Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

договори с работници наети по стопански начин??????

Публикувано от mir4one 
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
24-05-2008 - 03:35:12
Ех па ти А40, един приятел тука в Канада къща си построи на този принцип ти за виличка бабреш! Споко
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
24-05-2008 - 09:37:36
"че за какво да работя за няква фирма дето ще ми плащат с 1/2 по-малко и ще ме гърчат както си искат, а аз трябва да си трая за да си запазя работата - как не"
ТИ не искаш да работиш за някаква фирма, защото между теб и този дето плаща ще стои контролен орган. А ти не можеш да работиш качествено и в срок. Иначе нямаше да си губиш времето да правиш къщи.
НЕ те понавам, ама познавам много майстрои :
Тип 1 - предпочита да работи на по-ниска цена на кв.м. ако запхлащането му е сигурно, материалите му се доставят и не му се налага да работи с крайния клиент. В карйна сметка изкарва повече на месец при по-ниски разценки.
Тип 2 - по-амбициозен , регистрира фирма наема работници и договаря сам, като в момента поради ръста на строителство има договори за работи по големи обекти.
Тип 3 - тарикат. Обяснява колко е лошо качеството на строителните фирми, колко велики са майсторите и как инженерите нищо не разбират. Базират се на съмнителен опит "на едно място направиха така и се напука" и т.н.


Re: договори с работници наети по стопански начин??????
24-05-2008 - 12:16:17
4ovek:
всяко забавяне, или грешка би ни коствало загуба на пари
мислиш ли, че ще си го позволим ?

с надутите цени на които работим /за региона/ пак слизаме под офертите на големите стр. фирми

изобщо нямам намерение да ти се обяснявам
1. най-сладко е да правиш къща, или дов. работи ..2-то дори бих го нарекъл изкуство /ако няма вече нает дизайнер/
2. точно заради точка едно, фирмата ни е с постоянен състав
3. никъде не съм споменавал, че инжинерите нищо не рабират - но не рядко техн. и инв контр. си затварят очите за качеството.

и примери мога да ти дам ако държиш smiling smiley
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
24-05-2008 - 14:21:10
avatar
Пример - на моя бригада от 4 бояджии плащам 30-50ст на кв.м. за труд (което вкючва опаковане с найлон, грунд, първа и втора ръка) и не искат да ме напускат... Защо ли?. И можете ли да познаете колко печелят приблизително на месец???
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
24-05-2008 - 15:36:00
Петре, още ли спиш? Верно събота е ама все пак тука хора диванчепрас ти стоят и те чакат само уста да отвориш winking smiley
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
24-05-2008 - 15:36:41
ами ние вземаме по 1.50 лв./кв.м - за 1 цвят и боядисваме машинно /както и вие предполагам/ - грунд, 1 и 2 ръка
за апартаменти цената е 2лв. да не подбиваме цената на колегите които боядисват ръчно

шпакловката и/или корекции се таксуват отделно

сам си направи разликата

мога да се пробвам да ти отговоря защо - щото има 2 типа хора ..които обичат да ръководят и такива дето не им се поема отговорност и ги ръководят други съответно smiling smiley
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
24-05-2008 - 16:07:54
avatar
Ето - всичко е ясно. Ще те перефразирам малко. Има хора, на които им се отдава да ръководят и такива, на които не им се отдава. От тези на които им се отдава много малко са тези, които "имат дупе" да го направят.
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
24-05-2008 - 16:26:05
Zdraveyte,
Popadnah na interesna tema i y izchetoh zylata. Vie ste golemi spezialisti v stroitelniy biznes.
Nikoloff,
Iskam da napravy ideen arhitekturen proekt za pristroyka i nastroyka na sashtestvuvashta kashta. Namira se v S-a. Bihte li me posavetvali za arhitekturna firma.
Iskam optimalna zena za mnogo hubav proekt, no bez konkurs, razbira se .
Mnogo Vi blagodarya
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
24-05-2008 - 19:08:36
rz3bvd

След като искаш някаква услуга поне бъди коректен към другите. Ти изчете темата нормално,нали... А мене ме заболяха очите от твойта 'шлокавица". Аз съм в чужбина сега и пак пиша на кирилица, макар да ми е зор на тази клавиатура тука.

Гето

Много съм пускал по темата бе братчед, включително и детайлни разбивки за строежа си. Виж с търсачката. Какво по-точно те интересува ?
Виж и тука : [www.napravisam.bg]
има снимка, на това което пействам от единия си пост там :

Quote

Малко по-подробна информация по темата, която би била полезна за всеки начинаещ с груб строеж на къща.
Намерих си тефтера и си поиграх да направя по-подробни изчисления.
Данните ми са края на август миналата година когато завърших строежа, тоест сравними долу горе със сегашните цени.
Всеки може сам да си направи преценката, макар всеки строеж да си е индивидуален и да си има особенности.

Та така - става дума за къщата на която пуснах снимка - 118 м2 РЗП на 2 етажа, без маза, ивичести основи,кота 0 на 40 см над терена (равен, без наклон), няма високи подпочвени води и съответно дренаж не е правен. 1 етаж - 54м2, 2 етаж - на еркер 50 см - 64м2 площ. Покрива е двускатен с керемиди Стралджа, Брамак унижерсал фолио и обшивка с ОСБ-3, улуците са поставени.
Няма инсталации,замазки,дограма и др...абе завършен груб строеж в чист вид дето се вика.
Строителство - по стопански начин ( местна бригада)

В разбивката долу не съм смятал около 3000 лева за проект и общински части, както и около 600 лева да докарам ВИК и захранващ ел.кабел до входа на къщата.

Общата сума е 45 000 лева ,която по пера изглежда така :

= За Труд (майстори) - 12 000 лева ( 27 % )
= Бетон - 8845 (19.6%) - 61м3 при средно 145лв/м3, от които 31м3 са в основите
= Дървен материал,вкл и ОСБ-то - 8310 (18.5%)
= Тухли (около 80% Поротерм,вкл и вътрешни стени) - 6620 (14.6 %)
= Желязо - 3865 (8.5%) - по 1.27 лв/кг
= Керемиди - 1090 (2.4%) - Стралджа "Европа"
= Надзорник,геолог,геодезисти,проектант за приемане на арматурата-820 (1.8%)
= Други- 3450 (7.6%) - цимент,вар,пясък,обратен насип,ОВ в сновите,транспортни разходи и т.н.

Средно на м2 ми излиза 381лв или 195 евро

Извода и съвета ми към начинаещите - нямате ли приготвени поне по 400 лв на м2 от одобрения ви вече проект - НЕ почвайте с грубия строеж, рисковано е !
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
24-05-2008 - 21:46:22
avatar
rz3bvd, за съжаление не мога да ти препоръчам някой, защото архитектурните бюра с които работя проектират само големи квадратури (за съжаление и на мене това ми пречи понякога).
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход