Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Водно подово отопление

Публикувано от Колев 
Re: Водно подово отопление
13-11-2010 - 09:59:53
Овентроп не е само арматура, имат си всичко необходимо за подовото, сега гледам някакъв пдф, дето има све smiling smiley
Рехау също имат цялостна система....
Инак от нито една фирма не са ми отговорили на питанията, разочарован съм....
За бойлера на Висман...нямам идея, но като гледам подобни на други фирми, около 3К лева за 750 литровия вариант.
Re: Водно подово отопление
15-11-2010 - 18:25:43
Цени от 50 до 100 лева за водно подово на Uponor (според зависи от вида, каквото и да значи, аз ги питах конкретно за системата им Siccus, суха система )....как ви се виждат, или поне на тези, които се занимават професионално с подовото отопление?
Re: При съмнения за повреда във водно подово отопление
05-04-2011 - 11:54:43
При съмнения за теч от подово отоплениеможе да направите обследване с инфрачервена камера. Тя локализира проблемното място.
www.builinspect.eu
Re: Водно подово отопление
05-04-2011 - 22:44:17
avatar
И ако подовото не е топло какво се вижда -НИЩО! Значи не става само с термокамера.........
Трябват още скенери, а на сайта на buildinspect не виждам инфо за налични....

---------------------------------------------------------------------------------------------------
ITC Level 1 Certified Thermographer
Infared Certified™
Certified Home Inspector
[hexagon-build.com]
[hexagon-build.com]
Re: Водно подово отопление
06-04-2011 - 15:46:27
Quote
kalin72
Намерих три качествени фирми, предлагащи продукти за водно подово отопление:
Овентроп
Рехау
Uponor

Искам да попитам майсторите в тоя форум, какво биха избрали? Идеята ми е за система за подово отопление за сухо строителство.
Също така, как е монтажа, средно сръчен човек като мен може ли да се справи, дали на етин етаж или и на двата да го сложа? А конвекторни радиатори? Дали е удачно те да са само на втория етаж? Мисля да захраня отоплението от камина и в бъдеще от слънчева система. Буферен съд вероятно ще се купи още сега...спрял съм се на Вайсман бойлер - eto tozi [www.viessmann.bg]

Здравей, отдавна не бях писал в този форум...

та по темата smiling smiley има и още една фирма, която предлага водно подово отопление и това е Kloben (www.kloben.it). Както гледам те интересуват цени. Те са както следва: изолационен панел - от 19лв до 25лв за м2. Цената зависи от техническите качества на панела - дебелина, плътност, товароносимост и т.н. Цената на PEX тръбата е 2,30лв. Това са цените на най-необходимите ти компоненти. Да не забравяме и колекторите. При тях цените също варират в зависимост от автоматизацията, окомплектовката и изводите.

Ако имаш някакви конкретни въпроси кажи, ако се нуждаеш от оферта за цялата работа също може да се направи, ще е необходим само чертеж на това, което мислиш да правиш.

п.с. Гето тая къща не я ли построи вече? До колкото си спомням преди 3г пак на тази тема май мислеше smiling smiley Успех и дано бързо я свършиш.

п.п.с. filmatoplo здравей отново smiling smiley не съм чел по-назад от 1-2 странички но ще наваксам скоро и пак ще си спорим конструктивно smiling smiley

www.multiterm.org онлайн магазин камини на пелети
Re: Водно подово отопление
06-04-2011 - 23:44:53
Quote
syncho
Quote
kalin72
Намерих три качествени фирми, предлагащи продукти за водно подово отопление:
Овентроп
Рехау
Uponor

Искам да попитам майсторите в тоя форум, какво биха избрали? Идеята ми е за система за подово отопление за сухо строителство.
Също така, как е монтажа, средно сръчен човек като мен може ли да се справи, дали на етин етаж или и на двата да го сложа? А конвекторни радиатори? Дали е удачно те да са само на втория етаж? Мисля да захраня отоплението от камина и в бъдеще от слънчева система. Буферен съд вероятно ще се купи още сега...спрял съм се на Вайсман бойлер - eto tozi [www.viessmann.bg]

Здравей, отдавна не бях писал в този форум...

та по темата smiling smiley има и още една фирма, която предлага водно подово отопление и това е Kloben (www.kloben.it). Както гледам те интересуват цени. Те са както следва: изолационен панел - от 19лв до 25лв за м2. Цената зависи от техническите качества на панела - дебелина, плътност, товароносимост и т.н. Цената на PEX тръбата е 2,30лв. Това са цените на най-необходимите ти компоненти. Да не забравяме и колекторите. При тях цените също варират в зависимост от автоматизацията, окомплектовката и изводите.

Ако имаш някакви конкретни въпроси кажи, ако се нуждаеш от оферта за цялата работа също може да се направи, ще е необходим само чертеж на това, което мислиш да правиш.

п.с. Гето тая къща не я ли построи вече? До колкото си спомням преди 3г пак на тази тема май мислеше smiling smiley Успех и дано бързо я свършиш.

п.п.с. filmatoplo здравей отново smiling smiley не съм чел по-назад от 1-2 странички но ще наваксам скоро и пак ще си спорим конструктивно smiling smiley

Привет Syncho,
То аз моята къща я построих 2009 г. ама я оставих така да поолегне, да поизсъхне строителната влага. Е, сега юни месец започвам отново. До тук съм положил всичко по ВиК, отоплителна инсталация (разводки), подово. Мазилки и замазки положени. Предстои ми да избера котле с бойлер и соларна система. Колебая се м/у котел на пелети и дърва, ама мързеливият вариант май ще наделее. Ако те интересува можеш да ми дадеш оферта, а юни месец ще го обсъдим на място*beer*

Хайде със здраве и успех*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Водно подово отопление
14-04-2011 - 16:09:12
хех разбира се ще ти направим специална оферта на теб, която няма да намериш другаде winking smiley пък после ще почерпиш на верандата *drunk*

www.multiterm.org онлайн магазин камини на пелети
Re: Водно подово отопление
14-04-2011 - 20:24:45
И аз искам слециална оферта. А такаааа.

Не. Сериозно. Не съм почнал още да търся сериозно, но ще ми трябва буфер с нормална серпентина (за слънчев колектор) и серпентина за фреон, а от беглото ми оглеждане досега не видях такива.
Re: Водно подово отопление
14-04-2011 - 23:13:24
bulhomes ,звъни направо в Американската космическа агенция за чаркове втора ръка от совалките или от серията Аполо ,защото като гледам ценоразписа на колегата syncho цените на материалите му са за ново поколение космически кораби:]
Re: Водно подово отопление
15-04-2011 - 08:17:40
Де да беше само при него....Навсякъде са горе-долу толкова скъпи чаркалаците за подово.Май се очертава като най-скъпото за изграждане отопление въобще....и това е още само на ниво чаркалаци...А тръбната система и изолациите са само половината работа.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход