Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?

Публикувано от Don Balon 
Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?
19-02-2009 - 21:49:44
Някаква идеЯ?
Re: Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?
19-02-2009 - 21:50:52
В тази най-скъпа държава в Европа ли ? :g:
Re: Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?
19-02-2009 - 22:03:30
Ами доброволците строят къщи пък други ги продават
Re: Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?
19-02-2009 - 22:31:20
Мисля,че няма.Има общински програми за строеж на жилища за социално слаби,ама то това касае най-вече циганите.Местят ги от фургоните в разни жилища,дето са супер калпаво строителство.
Преди е имало общински апартаменти.Общините ги разпродават,защото са неспособни да се оправят с даването им под наем.
Това,което знам за habitat-a е,че това е "бойното поле",първа линия на изпитанията на всякакви екзотични строителни технологии и материали.Да се провери колко е годно за масовия пазар и колко време ще отнеме на строителите да усвоят технологията.Идеята е да се строи на места,където условията са супер гадни и където в същото време трябва да се строи много бързо и много евтино.
Re: Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?
21-02-2009 - 05:28:22
Земляк, за какво иде реч, я го кажи с думи прости?
Re: Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?
21-02-2009 - 15:37:33
Re: Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?
21-02-2009 - 18:18:36
Странно...


Habitat's Work in Bulgaria
Total homes constructed/rehabilitated: 8
House sponsorship cost: US$35,770


Май точно за циганските апартаменти в Слатина става дума. *rose*
Re: Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?
21-02-2009 - 18:58:03
Салвадор, не разбирам какво имаш в предвид с горното. Само 8 жилища, или че са на цигани? Ясно е че тази инициатива едва ли някога ще "проходи" в БГ. Причини дал Бог, етнически, икономически, корупциони. Българина в това число и аз, не сме дорасли за нещо повече от "моята паничка и моя джоб". Хуманост, милосърдие, дарителство са ни чужди понятия. Въпроса е как да го преодолееме.
Re: Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?
21-02-2009 - 20:32:26
Тук е пълно с такива проекти.Разни изолирани "селища" за кой ли не.В края на краищата всичко приключва с...едно голямо нищо.Между селото където ми е вилата и съседното село искаха да обособяват "селище" в което да живеят работещите в БГ "чужди мениджъри".Похарчиха колосални суми за пътища,по които сега се движат...комбайни и трактори.Не,че е лошо де...имаме път за чудо и приказ.Ама от селището не излезе нищо.Насред полето още стоят стълбовете,които трябваше да го захранват с ток.Половината са нарязани вече.Просто в това отношение БГ е страна на утопиите.Колосални суми пропадат в пълни глупости,а в социалната сфера не се прави почти нищо.Тук не е Африка.Пари има,с камиони да ги ринеш.Но се прахосват в изначално лишени от всякакъв разум проекти.
Всъщност това с парите е на път да се промени и може би,евентуално,ще можем да се съсредоточим върху значимите неща.Защитеното селище "Заедно" са ми почти съседи.
На 2-3 км от там е най-голямото творение на човешката глупост и алчност-терена за най-големия индустриален парк на Балканите.Огромен терен,включващ летище "Божурище" РАЗМЕНЕН срещу 106 апартамента за военните.Добре,че се намеси Стефан Данаилов и обяви летището за паметник на културата...Тези хора изобщо не знаят какво правят,те влагат огромни суми в молове и офис сгради,сякаш тук е NY.Изобщо не мога да ги разбера в какво точно вярват...кой им прави планирането,кой им пише икономическите планове за пред банките...непонятно ми е.
Така,че...пари-бол.Ама 10 години се влагат в безумия и сякаш съревнованието отдавна не е по ефективност,а кой ще е по-голям тарикат и ще загроби пари в по-голямо безумие.Дори с 1/10 от потрошеното без идея и мисъл могат да се направят жилища за всички бедни в БГ.При това жилища...където всеки ще има по 100 квадрата светла площ.
Re: Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?
21-02-2009 - 20:46:58
Тук е пълно с такива проекти.Разни изолирани "селища" за кой ли не.В края на краищата всичко приключва с...едно голямо нищо.Между селото където ми е вилата и съседното село искаха да обособяват "селище" в което да живеят работещите в БГ "чужди мениджъри"
Сега вече действително разбирам че нищо не ти е ясно. Какви изолирани селища, какви мениджъри, какви бол пари, какви инвестиции?? Офиса от Хабитат за Хората в БГ нямат пари да си подържат уеб сайта. *book* *book*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход