Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КАКВИ ТУХЛИ?

Публикувано от topurov 
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
22-02-2009 - 21:55:45
Върху равна повърхност за отливане . Калъпите алуминиеви разглобяеми за гладкост на стените и лесно изваждане на готовото блокче (тухла) . Като две букви " Г " със сглобка и заключване по диагоналите . Мисля , че е удачен вариант . Няма ръждясване , леки са за обслужване и т.н.
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
22-02-2009 - 21:57:22
Re: въпрос за разлика между обявена и реална цена
Изпратено от: фло (IP съхранено)
Дата: February 22, 2009 09:35PM

hrabar Написал:
-------------------------------------------------------

> Наясно ли си фирма като Колгейт, какви разходи за
> развойна дейност има...едва ли?
>
Колега,аз съм повече от наясно с развойната дейност ,щото това работи компанията ми основно-флейвъринг в козметиката и безалкохолната промишленост вече 17 години.
Ще ти спомена още,че стойността на 1 л.кока-кола също е около 5 стотинки без бутилката,а кола лайт няма и 1,5 стотинки на литър!
Фирмата имаше и бетонджийница за леки бетони/Диверсификация /,която закрихме преди нова година,затова имам известни познания в тая област,като част от строителните технологии!
:] Дон Балон ей тука си признах!

Иначе интерес имам към тая технология само за собствения си обект!
junior70,някъде по-горе дадох идеята за кофраж и да се отлеят отделно тухли за последния ред! Изливаш,колоните и плочите от железобетон и водоустойчивия шперплат ,който си ползвал за платна го слагаш за стенен кофраж и си лееш полистиролбитона.После платната ги слагаш за покрив! 3 в 1 или по-точно от 1 правиш 3 неща!!Кофража се маже с кофражно масло или със следната емулсия за 1 литър: 100 мл.веро+ 100 мл.олио + 800мл вода ,разбърква се интензивно!
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
22-02-2009 - 21:59:35
Една по една ли ще ги изливаш? Варианта с панела или директно изливане на стената по- хваща око.
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
22-02-2009 - 22:09:57
А ти за промишлени мащаби ли искаш ? Много калъпи просто и си ти ! Инвестицията в калъпи и матрици е много скъпо нещо по принцип .



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-22 22:10 от MB2316.
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
22-02-2009 - 22:11:07
Фло, виж какво става http://www.loosefillpackaging.com/environment/more.asp]tuk[/url], има ли значение големината на гранулите? Тука тези се чудят какво да правят с ЕПС-а от опаковките.
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
22-02-2009 - 23:02:02
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> Фло, виж какво става ]tuk, има ли значение
> големината на гранулите? Тука тези се чудят какво
> да правят с ЕПС-а от опаковките.

Ако ще се прави лек бетон,най-добре е да са топчета 2-5 мм.Първо сферата има голяма разгъната площ.Второ сферата позволява скелет от циментен камък между топчетата и повишена якост на натиск.Дори по някаква непреодолима причина ,силен пожар например ,топчетата да се стопят остава циментения скелет и стената става Итонг,т.е. тухли с отворена кухинност!Но ако попадне такъв материал като този дето си показал би могъл да се използва с цимент и пясък 1:1,ако е на далавера! По принцип и в тежкия бетон едрината на инертния материал е от голямо значение за якостта!Най-як става с едрина на чакъла 20 мм. и още 2 фракции едрина,като най-малката е 5-10 мм.,но това не е в темата!
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
22-02-2009 - 23:40:07
Според мен отливането на полистеролбетона между колоните не е много удачно, тъй
като не се знае как ще се държи стената при улягането на сградата. Идеята ми е да
си отливам по-масивни блокчета, например 1000х400х300 с някаква изолация по
средата, един вид двоен зид. Ето за такива калъпи ми е питането. Моля за коментари.
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
22-02-2009 - 23:55:08
junior70, а как ще реагира стена от блокчета при слягане? Не е ли същото?
С каква обща дебелина ще ти е зида при тези размери на блокчетата?
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
23-02-2009 - 00:06:38
junior70 ,няма от какво да се притесняваш!Вече съм го казвал,но ще го кажа пак! По принцип в нормативите за противоземетръсно строителство е залегнало изискването зидарията да бъде на отстояние от скелетната -гредова конструкция на 20 мм.,като това отстояние се попълва с мека връзка/обикновенно полиуретанова пяна/В конкретния случай полистиролбетона играе тази роля, понеже позволява големи пластични деформации.Сега не мога да конкретизирам в момента,но ги има и из нета данните за възможните изменения!
Пак в конкретния случай,ако лееш на място по-голямата част от стените спестяваш усилия от зидарията,а при зидарията трябва голям опит да не кривнеш нанякъде.
При леенето даже да ти е на три-четири етажа къщата ще са заети двама души за няколко дена! Може да се декофрира на следващия ден ,ако си забъркал бетона с цимент от зелените торби R 42,5 N,като разликата в цената е пренебрежимо малка! *yes*
LKK
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
23-02-2009 - 18:50:05
Фло, искам да попитам, може ли при направата на оставащият кофраж, където ще се лее полистиролбетона, от вътрешната страна на сградата да се сложи лист гипсокартон. Така след декофрирането ще имаме готова финишна вътрешна повърхност на помещението.
Ако може, моля да ме впишеш като съавтор на "иновационна ресурсоспестяваща строителна систама ФЛО". :]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход