Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос за вътрешна зидария

Публикувано от pike 
Re: Въпрос за вътрешна зидария
27-02-2011 - 18:22:37
krakalski ,виждам,че те е налегнал сърбел!

По темата " въпрос за вътрешна зидария" отговарям най-учтиво на тази молба:
"Да те помолим ФЛО като най светнат химически как аджеба може да се спретне това тук (имам предвид като принцип - разпенването на КАРБАМИДФОРМАЛДЕХИДНА СМОЛА-Неохим КФС Е1ТИП 1)"

Дано и на тебе да се случи ,някой да те пита нещо конкретно!
Re: Въпрос за вътрешна зидария
27-02-2011 - 23:41:24
Фло отдавна си защитник на трислойната зидария ЗАЩО? След нея е пълно с термомостове.Надявам се че няма да има като по предните постове просто питам как ще отстраниш в трислойната зидария термомостовите в конструкцията.
Re: Въпрос за вътрешна зидария
28-02-2011 - 08:35:11
Quote
dimitrovv
Фло отдавна си защитник на трислойната зидария ЗАЩО? След нея е пълно с термомостове.Надявам се че няма да има като по предните постове просто питам как ще отстраниш в трислойната зидария термомостовите в конструкцията.

Къде има термомостове при трислойната зидария колега?Ако имаш предвид някоя и друга тел за превръзка при клинкерните тухли ,то може да се нарекат " термопътечки"smiling smiley
При моя проект,който е с блокове за зидария от лек бетон,колоните са вписани/геометрично понятие/ в зидарията,както и външната част на плочата.Тоест къщата е опакована от един непрекъснат слой зидарски блокове.Това може да стане и с кофраж и леене на полистиролбетон или перлитобетон да речем.
Re: Въпрос за вътрешна зидария
28-02-2011 - 08:35:20
avatar
Quote
фло

В конструкцията е "заровено кучето"!
На мен например, поразително впечатление остави интервюто на един архитект,който каза,че никой проектант в България не може да даде смислено обяснение защо се прилага навсякъде размера от 25 см. при колони и греди от стоманобетон.

Така е ... ,но "заровеното куче" е в архитектурата.

И аз постоянно имам проблем с художниците да си подготвят сградата така че, конструктивните елементи -оси, колони, греди, плочи да "излизат" с размери кратни на 2.5 см (с уговорката че говорим за масивни конструкции).
На всякъде по света има негласно приет стандарт, например Америка/Великобритания -1 инч =2.54см, Япония-1 татами*** и 1 инч, EU ... 2.5 см. , който е функция на традиционно използваните тухли и размери на материали за сухо строителство (например размера на шперплатните листи 1250 х 2500 mm).
Другото което ме дразни е работата на художниците с градуси (за щяло и нещяло) при нестандартни ъгли, а не с отношение на катети....То (отношението на катети) има същите богати възможности, но позволява простичко и лесно изпълнение на обекта.
Трагичното в случая е че, такива архитект-художници, които се вживяват на Гауди преподават във ВИАС...!!!
Та само си направете труда да погледнете ролетката... по-дългите черти са на размерите кратни на 2.5 см -демек вероятността да измериш/изпълниш такъв размер е най-голяма. Един шаблонен ъгъл по катети може да го направи (измери) всеки.
А сега за термомоста при външна трислойна стена....
Термомоста се елиминира като външния ред тухли се изпълнява конзолно -на 5 см навън от плочата (нормативно позволено).
Най-доброто решение за България според мен е 12-4-25 (тухла-стиропор-тухла) в ред отвън на вътре. Така се използва вътрешния ред за акумулатор на топлина и уверявам ви дава прекрасни резултати.
Не мога да не отбележа че е доста по-скъпо и е необходимо да се вземат конструктивни мероприятия при изпълнението на трислойната стена -та ние сме в сеизмичен район и не можем да копираме на сляпо.
Трислойна външна стена има смисъл според мен да се изпълнява само при къщи с постоянно обитаване.

*** татами - рогозка за спане с размери приблизително 160/60 см

Пари си имам... акъл ми дайте.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-28 08:57 от krakalski.
Re: Въпрос за вътрешна зидария
28-02-2011 - 09:49:31
Приятели дайте някакъв архитектурен детайл за да се разбере и визуално къде остават колоните и плочите при трислойната зидария.
Re: Въпрос за вътрешна зидария
28-02-2011 - 10:58:18
avatar
Разгледайте темата "Изолация в стената" колегите са обяснили/показали чудесно.

Пари си имам... акъл ми дайте.
Re: Въпрос за вътрешна зидария
28-02-2011 - 11:45:41
Благодаря Кракалски стана ми ясно и е супер .
Re: Въпрос за вътрешна зидария
28-02-2011 - 12:03:28
не може ли да се направи директно стена от перлитобетон или перлобетон? За какво да си играем да зидаме с тухли.
И друг въпрос - не може ли КОЛОНИТЕ да са вътре в къщата - т.е. отвсякъде стените да са си от еднородна стена от перлит... не че това решава проблема с плочата. Толкова може един лаик на тема строителство.
Re: Въпрос за вътрешна зидария
28-02-2011 - 19:19:17
Може.Ама няма смисъл,защото се получава гора от колони,чието разположение няма нищо общо с разположението на вътрешните стени.Идеално е ако строиш мол,чието разпределение вътре после можеш да променяш както си искаш.За жилищно...е далеч по-удачно конструкцията да се крие в стените и да се съобразява с тях,а не обратното.
Re: Въпрос за вътрешна зидария
03-03-2011 - 10:57:00
Quote
salvador
Може.Ама няма смисъл,защото се получава гора от колони,чието разположение няма нищо общо с разположението на вътрешните стени.Идеално е ако строиш мол,чието разпределение вътре после можеш да променяш както си искаш.За жилищно...е далеч по-удачно конструкцията да се крие в стените и да се съобразява с тях,а не обратното.

За гората от колони - да му мисли проектанта как ще ги съчетае с това което искам. Пък и за какво ти е права стена от 8 метра, друго си е да има по една "арт" чупка. smiling smiley
Продължавам да чета за различните леки бетони, ама всякакви мнения има които ме плашат.
Примери:
- полистиролбетона се "разпрашавал"*xxx*
- перлита - като се смеси с бетон се губели свойствата му - топлоизолационните
Има ли някъде БДС или други стандарти(рецептури) за тези леки бетони с конкретните им характеристики - якост, топлоизолационни качества и т.н., че като гледам всеки си прави каквото си иска и както си знае без изобщо да може да се сметне и оцени ефекта от това което е направил.
Вече и парцелче в София съм си харесал - 265кв 32к евра ...
Ей това човек като има малко пари и само тях ги мисли кво да ги прави - не си е работа.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход