Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КАКВИ ТУХЛИ?

Публикувано от topurov 
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
23-02-2009 - 19:33:07
А вместо последния ред да се зида допълнително, не може ли при изливането на горната плоча, над бъдещия зид - през 1,5-2 метра да се оставят дупки (примерно с PVC 110 мм, правиш си кофража до горе и изливаш бетона през дупките (може и вибратор да се пуска ..)
Аз така и не разбрах тия стени ще се армират ли или поне фусове в плочите и колоните няма ли да има?
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
23-02-2009 - 19:42:42
Аз лично смятам през дървените колони да прекарам арматурно желязо което да стърчи по 10см от 2-те страни на дървения пост, по 5-6 арматурни железа на всеки пост за да служи за връзка м/у дървото и лекия бетон. Фло, този бетон лесно ли се реже с циркуляр?
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
23-02-2009 - 19:47:35
А да, и ако обичате наредете се на опашката. Блокчета ще има за всички. Ей другарко не съ бутай ма!! :]
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
23-02-2009 - 19:57:34
avatar
фло, а какво се прави покрай колоните?

И друго - задължително ли е да се измазва отвътре, няма ли да е интересно да се грундира и направо боядиса?
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
23-02-2009 - 19:57:46
avatar
Мога да ви дам добро лепилце за блокчетата и тухлите....Цена от 5лв за 30 кг качествен материал...
И между другото всичко де що се произвежда от бетон може да се реже Балоне..... *bow* *yes* *beer* *drunk*

Чест и почитание
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
23-02-2009 - 21:19:06
Случайно попаднах на това:
*********
"Използването на изолирани модулни плоскости за основните елементи на къщата - стени, междинни прегради и покривни конструкции лежи в основата на технологията. Структурните изолационни модули се състоят от две платна OSB-3, между които под налягане и във вакуум среда е залепен слой твърд топлоизолационен пенополистирен. Екструдираният полистирен е с дебелина 100 мм, 140 мм и 180 мм. Тези модули притежават изключителни енергоспвстяващи качества и имат голяма устойчивост. Теглото на 1 м² модулна плоскост е около 20 кг. Липсват „студени мостове” и течение, тъй като връзките между модулните елементи са изключително стегнати. Уникалното на тази строителна технология се състои в това, че вашият дом се произвежда в завод, а се монтира на терена. Заводското изготвяне на комплекта гарантира спазване на високотехнологични стандарти и съкращава срока за монтаж на къщата."


Предимства на модулната структура:
Модулите са 4 пъти по-здрави от обикновените дървени плоскости;
Модулите са 8 пъти по-топли от тухлените и бетонните конструкции;
Модулите са с 2 пъти по-добри енергоспестяващи показатели от стандартна стена с дебелина 15 см и топлоизолация от стъклена вата;
Нисък разход на материал;
Ниска цена;
Голяма бързина на изграждане.


Полистиреновата пяна се отличава с:
Висока компресионна здравина и ниска плътност;
Шумоизолационни свойства;
Добри термални качества: ниска термична кондуктивност, слабо термично разширяване, структурна стабилност в температурната граница: -180 до 80° С;
Ниска поглъщаемост на вода и водни пари;
Устойчивост на химически продукти;
Устойчивост на биологични влияния;
Пожароустойчивост;
Липса на миризма;
Не формира прах;
Полистиреновата пяна е екологично чиста като за производството й се използват само екологични вещества и газове. Продуктът не съдържа опасните за озоновия слой фреони.


Къщите се произвеждат в заводска среда и включват:
Стенни модулни елементи;
Подови модулни елементи;
Скелетна конструкция;
Връзки;
Дизайн;
Монтажни инструкции.

За тези от Вас, които биха желали собственоръчно (и разбира се с помощта на близки и приятели) да изградят своя дом, предлагаме доставка на целия комплект панели, изработени според представен проект.


При нужда от консултации и съдействие ние Ви осигуряваме присъствие на специалист на Вашия обект – технически ръководител. Заплащането му е почасово, а времето за присъствието му на обекта определяте Вие.
************
Сега няма да дам лимк към сайта, за да не прозвучи като реклама. Фирмата е в София!
Просто ме заинтригува, защото съм виждал как една фамилия с приятели си вдига къща, заявена предварително и доставена като КИТ с камион до мястото, заедно с тлъста маса чертежи и указания - естествено в САЩ.
Извинявам се, че не става дума за тухли, но за пръв път срещам такова "чудо"!
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
23-02-2009 - 21:40:45
Ставало е на дума за това, но май че във другия форум дето е специално за дървено-скелетни къщи. Аз виждам някой недостатъци, но мнението ми не се обосновава на някакъв опит. Липсват вертикални греди които правят стената по-здрава, не знам как се осъществява захващането на отделните платна едно към друго и към пода, предварително трябва да имаш абсолутно точно разчетена Ел. схема за да се прогонят каналите в сандвича, защото после е невъзможно. Като цяло с-мата ми се струва "не гъвкава", не подлежи на по-късни промени.
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
23-02-2009 - 21:48:58
Ясно де. Ставаше дума за плоскости OSB-3 между които има екстудиран полистерен на пяна - 10, 14 и 18 с.м. Или с две думи - нещо което мога да си направя сам с размер, който ми трябва! Все ще измисля как да задържа пяната вътре и как да подпря плоскостите на еднакво разстояние!
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
23-02-2009 - 21:57:58
Те казват, че всичко се прави в зовода по точни чертежи.
Аз казвам, че след каато е озграден "скелета" може на място да се мери и прави!
Нещо като "големите тухли"!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-23 21:58 от partzalev.
LKK
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
23-02-2009 - 22:07:44
Завод на обекта? *xxx* *xxx* *xxx*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход