Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Водно подово отопление

Публикувано от Колев 
Re: Водно подово отопление
19-06-2007 - 13:44:32
Много хубави конвектори , от година за тях ви разправям .
Re: Водно подово отопление
19-06-2007 - 19:09:20
Filmatoplo,
Bih iskal da napravim sreshta s vas prez Avgust.
Ako imate jelanie i vuzmojnost razbira se.

Blagodaria,
Dimitar.

www.technopipe.bg

Re: Водно подово отопление
23-06-2007 - 00:17:34
OK. Конвекторите са добри, съвременни - купихме си 5, от които засега се ползва само 1 - брат ми е много доволен - най-далечната от камината стая сега първа се стопля, но като всяко нещо тук се стигна и до един доста дразнещ проблем. Когато камината загасне, конвектора върти вентилатора цяла нощ. Не е сложно да се сложи реле и при падане на температурата под определени градуси да изключва, но така и не разбрах защо не е направено заводско (обясниха ми, но...)
Re: Водно подово отопление
23-06-2007 - 08:44:00
Към конвектора се монтира терморегулатор , който регулира 3 те скорости на вентилатора , взависимост за какво се ползва - летен и зимен режим и желаната температура в помещението . И най важното има датчик който следи водата постъпваща в конвектора и ако тя в зимен режим достигне 40 гр вентилатора тръгва , при загасяне на камината водата ще падне под 40 гр и вентилатора спира . За включването на помпата на камината има друг терморегулатор .Някой който разбира да види нещата и всичко щее наред. smiling smiley
Re: Водно подово отопление
31-10-2007 - 11:12:29
VODNO PODOVO I LAMINAT????moje da ste obiasnili njkade no iavno sam propusnal..kojto ima opit neka kaje
Re: Водно подово отопление
31-10-2007 - 18:22:03
Може обаче под тръбите сложи добра изолация - фибран или стиропор с висока плътност и страничен термомост по перваза на стаята . При положение че , ще разполагате с топъл под кое ви кара да избирате ламинат и от там и последици .
Re: Водно подово отопление
31-10-2007 - 19:41:38
neznam , ne sam reshil...kuhnia granit , pod tumen laminat.....subiram idei oshte...imenno zatova i pitam...inache vi blagodaria
Re: Водно подово отопление
01-11-2007 - 03:25:34
Здравейте,
Не съм компетентен по въпроса, но мога да споделя само един спомен от студентските ми години в Киев. Там имахме подобно отопление но в стените. Иначе за подовото отопление бях чел някаква рецензия, че влияело много лошо на потентноста и плодовитоста на мъжете. Така че мислете не само за краката.....
2v6
Re: Водно подово отопление
01-11-2007 - 12:56:28
Че какво пречи подовото на ламината или ламината на подовото?

filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Може обаче под тръбите сложи добра изолация -
> фибран или стиропор с висока плътност и страничен
> термомост по перваза на стаята . При положение че
> , ще разполагате с топъл под кое ви кара да
> избирате ламинат и от там и последици .


Re: Водно подово отопление
01-11-2007 - 13:09:58
Имаме локално парно с котел на твърдо гориво и циркулационна помпа GRUNDFUS UPS 100. Сега трябва да купуваме ЮПС за резервно захранване, но идея си нямам какъв, от къде и какви са цените? Трябва ли допълнителен акумулатор или не? Може ли с ЮПС за компютър. Мерси предварително.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход