Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос за вътрешна зидария

Публикувано от pike 
Re: Въпрос за вътрешна зидария
03-03-2011 - 18:23:17
[url=http://[url=http://www.madeinetem.com/uploads/files/info/Obshta informacia/Sistema_za_proizvodstven_kontrol.pdf] модел на система за производствен контрол,който може да се приложи и при блоковете за зидария.Стандарта БДС/ЕN-771-3,обаче изисква и определени действия,които трябва да се включат в системата,те са много,но да речем едно от тях е как се процедира с брака или друго качество. Качествата при блоковете за зидария са 4.Най-високото е D-4.
Темата зави по посока на производството,което не е интересно и важно за клиентите.За клиентите е важно да изискват Декларация за съответствие и Протокол от първоначално изпитване,защото се включват в документацията на строежа и се представят при акт 14!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-03 18:28 от фло.
Re: Въпрос за вътрешна зидария
03-03-2011 - 20:36:27
От 2009год зидарските блокове поБДС EN771-3 са в система 2+ и си трябва контролиращ орган .Утре като ви цъфне ДНСК и да се чудите.Фло това не засяга само производителите ами и подведените купувачи.За справка в НИСИ.*book*
Re: Въпрос за вътрешна зидария
03-03-2011 - 21:39:33
Quote
dimitrovv
От 2009год зидарските блокове поБДС EN771-3 са в система 2+ и си трябва контролиращ орган .Утре като ви цъфне ДНСК и да се чудите.Фло това не засяга само производителите ами и подведените купувачи.За справка в НИСИ.*book*

Това не може да е истина колега! Разбирам усилията на всеки,захапал някакъв кокал в България да се изживей като монополист ,визирам твоя човек от Тивит и НИСИ,ако някоя тиква от там ти е дала такава зловреда информация. Това е опит да се размъти водата и да се хване някоя и друга риба.Понеже аз съм минал по тоя път ,знам как още от началото ми развяваха под носа стръв да клъвна на система 2+,пък като си много напорист и захапиш въдицата ,това ти струва между 1200 и 2000 лв. месечно.Така разколебават желаещите да започнат малък бизнес със зидарски блокове.Обаче не трябва да се предаваме и трябва да даваме отпор на непазарни регулации! Аз вярвам,че хората трябва да имат лесен старт на икономическата си инициатива и ако са съвестни и добронамерени да си намерят място на пазара.
Re: Въпрос за вътрешна зидария
03-03-2011 - 22:39:36
Ми нее знам бе Фло днес е 3ти март, ден в който влизаме в Европата.Или няккому не е УДАЧНО.
Re: Въпрос за вътрешна зидария
03-03-2011 - 22:40:57
Споделям в детайли мнението на ФЛО.
Re: Въпрос за вътрешна зидария
03-03-2011 - 22:46:55
Детайли не са никому нужни ,има закон просто трябва да се спазва.
Re: Въпрос за вътрешна зидария
03-03-2011 - 23:22:22
Тука е важно да си помагаме! Нормотворчеството очевидно е голяма каша. Май ще трябва отделна тема за да я изчепкаме тая вълна.Аз го имам тоя стандарт,но не ми е под ръка, ами на обекта и ще трябва да го донеса и да го разгледаме тоя случай и със системата за производствен контрол и със системата за оценяване на съответствието.
Тука смесваме механично двете неща. После ще направим наръчник на начинаещия производител на бетонни тухли за зидария*beer*
Re: Въпрос за вътрешна зидария
04-03-2011 - 13:54:00
Аз все пак опитах да изчета темата...и нещо не разбрах...вие вътрешна зидария на къща ли ще правите или ще укрепвате пукнатина в корпуса на ядрен реактор...
Re: Въпрос за вътрешна зидария
04-03-2011 - 16:27:40
То сигурно и за ядрените реактори си има някъкви нормативи и може би трябва да попитаме РОСАТОМ че гледаш утре ни докарали някой чернобилски събрат*stop*
Re: Въпрос за вътрешна зидария
04-03-2011 - 21:29:06
Че Чернобилската централа с нищо конструктивно не е отстъпвала на никоя по света бе колега просто проблема е в човешкия фактор и в комунизма.Ако си гледал поне филма за това там ще видиш 9 поредни действия които ако позволиш да се наредят едно след друго нищо друго не можеш да очакваш освен катастрофа.
За по ясно - каквато и да е конструкцията и не би издържала избухване на горивото в реактора !!!
Ебаси спама, темата каква е ние с кво се занимаваме .Димитров дай по същество само а , това че Гечев имал пари и си изкарал де що документ издават в тая държава не означава че всички така трябва да започнат и че резултата няма да удовлетворява БДС .Пък и след определен комплект от документи изкарването на дипълнителни и уникални документи вече е с рекламна цел а не от законова необходимост.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-04 21:50 от stivemaster.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход