Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Водно подово отопление

Публикувано от Колев 
Re: Водно подово отопление
15-11-2007 - 18:02:00
От каде може да се купи такъв конвертор или инвертор , с какъв акумулатор работи . Това устройство дозарежда ли акумулатора или само черпи от него ток .
2v6
Re: Водно подово отопление
16-11-2007 - 09:10:35
Quote

kolio Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте
> Като специалист в електрониката бих ви препорьчал
> да не използувате,
> ЮПС за захранване на ел. помпи.
> Устроиството което е необходимо за целта се нарича
> конвертор 12в 220в.
> В руските саитове 1А изходен ток на 50Н струва
> 250рубли 10 ДОЛАРА.
> ЮПС е устроиство предназначено за прибори с така
> нареченото имплсно захранване.
> Такива устроиства са телевизорите и копютрител.
>


Прав си за UPS-ите за компютрите.
Предполагам че тоя конвертор дето го предлагаш обаче няма вход за 220VAC. Има ги и в България по магазините. Не зарежда акумулатора, изобщо няма връзка с 220AC мрежата, съответно не е непрекъсваемо захранване, каквото е нужно в случая. Аз си взех такъв и съм му гледал изходното напрежение на осцилоскоп. Формата е правоъгълна, същата като на UPS-ите на Интиел.
Re: Водно подово отопление
16-11-2007 - 13:13:58
Помпата леко бръмчи захранвана от юпс на Интиел- Поморие , поне ги произвеждат специално за циркулационни помпи и дават гаранции уж . 10 пъти съм ходил лично в завода и сме обсъждали с шефа някой неща и за подобренията им .
Re: Водно подово отопление
25-12-2007 - 21:26:12
Искам да запитам запознатите по темата с подовото отопление....
От къде мога или въобще в БГ може ли да се намери излолация за пода от рода на стиропора но от него има "нещо подбно на крачета " през които се прекарват или по точно се " щракват тръбите.Всъщност много прилича на стиропор но е много по твърд дори от фибрана(хората за това го слагат на пода ). Подобен монтаж съм виждал в Франция но тук в Варна не са и виждали такова нещо за такива материали които им показах като мостра за това което искам да си купя.Тъй като искам да си направя подобна инсталация и поради липса на подобни материали би ли ме упътил към коя фирма или "маистор" бих могъл да се обърна за консултация и закупуване на необходимото за да си направя пода без излищни главоболия. интересува ме и към какви тръби да се насоча (марка и производител) защото там в Франция-та , ползват някакви на Рехау, каквито тук се оказа цяло приключение да намеря.....
С радост приемем съвети ................. moody smiley
Re: Водно подово отопление
26-12-2007 - 09:25:10
В REHAU България (офиса в София) имат от въпросните тръби и изплация,не само тях, но имат и пълнител за настилката която се полага над тръбите както и специална лента за отделяне на пода от стената.
Направи си изчисления за съпротивлението на всеки кръг .Мисля REHAU че могат да ти помогнат.
Re: Водно подово отопление
26-12-2007 - 16:07:36
Rehau Да там има такива тръби и подова изолация - както бях споменал в магазините на Шкода има действащо такова водно подово идете и осетете . smiling smiley
Re: Водно подово отопление
27-12-2007 - 06:17:34
filma toplo
Искам да те попитам нещо ти някога виждал ли си Земно-свързана Термо-помпа инаш ли представа как работи и знаеш ли колко струва какви предимства или недостатъци има, че си седнал да даваш определения тука?
А от глупостите който пишеш тука разбирам само че нямаш никакво понятие от строителство и честно казано ми е жал за хората имали нещастието да те срещнат.
В една сграда каквато и де е обществена или частна се започва с енергииният баланс на сградата ама и после всичко останало ама това се прави от хора завършили поне средно образование така че ти май както по всичко личи неможеш се кфалифицира ,поне земи се запиши и изкарай още 8 години в У-ще май толкова ти трябваха и тогава ела пак тука може и да си поговорим ама когато имаш какво да предложиш а до тогава поне недей замърсява форума. :g:
Re: Водно подово отопление
27-12-2007 - 19:42:21
Станьооо първо отрезней после пиши тук , и форума го замърсяваш ти смешник такъв какво си мислиш че ще зарибиш някой от форума да му монтираш термопомпа - ще имаш да вземаш , хората не обичат такива да ги говориш - култура Станьо ти липсва айде сега си върни първите 7 години . Аз пиша тук за забавление и се раздавам без пари , а ти си се панирал и дебнеш за клиенти . Ще ти мине ама намали ракиите , то и женати взе да не ти дава - лъсни бастуна и се успокой . Горното се однася само за станьо :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :}
Re: Водно подово отопление
27-12-2007 - 20:24:05
Това последното беше много селско
Re: Водно подово отопление
27-12-2007 - 22:13:05
clap: clap: clap: clap: ми квот си търси, си го и намери .... clap: clap: clap: clap: clap:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход