Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Водно подово отопление

Публикувано от Колев 
Re: Водно подово отопление
10-01-2008 - 18:35:25
Вашата е лесна , аз имам сега една задача за водно подово с пиролизен котел Атмос и буферен съд 400 или 500 литра , отделно 300 литра бойлер с 2 серпентини (1- та за връска със слънчеви колектори ) . 200 КВАДРАТА ОТОПЛЯЕМА ПЛОЩ 2 етажа по 3 стаи ,всичките с отделна намотка и с отделно регулиране на температурата в всяка стая . Чудя се малко ( понеже има много начини) по кой начин да става отделното регулиране като помпата след смесителния вентил е една и ще има общи распределители ( колектори ). Има едни кутийки които се вкопават в стената и вътре е поместен кран с термо глава и при достигане на желаната температура в стаята притваря връщащата тръба . Втория начин е пак същия само че , кутийката с клапан е вкопана в пода а сензор - стаен терморегулатор е монтиран на стената , връска помежду им става по малка тръбичка . И накрая да взема от ония разпределители (малко по скъпи) на които са монтирани термоклапани и се командват от стаен термостат с кабел . После и друго ако в един момент изключат всички кръгове (в началото и края на отоплителния сезон се случва ) не ми се ще помпата да работи дори ако е Грундфос Алфа с електронно променлива скорост . Пакли с моя диференциален бай пас да си играя .Не е срамно да питам - колега 2v6 какво ще ме посъветваш . smiling smiley
Re: Водно подово отопление
10-01-2008 - 19:29:26
Искам да попитам защо тогава от РУВЕХКС МИ КАЗАХа че нестава да направят водно отопление когато котлето ми е на твърдо гориво?И да попитам може ли първо водата да минава през радиаторите които ще бъдат поставени в барбекюто и после през самото водно отопление?За да може водата по този начин да бъде с темп.40-45 С и да не се отлепват плочите-гранитогреса от пода както твърдят от РУВЕХКС?Питам защото незнам как да постъпя? sad smiley :ami: moody smiley:
Re: Водно подово отопление
10-01-2008 - 21:58:01
filmatoplo - има ли прост термостат като на кола, който да мога да наглася (или да е нагласен) да пуска само вода с t от 60о нагоре. Всеки знае, че е трудно да задържиш топлата вода в бойлера, ако помпата ти върти до загасване на камината ~ 30o (ръчен кран). Говорим за просто и евтино решение. Николай Беловеждов от БългарияТерм ми предложи решения по за около 100 лв, които можех и сам да си направя (диференциален термостат като за слънчев колектор и някакъв електромагнитен клапан или вентил), а ми трябват за няколко бойлера и не мисля, че някога ще си спестя тези пари от икономията на топла вода (или мързела да затваряш ръчно кран като си лягаш)...
Re: Водно подово отопление
10-01-2008 - 22:13:25
Ако става въпрос за камина , котел или печка с водна риза на твърдо гориво на изходната тръба се монтира - контактен термостат 30-90 градуса . Свързва се лесно в позиция на постоянния отворен контакт , наглася се примерно на 60 градуса и след като температурата на водата в котела я достигне контакта затваря и помпата се включва . След оставяне на котела да загасва и температурата му спадне с 1 градус под 60 помпата спира - така бойлера остава загрят . Термостата се захваща свободно външно на тръбата с метална скобичка . smiling smiley
Re: Водно подово отопление
10-01-2008 - 22:27:38
Да де, ама това реле го оставяме на 30о, за да могат по-дълго време да топлят радиаторите в стаите (а в същото време охлаждат водата в бойлера). Жена ми една сутрин беше много впечатлена от парното - бойлера бил включен на ток и при загасването на камината поддържал t на парното. Сутринта като станала била изумена, че с едно дърво от снощи камината поддържала топло цяла нощ... :}
Re: Водно подово отопление
10-01-2008 - 23:30:59
Може да зпрозвучи малко глупаво, но защо всички искат да вложат пари и качество в котлето, камината, радиатора и пр. , а съвсвм малко проявяват интерес към изолацията на къщата. Имам в предвид, качествена и добре обмислена изолация. На мене ми се струва, (като на човек живеещ при 5-месечна зима с минусови т-ри от порядъка на 20-30 градуса)че една такава изолация , при климатичните условия на БГ,би намалила разхода на енергия за отопление и охлаждане с пъти. Тогава проблема с мощните котлета, радиатори и подови отопления не би съществувал. Дори да намерите най-икономичното и добро решение с отоплението, то ще е добро само докато цените не се повишат наново. Докато пари вложени в безупречното изолиране на къщата могат само да носят икономии.
Re: Водно подово отопление
10-01-2008 - 23:58:16
Никой не оспорва това, но за изолациите има други теми. Не знам защо не мога да намеря една "Фибран или стириопор", но там ще ти са необходими няколко дена да я изчетеш. Даже мисля, че се обръща много повече внимание на изолацията на стените, отколкото на дограмата (или може би аз). В бившия ми апартамент си направих допълнителна тераса. Вратата не беше хич плътна и ми качи разхода с 1 тон брикети на сезон (вече нямам представа каква им е цената).
Re: Водно подово отопление
11-01-2008 - 00:10:59
Интерсно ми е затова ще потърся темата с изолирането .
Re: Водно подово отопление
11-01-2008 - 01:20:43
Здравейте,

Технолгичната част не ми е ясна, но има един страничен ефект който не ми се иска да го подминавате.

Подовото отопление повишава температурата в ТАШАЦИТЕ, пардон тестисите и това води до стерилност у мъжете!!! В банята бива, но в хол, кухня, спалня е голяма грешка!

Ей хора, зная, че българина е загрижен повече за финансите и конфорта си, но не забравяйте че траябва да се и плодите.

Хайде със здраве и бързо в леглото на топло при жената clap:
Re: Водно подово отопление
11-01-2008 - 01:34:41
bulhomes Написал:
-------------------------------------------------------
> Никой не оспорва това, но за изолациите има други
> теми. Не знам защо не мога да намеря една "Фибран
> или стириопор", но там ще ти са необходими няколко
> дена да я изчетеш. Даже мисля, че се обръща много
> повече внимание на изолацията на стените,
> отколкото на дограмата (или може би аз). В бившия
> ми апартамент си направих допълнителна тераса.
> Вратата не беше хич плътна и ми качи разхода с 1
> тон брикети на сезон (вече нямам представа каква
> им е цената).

Като се прави изолация трябва да се обръща внимание на всичко, не само на стени или дограма(врати,прозорци), а също така пода подпокривното пространство. Отделно от това да се обърне внимание на циркулацията на въздух, къщата трябва да "диша". Да попитам м/у другото, слагат ли се вече отдушници на канализацията за обратната вода?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход