Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос за вътрешна зидария

Публикувано от pike 
Въпрос за вътрешна зидария
30-11-2008 - 13:34:01
Понеже строежчето ми скромно напредва,искам да ви помоля за съвет относно зидарията.Смятам външната зидария да е с тухли 4ки,отвън ТИ,отвътре в/ц мазилка и шпакловка.Удачно ли е вътрешните преградни стени да са от итонг,12см-само на шпакловка.Естествено въпроса ми е породен от икономически съображения.
Ако приемем,че по външните стени всичко се направи както трябва,толкова ли е важно вътрешните пак да са тухлени,замазки и т.н.Около 35% от вътрешните ми стени са тухлени шайби,там е ясно.Въпроса е за останалите.Все пак ако мога да си спестя доста вътрешно измазване.......
Re: Въпрос за вътрешна зидария
30-11-2008 - 18:09:42
pike Написал:
-------------------------------------------------------
.Смятам външната
> зидария да е с тухли 4ки,отвън ТИ,отвътре в/ц
> мазилка и шпакловка.Удачно ли е вътрешните
> преградни стени да са от итонг,12см-само на
> шпакловка.Естествено въпроса ми е породен от
> икономически съображения.
> Ако приемем,че по външните стени всичко се направи
> както трябва,толкова ли е важно вътрешните пак да
> са тухлени,замазки и т.нстя доста
> вътрешно измазване........

Пресметни си колко тухли 4-ки ще ти влязат в м2!После се опитай да си представиш ,че същия брой тухли можеш да наредиш на два реда /пак на 1м2/и между тях да си сложиш изолация-перлит или стиропор или вата.Изолация в средата на външния ограждащ зид и......бинго-печелиш 40 лв.на м2 от външна ТИ.Освен това външната ТИ не върши никаква работа,колкото и да се дразнят някои форумци,дето си вадят хляба с изолации от този факт! *yes*

Итонга си е удачен за вътрешни стени отвсякъде!




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-30 18:21 от фло.
Re: Въпрос за вътрешна зидария
30-11-2008 - 18:39:44
Фло,благодаря за съвета,ама вече съм поел по другия път-ТИ и т.н.Просто вече не мога да заделя 12см още за отвън.Мисълта ми беше проблем ли е вътрешните преградни стени да са само на шпакловка в/у итонга-топло-,шумо- и т.н как е?
Re: Въпрос за вътрешна зидария
30-11-2008 - 20:45:36
фло : не, че искам да се заяждам - предложението е добро и така да се каже доста по-дълготрайно от обикновенната ТИ ...само, че кой мислиш ще ти зида тоя втори ред и после да джурка перлит, и в крайна сметка пак имаш външна мазилка ..като сложиш и загубата на вътрешно пространство ..май пак натам отива
да не забравяме, че ако искаш да го правиш така ..за да си спестиш къртене, преди да наливаш трябва да си изолираш външните страни на бетонната плоча и на колонките

pike : практиката е доста срещана но трябва към някой клиент да се обърнеш /поне аз като строител никога не съм оставал за фаза обзавеждане - преди тва си кънти навсякъде/
Re: Въпрос за вътрешна зидария
30-11-2008 - 21:27:55
gateff Написал:
-------------------------------------------------------
..само, че кой мислиш ще ти зида
> тоя втори ред и после да джурка перлит, и в крайна
> сметка пак имаш външна мазилка ..като сложиш и
> загубата на вътрешно пространство ..май пак натам
> отива
Верно е ,че е трагедия ,че майсторите не знаят как се зида трислойна зидария в днешно време и затуй е въпроса кой?Броят на тухлите четворки е същия,колкото и на легналите,зидат се прави и може би малко по-бавно, но едновременно и с превръзка.
Имам апартамент ,строен точно така през 1982г.и вярвай ми нямам усещане, че ми липсва пространство и е топъл при все ,че е открит към три от посоките.Добрите практики са изхвърлени и забравени през времето на строителния бум.Скоростта преди всичко и бързия оборот за сметка на качеството.Но аз си мисля,че в тоя форум интересуващите са инвеститори за собствена сметка и за свои нужди и затова споделям вижданията си за качество,а не за търговия!Ето колегата Пике имал икономически съображения, а пък се напъхал в по-скъпия и неефективен вариант на градеж,т.е. повлиял се е от строеж за продажба ,а не за собствено ползване ! *beer*
Re: Въпрос за вътрешна зидария
30-11-2008 - 21:36:26
Фло, сигурно се намират и днес майстори които да изидат такъв зид. Преди 4 год. като си ходих, ме заведоха да видя една нова къща която се строеше по този начин, само че вместо перлит се пръскаше полиуретанова пяна м/у зидовете. Тухлите бяха с големина на 4-ка но имаха малко по-друг вид. Ако не се лъжа, само вътрешния зид вървеше на "калъч". Жалко че архитектурата беше адски грозна за моите разбирания.
Re: Въпрос за вътрешна зидария
30-11-2008 - 22:02:12
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> Фло, сигурно се намират и днес майстори които да
> изидат такъв зид
. Преди 4 год. като си ходих, ме
> заведоха да видя една нова къща която се строеше
> по този начин, само че вместо перлит се пръскаше
> полиуретанова пяна м/у зидовете. Тухлите бяха с
> големина на 4-ка но имаха малко по-друг вид. Ако
> не се лъжа, само вътрешния зид вървеше на "калъч".
> Жалко че архитектурата беше адски грозна за моите
> разбирания.

Без съмнение ,че и днес има такива,но рядко се срещат или по-точно ,ако изрично не го изискваш минават, както се казва по допирателната т.е. по -лесното за тях.Тия неща зависят и от познанията на инвеститора.Имам приятел -инвеститор ,който избира строителната бригада,като ходи на строежа и гледа дали работят чисто,равна ли е зидарията и т.н сякаш търси екип за театрална бутафория, а не вижда ,че зидат четворките неправилно.В нета има интервю с известен архитект точно по темата с четворките и да взема да го изровя и пействам винаги ,когато става въпрос за тухли-толкова добре го е обяснил човека.Аз май не мога ,щото като опитам все си мислят, че се заяждам нещо.Същата работа е и с външната ТИ
*drunk*
LKK
Re: Въпрос за вътрешна зидария
30-11-2008 - 22:33:17
Фло, няма да е зле да видим и архитекта какво е казал за четворките.
А ти как искаш да те вземат насериозно с тази сериозна иконка, като подпис на всеки твой пост?
Може да направиш и отдална тема за двойната зидария и там да се развихряме.
Re: Въпрос за вътрешна зидария
30-11-2008 - 23:36:06
Проба
[www.glasscellisofab.com]




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-30 23:36 от Geto.
Re: Въпрос за вътрешна зидария
30-11-2008 - 23:43:24
avatar
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
> Проба
>
>

Не станА!:cry:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход