема земя, забрави да стане без изземване на горния почвен слой. Не го гледай, че на сухо не може лопата да се забие. После, доколкото знам, се прави слой пясък, слой едра фракция, слой средна и чак тогава филц. Всеки от тези слоеве уж се изчислява според почвата и товара, ама под 10 см няма. Също така всеки поотделно се минава с валяк. Маже да минеш и само с едър чакъл и филц, ама само ако и на черен път е било проходимо при мокро време. Ако някъде имаш локви, където очевидно изчезват камъните, най-добре поне в нея част да се отлее бетонна подложка - няма да повярваш какви количества чакъл са ми изчезвали в такива дупки, а накрая пак кал! Второ, доколкото разбирам пътят ти е на равно - ама направо е задължително да му дадеш наклон странично поне 2-3%, па ако ще и с най-простата канавка да завършва! Задържат ли се най-отгоре локви, рано или късно ще започне да ти изчезва камънака... Ако е по-наклонено ще ти изтече и филцът. Трето, валякът е хубаво нещо, но не е фатално ако нямаш под ръка... Утъпкването става и с лека кола, но е добре да е с тесни гуми и в никакъв случай не трябва да буксува (повечето дизели и джиповете превъртат върху рехав камънак). Например мерцедесът е тежка кола, но хич я няма за утъпкване - пробвал съм. Също е добре пътят да е поне кола и половина на ширина, за да не се налага да караш винаги в едни и същи коловози - това най-много поврежда настилката (след течащата вода, но то се подразбира).
Сори, много дълго и несвързано стана, ама ако ти бях казал "ръгай чакъл смело!", струва ми се никак нямаше да ти помогна... Освен това държа да спомена, че търпя всякаква критика по всяка описана от мен точка.
Успех!
Re: Колко дебел да е филца, за да стане двора паркинг?
16-02-2009 - 20:54:12
Май нещата отиват на към бетон :cry:
LKK
Re: Колко дебел да е филца, за да стане двора паркинг?
16-02-2009 - 20:58:51
А не може ли нещо като бетонни траверси напреки на пътя?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход