Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Водно подово отопление

Публикувано от Колев 
Re: Водно подово отопление
12-01-2008 - 23:44:57
Искрено благодаря колега 2ве6 smiling smiley . Третия вариант ще ми свърши чудесна работа , първоначално помпата ще се включва от контактен термостат на буфера , щом осети 60 градуса да тръгва подовото т.е. помпата (към тръбите естествено ще влезе 45 гр вода смесена от вентила ) . На всеки завръщащ се кръг ще има електро задвижка контролирана от стаен термостат (нагласен на 22 градуса) .Захранването на помпата допълнително ще се прекъсва от електро ключета паралелно свързани с ел задвижките , и при достигане на зададената темпераура термостатите в стаите ще изключват подаването на вода към кръговете един по един и накрая помпата ще спре . Само в една от стаите термостат да отчете спад в температурата - отново едновременно се отваря отоплителен кръг и се включва помпата без да смущава другата стая , ако и там след малко се усети спад също се отваря кръг . И накрая лягаме си вечер и оставяме котела без гориво - помпата ще работи до тогава докато водата в буфера спадне под началната зададена температура 60 градуса . На вид изглежда сложно Кип и ято но за мен нее , само че след месец като погледна системата и особенно ел таблото нищо не ми говори . Вадя схемата от джоба и всичко си идва на мястото smiling smiley
Re: Водно подово отопление
13-01-2008 - 00:39:29
mira1984 Написал:
-------------------------------------------------------
> >
> Това е опростена схема на отоплителна инсталация:
>
>
>
> Подовото е най-лесно да се свърже така:
>
>
> Двете помпи се пускат и спират едновременно от
> термостата на котела.
>
> Варианта с радиатори също е възможен и спестява
> допълнителната помпа и вентил.
> Аз лично го предпочитам - помещението се загрява
> по-бързо.
>
>
> БЛАГОДАРЯ МНОГО ЗА СХЕМАТА НА 2V6 А СЪщО И
> ЗА КОМЕНТАРА НАПРАВЕН ПО- ДОЛУ , ПОД
> СХЕМАТА!!!!!!!!! МОГА ЛИ ДА ТЕ ПОПИТАМ ЗА
> ПРОФЕСИОНАЛНО МНЕНИЕ КАК ВИ ТРЪБИ ДА ИЗПОЛЗВАМ-
> ПОЛИЕТИЛЕНОВИ,ОТ СЪщИЯ ТИП НО С МЕДНА ИЛИ
> АЛУМИНЕВА НИШКА?И ОТ КЪДЕ ДА ГИ КУПЯ? И ОщЕ НЕщО
> ДА ПИТАМ НИщО ЧЕ ФОРУМА Е ПО ДРУДА ТЕМА ,ИСКМ ДА
> СИ НАПРАВЯ КАМИНА КОЯТО ДА НЯМА СТЪКЛО ОТ ПРЕД И
> ТЯ ДА БЪДЕ В БАРБЕКюТО, ТРЯБВА МИ СХЕМА ИЛИ ЧЕРТЕЖ
> КОЛКО НА КОЛКО,КАК САМАТА КАМИНА ДА БЪДЕ СВЪРЗАНА
> КЪМ КОМИНА И Т.Н И НА КРАЯ ПАК БЛАГОДАРЯ
> ПРЕДВАРИТЕЛНО НА ВСИЧКИ КОИТО ДАДТТ ИМФО!!!!!

Polybutene e za predpochitane. www.technopipe.bg
Re: Водно подово отопление
13-01-2008 - 02:17:36
МЕРСИ НА 2v6,и благодаря на technopipe ,за сайта които ми даде там открих всичко което ме интересуваше и трябваше!!!!!!!!!!!!!!!!! clap: :} clap: :} clap: :} ЛЕКА НОщ НА ВСИЧКИ!!!!!!!!!!!!!!!!! :] cool smiley :}
Re: Водно подово отопление
13-01-2008 - 14:12:19
Някой използвал лие полибутиленови тръби за водно подово , какво фи е за предпочитане и разходна норма на метър на квадрат .
Re: Водно подово отопление
14-01-2008 - 18:10:29
Аз лично ползвам този тип колектори (не е задължително от тази фирма).
Колекторна кутия. Термостатичните задвижки са с изнесен датчик, в стаята в която се намира серпентината. Вярно по скъпи са но пестят много време за работа. И се балансират чудесно.
Re: Водно подово отопление
15-01-2008 - 18:33:01
Колега 2v6 ,вчера бях на пуск на една система направена от едни мои партньори занимаващи се със отопление и климатизация . Отоплението е на тяхната офис сграда - лична референция , състои се от котел Атмос -70 , акумулиращ буфер 1000 литра и вентил конвектори . 100 Литра Бгв с бойлер с 2 серпентини и панел . 2 Колектора (разпределители)фи 200 и 3 зонални помпи(грундфос) за всеки етаж с сух ротор . Системата работи перфекно при външна температура минус -10 градуса . Буфера е изработен по поръчка в Пловдивски завод . Всичко е на фланци и кранове Бътерфлай , възвратни клапи и филтри с чугунен корпус clap:
Ето нещо и от мен
15-01-2008 - 23:33:54
2v6
Re: Ето нещо и от мен
16-01-2008 - 13:34:17
Quote

Geto Написал:
-------------------------------------------------------
Ето нещо и от мен
Изпратено от: Geto (IP съхранено)
Дата: January 15, 2008 11:33PM


[www.radiantdirect.com]

Къде може да се купи такъв бойлер?
Re: Водно подово отопление
16-01-2008 - 19:04:27
Привет,

2v6, връзката която дадох в предишната си белешка е за фирма от Америка, но ако се разтърсиш вероятно ще откриеш много такива и в Европа.
Аз определено съм против подовото отпление заради страничните ефекти които оказва в/у ташаците и плодовитоста у мъжете, но за някои места в къщата, като баня може да върши добра работа. Има вариант тръбите да се монтират в стените и тогава ефектът ще бъде доста добър. За себе си съм решил да си купя от тук един такъв уред за България, като ще бъде комбиниран модел отопление-топла вода.

Поздрав
2v6
Re: Водно подово отопление
17-01-2008 - 14:22:12
Quote

Geto Написал:
-------------------------------------------------------
> Привет,
>
> 2v6, връзката която дадох в предишната си белешка
> е за фирма от Америка, но ако се разтърсиш
> вероятно ще откриеш много такива и в Европа.
> Аз определено съм против подовото отпление заради
> страничните ефекти които оказва в/у ташаците и
> плодовитоста у мъжете, но за някои места в къщата,
> като баня може да върши добра работа. Има вариант
> тръбите да се монтират в стените и тогава ефектът
> ще бъде доста добър. За себе си съм решил да си
> купя от тук един такъв уред за България, като ще
> бъде комбиниран модел отопление-топла вода.
>
> Поздрав

Температурата за помещения с постоянно пребиваване е по-малка от 27 градуса и то на самия под. На височината на под-кръста температурата си е нормална - около 20 градуса.

Е ако някой обича да си насяда ташаците на пода сигурно ще има проблем!smiling smiley

Аз принципно съм за комбинирано - подово с радиатори. Тогава температурата на пода е още по-ниска.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход