Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос за вътрешна зидария

Публикувано от pike 
Re: Въпрос за вътрешна зидария
09-03-2011 - 19:43:10
Не се прави на мотика колега Димитров-говорим за сравнение на две зидарски блокчета от един и същ вид изделие-полистиролбетон,при което едното съдържа 70% въздух ,а другото 100% въздух, това са обемни проценти.Да не казвам,че на твоя човек процента е и под 70 щом показателите му са 0,12 на топлопроводноста .

По -горе за друго сравнение виж бетон от талаш,цимент и пясък,че 600 кг/м3 отн. тегло има топлопроводност колкото на твоя човек при плътност 350 кг/м3.Абе ей,вземете се стягайте и се научете да правите стиропорбетона както трябва. И му кажи на твоя човек да махне предизвикателното и претенциозно"Тивит -българския пенополистеролбетон"от сайта си ,че много,ама много ни излага пред чужденците и да не се червим!Правилното е да пише: "Тивит-Гечевия пенополистиролбетон"



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-03-09 20:08 от фло.
Re: Въпрос за вътрешна зидария
09-03-2011 - 19:58:50
Салвадор,
Това за неподвижния въздух си напълно прав, НО нали все пак трябва първо да го има, пък после да е неподвижен.
Когато Фло го замести с бетон, той не става по-неподвижен - просто го НЯМА.
А в неговите "100% по обем" има някакво количество въздух ВЪВ стиропор и въздух МЕЖДУ топчетата. Е те този последния той го замества с бетон, който е 30-40х по-проводим за топлото. Колкото повече въздух замества с бетон, толкова по-проводимо е изделието.
Той много хитро (или подвеждащо и за самия него) ползва "100% по обем" стиропорени топчета. Еми да каже плътността на тази субстанция, да я сравни с плътността на крайното изделие. Разликата в теглата ще е бетона, а по съотношението ще може да съдим за влошаването на термичните характеристики.
Давал съм го този виц преди години на г-н Фло:
На лекция професор пълни стъклена купа - първо с чакъл, после дребна фракция, после пясък. След всяко пита: "Пълна ли е купата" и естественият отговор е "ДА". Накрая люсва и една бира, с обяснението - "Колкото и пълен да ни изглежда животът ни, винаги има место за една бира." *beer*
Re: Въпрос за вътрешна зидария
09-03-2011 - 20:16:27
В един Гечев кубик има 70% въздух и тежи 350 кг,а втози на Фло 100% въздух и тежи 500 кг пита се в задачата колко тежи въздуха на Фло? Условието и мярката е един кубически метър.За твое сведение ламбдата на Тивит е 0.1 в сухо състояние и още сега можеш да се гавриш и с ИТОНГ защото при плътност 600кг на кубик тяхната ламбда е 0.18W/мК.Но и те се борят с новата си тухла за по ниска плътност.Така е царю на леките бетони всеки се мъчи да вкарва " лек " въздух , А ЗАЩО НЕ И ВАКУМ.Смени бъркалките на миксера на жена си и току виж си направил качествен полистиролбетон явно с тези не се получава*xxx*
Re: Въпрос за вътрешна зидария
09-03-2011 - 20:30:43
Любо ,въздуха го има и той е в клетъчната структура на стиропорените топчета-98% обемни е въздуха . Когато се прави полистиролбетона,цимента с водата образува гел.Този гел залепва по повърхността на топчетата ,обвивайки ги с тънък слой.Между тях,топчетата ,остават празнини,които трябва да се запълнят с нещо за да се повиши здравината,и за там се използва сместта от пясък и цимент ,към която с прибавяне на порообраувател се образуват микропори също от въздух.Целта им е да държат топчетата да не изплуват,пък циментно-пясъчната смес да не се утаи. С успех може да се ползват и полипропиленови фибри за тази цел,които дават по-добри свойства от пяната и по-добро качество на изделието .
Масата на топчетата или теглото им е в широки граници от 12-15-25кг за 1000 л.Тази маса въобще не е с такова драматично значение отнесено към общата маса на готовото изделие.Пак казвам, добрия производител може да вкара 1000 л. топчета /980 литра въздух/в един кубичен метър полистиролбетон!
Re: Въпрос за вътрешна зидария
09-03-2011 - 21:19:23
Побъркахте ме, ей! Лек въздух, тежък въздух...гледайте да не я докарате до тежка вода. До огнена вода може.*drink1*
Re: Въпрос за вътрешна зидария
09-03-2011 - 22:36:01
Какво са те побъркали...от това,дето е писано последните 5 страници няма и ред с някаква практическа насоченост.Само теория,от която не остава нищо към момента,в който стигне на пазара.Т.е. не е лошо да си идейно подкован...ама от едно положение нататък вече се попада в ситуацията на ония видни дейци от БКП,дето били минали в нелегалност...ама то никой не ги е търсил...
Re: Въпрос за вътрешна зидария
09-03-2011 - 23:39:51
Quote
dimitrovv
В един Гечев кубик има 70% въздух и тежи 350 кг,а втози на Фло 100% въздух и тежи 500 кг пита се в задачата колко тежи въздуха на Фло? Условието и мярката е един кубически метър.За твое сведение ламбдата на Тивит е 0.1 в сухо състояние и още сега можеш да се гавриш и с ИТОНГ защото при плътност 600кг на кубик тяхната ламбда е 0.18W/мК.Но и те се борят с новата си тухла за по ниска плътност.Така е царю на леките бетони всеки се мъчи да вкарва " лек " въздух , А ЗАЩО НЕ И ВАКУМ.Смени бъркалките на миксера на жена си и току виж си направил качествен полистиролбетон явно с тези не се получава*xxx*

dimitrovv,по някаква причина не правиш разлика между обемни проценти и тегловни проценти,губят ти се и познанията и за относителното тегло!По същата причина и не разбираш какво ти говоря от няколко страници насам. Е, аз вдигам ръце от тебе-ще пиша за евентуалните желаещи да си купят полистиролбетон да внимават да не е Тивит,щото много ще се набутат! По следните причини- тия претеции за национален лидер :
-не знаят как и не могат да си постигнат проектната плътност/отн.тегло/
-технологията им е смотана и няма повторяемост на характеристиките на отделните блокове даже в 1 палет
-якостта им е ниска 0,5N/мм2
-изделията им са ронливи и ще се срутят след горе-долу 20 г. заради карбонизацията на бетонния състав .Карбонизацията е процес при който цимента поема въглероден диоксид от въздуха и образува карбонати.Това се получава много по-бавно когато бетона е с повече инертни материали ,/да речем пясък /от цимента и много по-бързо когато в състава цимента е преобладаващ по количество ,какъвто е състава на Тивит при отн.тегло 350 кг/м3.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-09 23:59 от фло.
Re: Въпрос за вътрешна зидария
10-03-2011 - 09:23:52
Една лисичка като не стигнала гроздето казала че е кисело .Явно Драги ми Фло не търпиш опоненти защото древните са казали че в спора се ражда истината и в 21 век трябва да си по широко скроен приятелю , не магаре на мост.Емо Чолаков обещава пролет и бих пожелал на всички съфорумници богат строителен сезон и крепко здраве , аз имам да изправям с ТИВИТ замазка две огънати плочи по 2000м2 и затова само ще надниквам но ще следя докъде е стигнала лисичката.
Re: Въпрос за вътрешна зидария
10-03-2011 - 12:26:22
Quote
фло
Любо ,въздуха го има и той е в клетъчната структура на стиропорените топчета-98% обемни е въздуха .
Фло, с това мнение по-горе съм напълно съгласен.
Сега остава спокойно да направите следващата стъпка с колегата Димитровв - да видите аджеба, какво е това дето кара въпросните 1000л да тежат +300кг и какво може да се очаква от това. Пясък, цимент и пр. влошават ТИ свойствата - 300кг - с по-малко, 400-500кг - с повече. В същото време, без тях не става бетон.
Как и защо се бъркат, полепват, разпенват, могат ли да се намалят и доколко - не ми е работа да знам.
За мен (в твоето разглеждане) е достатъчно, че е изместено съответното количество перфектен изолатор - (~100-200-300л) въздух от тези 1000л, ако не бъркам нещо числата.
Самият факт, че Вие, дето ги разбирате, се стремите към по-леки изделия, потвърждава мислите ми.
В същото време, се радвам и подкрепям усилията Ви да направите читави и достатъчно здрави изолационни бетони - явно, това е възможно. Вероятно в някакви граници, за да не загубят основното си свойство - на бетони.
Развихрилият се спор е по-скоро технологичен и терминологичен, според мен.
Re: Въпрос за вътрешна зидария
10-03-2011 - 16:18:54
Quote
Любо

Развихрилият се спор е по-скоро технологичен и терминологичен, според мен.

Развихрилият се спор ,от моя страна беше в отговор на претенциите на колегата за по-високо качество на " продуктово позиционирано" от него самия в разговора изделие и обвинения,че другите производители на пазара мамят клиентите си щом са оценявани по система 4,а не по система 2+,щото били инвестирали много в контрола,пък останалите не били и по тая причина не им били в ред нещата.Да ,ама не!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход