Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос за вътрешна зидария

Публикувано от pike 
Re: Въпрос за вътрешна зидария
11-10-2009 - 21:54:48
фло Написал:
> при един ,сравнително лек и евтин външен зид!


Демек говорим за двоен зид с изолация в средата нали? Ако и вътрешния зид е от това значи трябва да го сравняваме с четворки на калъч (да кажем)

Гоголе, предполагам, че говориш ако се прави покрив с олекотен бетон. На стени какви мембрани да се лепят?
Re: Въпрос за вътрешна зидария
11-10-2009 - 21:56:29
Бах маа му. Все по сложно става.
Re: Въпрос за вътрешна зидария
11-10-2009 - 22:00:55
avatar
Бааа, в момента ми се налага да лепя изолация точно върху полистирол бетон.....
Брадясвам.....и то не леко.....
А цените същите....малки....

Чест и почитание
Re: Въпрос за вътрешна зидария
12-10-2009 - 13:00:40
Гогол-е, каква изолация ще лепиш отгоре, битуумна ли - сподели после опита си. Живо ме интересува. Преди изолацията ако му направите една лека запечатка - шпакловка? кажи какво си правил и как е станало?
Re: Въпрос за вътрешна зидария
12-10-2009 - 13:09:37
Фло, това с кофраж от непромокаем шперплат звучи много добре, но при залагането на кофража ако ти избяга отвеса с 1-2 см? как се оправя това? Няма да се мине с тънка шпакловка, както казваш.
Не казвам, че твоя начин е грешен, по скоро казвам че аз предпочитам да ми излезне по-скъпо, вместо да купувам плоскости да правя кофражи, да бъркам смески и ако оплескам нещата ще съм много вътре. А ако трябва да се купуват плоскостите само заради стените идва прекалено скъпо (ако покрива е открита тераса например) smiling smiley

Булхоуме, като ще си правиш стените от гипсокартон, сложи си вътре вата и не влизай в тия приключения с отливането.
Re: Въпрос за вътрешна зидария
12-10-2009 - 20:11:27
Ivo.NovDom Написал:
-------------------------------------------------------
> Фло, това с кофраж от непромокаем шперплат звучи
> много добре, но при залагането на кофража ако ти
> избяга отвеса с 1-2 см? как се оправя това?


eye popping smiley Сега има сума ти фирми,които отдават под наем системи за кофражиране и скелета!Гони се милиметъра ,какви 2 сантиметра?!Освен това, в повечето случай на покрива се слага ламперия,та тази ламперия от водоустойчив шперплат се ползва за кофража и после за покрива! "Обръща"се както се казва няколко пъти! Освен това много лесно всеки може да си направи няколко калъпа и да си отлива цели блокове по половин квадрат например и да ги реже по размер с трион за итонг,където трябва да се застъпва!После се шпаклова с циментова шпакловка,а май няма майстор да ти направи стенна замазска под 2 см,аз поне не съм чувал за такъв,така се икономисва и камион -два ВЦР!
Re: Въпрос за вътрешна зидария
15-10-2009 - 09:03:55
Фло, тези системки за кофражите са бая тежички, не изискват ли подемен кран? Гледах една руска системка за кофражи с алуминиеви греди, хората си ги носеха на ръка - ако си светнат за бг фирма дето предлага леки кофражи, редно е да споделиш winking smiley ще е от полза за малки обекти където ползването на кранове е неизгодно икономически.
Фло, тънката ми мисъл е да се направи идеална стена и да се пропуснат замазките. Ако почна строеж ще те поканя да направиш стените, ако докарваш отвесите и правите стени, за кофражите нямам претенции как ще ги правиш. Не съм фен на плоските покриви, така че ще има къде на вкараме плоскостите накрая.
Re: Въпрос за вътрешна зидария
22-10-2009 - 02:30:12
avatar
фло в друга тема Написал:
-------------------------------------------------------
> Сега в Практикер има 6мм XPS листи, и на пакета
> ,покрай другите данни има и една,че замества 25
> см. тухлен зид по изолационни качества!


Фло според теб може ли да се направи двоен зид с твоя бетон и посредата такъв лист и колко дебела ще трябва да е стената за да е достатъчна (за външен зид)?


Re: Въпрос за вътрешна зидария
22-10-2009 - 09:05:49
Доколкото знам XPS не пропуска водните пари. Ако се изолираш с това все едно че си слагаш найлонов чувал върху къщата - скоро почва мухъл. Така че за една от стените (или тавана в случая) сигурно няма да се сбърка, но всички... Пък и да разчиташ на 5 мм за изолация...
Re: Въпрос за вътрешна зидария
22-10-2009 - 10:24:30
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------

> Фло според теб може ли да се направи двоен зид с
> твоя бетон и посредата такъв лист и колко дебела
> ще трябва да е стената за да е достатъчна (за
> външен зид)?

Това са много въпроси наведнъж! Но всичко първоначално зависи от конструкцията!
В конструкцията е "заровено кучето"!
На мен например, поразително впечатление остави интервюто на един архитект,който каза,че никой проектант в България не може да даде смислено обяснение защо се прилага навсякъде размера от 25 см. при колони и греди от стоманобетон.
Като имаш размерите на гредите и колоните винаги можеш да разчетеш и ползваш леки материали с високо топлинно съпротивление за запълване и правене на ограждащите стени!


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход