Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос за вътрешна зидария

Публикувано от pike 
Re: Въпрос за вътрешна зидария
08-10-2009 - 22:15:25
Благодаря ти Патрисия,точно преди 1 година така го направих
Re: Въпрос за вътрешна зидария
08-10-2009 - 22:25:53
Фло написал:
>Ето колегата Пике имал икономически съображения, а пък се напъхал в по-скъпия и >неефективен вариант на градеж,т.е. повлиял се е от строеж за продажба ,а не за >собствено ползване !


Сега, пайк, би ли го повторил с упражнението с 4-ка на калъч, мазилки...шпакловки...др.
Пуснах една тема за ТИВИТ-а. Ясно е че тухлата няма да се ползва, остават ГК, итонг или ТИВИТ. Аз съм определено за третото. *beer*
Re: Въпрос за вътрешна зидария
08-10-2009 - 22:27:20
pike Написал:
-------------------------------------------------------
> Благодаря ти Патрисия,точно преди 1 година така го
> направих


*ok*
Re: Въпрос за вътрешна зидария
08-10-2009 - 22:54:40
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 10:08 от ArturDent.
Re: Въпрос за вътрешна зидария
08-10-2009 - 23:01:43
ArturDent Написал:
-------------------------------------------------------
> patricia, вземам да ти ставам фен.
> При мен изпълнението ще е същото, и не ми пука
> какво ще кажат разни разбирачи тука. Сигурно преди
> две години всички са хвалели преградните стени от
> гипсокартон и вата.
> Благодаря че само ти защити моя зид в другата
> тема. Не че е изпълнен перфектно де.


Ами казвам това което мисля, но не винаги и не на всички е приятно.
И аз съм Ви фен - наблюдавам и се радвам smiling smiley
Re: Въпрос за вътрешна зидария
09-10-2009 - 00:19:09
patricia...нещо и аз ще започна да ти ставам фен.От утре обаче.Днес фронта почива.Цял ден копая дупки за нови колове на лозичките в двора и сега трудно се справям с клавиатурата.
Re: Въпрос за вътрешна зидария
09-10-2009 - 08:04:58
Патриция, Артър, за да не ме разберете погрешно - аз съм със същите преградни стени като вас - 4-ка на калъч, измазана с турбозол на кнауф, финна шпакловка и шлайфани - признавам си че това е най-грубата и най-скъпата грешка която съм направил - ще се изям от яд. Като гледам колко пари съм потрошил и никаквия резултат накрая, не бих дал съвет на никой да го прави по този начин.

:cry: :cry: :cry:

:cry: :cry: :cry:



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-10-09 08:14 от Ivo.NovDom.
Re: Въпрос за вътрешна зидария
09-10-2009 - 08:23:39
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 10:08 от ArturDent.
Re: Въпрос за вътрешна зидария
09-10-2009 - 09:35:03
Ivo.NovDom Написал:
-------------------------------------------------------
> Фло написал:
> >Ето колегата Пике имал икономически
> съображения, а пък се напъхал в по-скъпия и
> >неефективен вариант на градеж,т.е. повлиял се
> е от строеж за продажба ,а не за >собствено
> ползване !
>
>
> Сега, пайк, би ли го повторил с упражнението с
> 4-ка на калъч, мазилки...шпакловки...др.

Иво,да ти кажа честно май бих го повторил.Човек не може на всичко да си угоди-зависими сме от пари,време и т.н.От едно место ще спестиш,на друго ще налееш повече-знаеш как е.Все пак аз си строя дом,а не идеалния дом.Вътрешните стени като материал и завършен вид са ми най-малкия дерт.
А иначе мнението на Фло/както винаги/ е точно в десятката*bow* ,но аз съм писал още преди година,че по обективни причини не мога да правя двойни зидове и т.н.Затова пък една каменна вата отвън ще ми дойде добре,вместо да чета безкрайни съчинения колко да е дебел стиропора и други глупости.А и както виждате в темите за двоен зид ме няма.Качествена външна изолация,троен стъклопакет,топлоизолация на основи,добър покрив,ефективно отопление-за мен това са акцентите.Оттам нататък технологиите са личен избор.Пък и колкото повече неща научавам,се убеждавам,че си падам повечко класик,отколкото прагматик.Имам перфектно изпълнен груб строеж-основи,бетон,зидария,покрив,инсталации-стига ми.Тука гледам снимки на доста хора и косата ми настръхва.Като цяло важен е баланса на нещата ,иначе човек се заробва и му се убива ентусиазма. *beer*
Re: Въпрос за вътрешна зидария
09-10-2009 - 10:07:19
ArturDent Написал:
-------------------------------------------------------
> Иво, от фотоапарата ли е, ама стената ти ми
> изглежда "малко" крива. Все едно нагоре стената
> става по-малка - нещо като трапец!

Може да е малко покривено от фотоапарата но стената си е крива - то с тухли ако се гради няма такъв филм за права стена
Изправянето е скъпата част.

Ето я същата стена вече изправена, пак стои малко крива, но вече е само от обектива:



Пайк, абсолютно си прав че човек не трябва да се заробва в градежа, че може да се побърка, евала за мнението ти *ok* , за каменната вата отвън - еми то по-добро от това няма. За двойния зид на фло - не съм фен, то външната половина на стената отива зян... За изолацията гледам да спазвам мое си правило: да се слага не там където са хората а от другата страна на стената...не ми се обяснява защо го правя, но ефекта който гоня си го има.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход