Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Водно подово отопление

Публикувано от Колев 
Re: Водно подово отопление
24-10-2010 - 21:53:10
Фло прав си. Конвекцията при подовото е най-ниската в сравнение с всички други видове отопление!
Щото не е конвективно*angel*, дори го водят радиантно, лъчисто...
Има прах,но то не създава прах*angel* тя си е в помещението. Дали ще я обдухваш с климатик, ще се върти зад радиатора или ...все тая.

Най-топло е около пода. Какво ще накара прахта да 'лети' в помещението?
Re: Водно подово отопление
24-10-2010 - 22:24:29
чаро ,то добре ,ама за притесненията на бай Гето за намаляване плодовитоста от топлите ташаци нямаме конкретика!:]
Re: Водно подово отопление
24-10-2010 - 22:38:05
Когато на човек ташаците започнат да се влачат по пода, едва ли чугунените радиатори ще му помогнат. Чаро, я си щракни една инфрачервена фотка в цял ръст застанал в/у подово отопление да видиме каква е Т в зоната на Ташкент .:]Точно от Салвадор не очаквах такова заключение, за праха и избягването на подовото отопление.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-24 22:42 от Nasko.Stoykov.
Re: Водно подово отопление
24-10-2010 - 23:04:37
Quote
Nasko.Stoykov
Когато на човек ташаците започнат да се влачат по пода, едва ли чугунените радиатори ще му помогнат.

:]Чугунените радиатори са подходящи за подпирачка на оная работа при демонстрация! Като в един виц: Влиза един грузин при доктора,вади го,и го слага на радиатора под прозореца на светло и вика на доктора:
- Доктор, посмотри,посмотри!
-Какво да му гледам?-пита доктора.
-Посмотри,посмотри какой красавец!
:}
Re: Водно подово отопление
25-10-2010 - 00:07:45
*yes*Фло вица си го бива!
Колкото за затоплянето на ташаците и кризата в правенето на деца то види се по демограФската картина българинът от удобството си немой се отказа.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Водно подово отопление
25-10-2010 - 08:46:12
:}

Маани подовото, ама лаптопа в скута ми кво правиeye popping smiley а аз все там го държа.
Освен да намерим баланса- ако още не си отворил кранчето в правилната дупка - слагай радиатори. :]
След кат дойде, преценяваш стига ли ти едно или ще правиш още.
Едва след взимането на това решение може да слагаш подово!
*angel*

Не се вижда областта около ташкент, ама под 22гр май няма*pardon*




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-25 08:51 от чаро.
Re: Водно подово отопление
25-10-2010 - 10:22:52
Това,че при подовото няма конвекция...е заблуда.Има си я.Е..не е същата като при радиатора-защото температурата е наполовина поне и площта е много по-голяма...но си я има.
Спомнете си темите за лъчитсото отопление...писахме преди за това...там за външните IR нагреватели...Лъчистото отопление отоплява предмети и много по-малко атмосферата.Това,отнесено към подовото,означава много по-бавно загряване,понеже основната част от енергията ще се поеме от многото предмети в една стая.ТРябва да поддържате постоянна температура в целия отоплителен езон.Иначе нямате полза от подовото-ако го спирате и пускате с цел икономия,може и цяла зима в къщата да си остане леко хладно.Просто това,коетоо изстине,докато подовото не работи,след това ще иска енергия за да се загрее отново.

Т.е. ако работи непрекъснато,подовото е най-ефективното отопление.Отделно ефективноста на бойлерите скача драстично заради по-малките загуби на енергия.Въпросът е дали може да се осигури на практика този режим в една средна къща.И отговорът е по-скоро отрицателен.А да се върнете от работа вечер и тогава та пуснете отоплението...става,ама не при подовото...защото лагът е от порядъка наняколко часа между пускането е времето,когато реално ще усетите някакво затопляне.

Проблемът с бактериите...колко измислен,колко е реален...не знам.Такива статии са излизали по западни сайтове.Напълно е възможно да са платени,някой да си прокарва фирмените интереси (както у нас)...ама може и да е вярно.Съзнанието на средния потребител се промива много лесно-това поне е доказано на практика във времето.
Re: Водно подово отопление
25-10-2010 - 11:19:51
Предполага се че където живееш отоплението ще е постоянно а не на набримчиш печката вечерта като се прибереш. А децата като се приберат през деня?
Освен това практиката показва че буфериращия ефект на подовото може да е допълнително предимство при добра изолация. Аз например пускам отоплението само нощем на нощна тарифа и после цял ден държи постоянно топло, пада най-много 1 градус до вечерта. През деня топля само бойлера на по-висока температура.
Re: Водно подово отопление
25-10-2010 - 19:58:42
Намерих една компания в щатите, вижте я:[www.radiantec.com]
Като невежа онова което са показали твърде много ми хареса защото е разбираемо. За всеки вид система ората са дали схеми и опътване как един грамотен водопроводчик да си подреди нещата така че да заработят. Всичко енобходимо и предварително изпробвано ти го пращат по пощата. Само не зная в моят случай затворена или отворена система ще е? Предполагам отворена, но не съм сигурен?????? Ако някой ми каже ще им се обадя за цена и ще споделя тук.

С поздрав,

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Водно подово отопление
25-10-2010 - 21:02:51
Идеята за нагреватели в стените ме грабна...определено...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход