Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Водно подово отопление

Публикувано от Колев 
Re: Водно подово отопление
10-01-2007 - 20:11:45
Понеже не съм запознат с вашия обект нагледно не мога да дам 100% во решение . Според мен ако имате възможност направете си класическо водно подово - изолация на пода фибран или стиропор , найлон, метална скара 4мм с око 15на 15 , тръба пех ф-16 или тръба пех с ал. вложка ф-16 и одгоре замазка . Да не се забравя и страничния термомост доло ниско като перваз около връс стаята , за целта има специална лента но може и от същата изолация. Всяка стая на отделен кръг .
Re: Водно подово отопление
10-01-2007 - 23:24:51
ОК. Това ми е идеята. Доколкото разбрах така се прави подово... На гърба на камината ми се пада баня, на която ще направя двойна стена и за всяка стая изводите за двата кръга отиват там и когато искам да променя нещо само там ще "пипам". Изолиращата лента в края на замазката ми беше ясна от преди... Но пак не разбирам зашо ми е изолация под тръбите, като и отдолу е мое (повтарям, че къщата има изолация и се надявам, че бетона, който ще топлим си е у нас). Притеснявам се че само от водно подово няма да мога бързо да затоплям стаите... и затова предвиждам и радиатори.
Re: Водно подово отопление
11-01-2007 - 09:14:08
Ако туй нещо се прави с пари по добре е да сложиш вентилконвектори . Значи караш по горещата вода първо да захрани конвектора и след това охладената вода навиваш като подово по пода .Разликата в температурите на подаваща и връщаща вода щее към 15-20 градуса . Не са скъпи дори и по евтини в някой момент, 3,5 киловата конвектор е към 340 лева . В вентилконвектора си има вградено управление термостат който регулира температурата в стаята , като сам включва 3 скорости на вентилатора до желаните от вас градуси . Значи нагласяте термостата на 25 градуса и конвектора си работи до достигане на тези граници , понеже има и подово и в последствие то ще спомогне за по бързото затопляне на стаята и комвектора ще исключи . Обаче подовото ще продължава да работи и да подържа температурата , ако ли не вентила пак щесе включи след малко . Така няма дае необходимо да регулирате две отделни температури на водата , това ще става по естествен път . Това е най добро във вашия случай .
Re: Водно подово отопление
11-01-2007 - 09:38:22
Да. Май това ще е решението. Ще ми спести и единия кръг.
Re: Водно подово отопление
15-01-2007 - 20:40:03
Здравейте,
тмата е много дълга, четох внимателно повечето от нея.
Интересува ме цената за изпълнение на проект. Дали е на кв.м. и ако да - колко?
При мен става дума за 40кв.м. помещение на три кръга. С изолация отдолу и отстрани. Сградата е свързана с Топлофикация, с общ входен топломер.
Ако някой ме информира, ще съм му много благодарна. Пък и търся човек, който да го направи.
Поздрави!
Re: Водно подово отопление
16-01-2007 - 13:45:13
10 лева на кв .
Re: Водно подово отопление
19-01-2007 - 09:21:21
Благодаря много на всички отговорили )

Казаха ми,че ще трябва да се монтира и помпа, която да забавя водата. Както и термодатчик на около метър от пода, който да регулира температурата в помещението. Предполагам, че такъв подход ще изисква по-сериозна инвестиция.
Вярно ли е, че е по-добре тръбите да се монтират в една плоскаст, която прилича на кора за яйца, не знам как се казва - има издутинки и между тях се напъхвт тръбите.
Re: Водно подово отопление
19-01-2007 - 18:20:44
Влез в гугле и разгледай Овентроп - фирма точно за тези неща .
Re: Водно подово отопление
20-01-2007 - 01:22:48
Малко ще изместя темата, но преди няколко поста заговорихме за вентилконвектори. За жалост не открих отзиви за тях в Интернет и не знам тези - [www.silpbg.com] дали са добри. По изчисления идват на една цена с алуминиеви радиатори... Ако някой има мнение по въпроса или знае друг форум ще му бъда благодарен да го сподели.
Re: Водно подово отопление
20-01-2007 - 18:43:43
Точно за тези конвектори говоря КЛИМА 2000 . Много съм доволен от тях . Ония ден монтирах 2 броя на един бивш бигбрадарски тарикат .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход