Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

договори с работници наети по стопански начин??????

Публикувано от mir4one 
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
22-05-2008 - 22:58:14
Николов, с удоволствие чета коментарите ти, които са добронамерени и със сигурност в помощ на мн. хора тук. Сигурен съм, че не оставаш без работа и се радвам на това, защото в България без работа може да стои само един лентяй.

Напълно съм съгласен с онова което казваш за отговорноста и надеждноста на Фирмата (строител, производител...), НО наистина ли е така в България? Ако кажеш, че е така, то грях ти на душата, а форумците ще припадат от смях :} :} :} И защо мислиш българина е сред най-недоверчивите хора на света, заради добрите и почтенни чичковци?

А за търсенето на справедливост в съда е като човек да чака чумата да му върне децатаsad smiley Спомни си Анджел със своят град на мечтите, барбуковци и хилядите други.

Да, темата взе да се премества в морална посока, а както казват за морал място нема winking smiley
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
23-05-2008 - 09:30:42
avatar
Няма такъв момент в който да се каже - "До днес фирмите са кофти, обаче от днес - всички са ОК". Няма такова нещо. Затова се и въведе строителния регистър. Да има поне малко от малко регулация. И започна да има. Наистина. Клиентите взеха да се сещат, че като си дават парите трябва да изискват качество и коректност отсреща. Но минем ли на тема компромиси в цената, то нещата отиват по дяволите. Много често отказвам обекти, защото компромиса в цената ще ме доведе до невъзможността да бъда коректен. Зад питането за бригади по стопански начин по принцип прозира "искам да си спестя от допълнителните разходи по труда, доставно-складовите разходи" и други подобни. Защото бригадата няма да ви работи на по-ниска цена от която си работи. Даже обратното. Ха сега си отговорете какво стои зад понятието "Допълнителни разходи по труда" и какво ще се спести от тях???
За мошениците нама какво да говорим - и сега ги има и то не малко, но когато човек се обръща към строителния регистър може да е сигурен, че там фирмите по-малко или повече са коректни и има систематизирана информация за тях и винаги можеш да се обърнеш към регулаторния орган за тях.
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
23-05-2008 - 09:34:19
Gеto, остави моралната страна - вярваш ли, че човек, който твърди , че от десет години се занимава със строителство може да бъде сериозен и да не е регистрирал поне едно ЕТ?
После стихотворения пишат за кривите стени - ами ще пишат, защото работниците на които аз правя забележка, че зидат криво казват "ТИ се заяждаш толкова къщи построихме и само ти не харесваш как го правим" сърдята се , напускат и отиват да си оставят ръцете на друг обект. Имай предвид, че в момента извън сторителните фирми освен малкия процент много добри майстори масово са най-големите некадърници. Хора, които не работят с фирми, защото не им минава лесно номера да си оставят ръцете, да вземат аванс и да изчезнат...
ТА всеки си преценява - може да попадне на супер майстори, но по-вероятно да попадне на пълни некадърници.
И още нещо се замисли - можеш ли да накараш група необразовани , недисциплинирани пияници да извършат някаква работа качествено. Ако можеш - значи прави по стопански начин, ако не - си намирай фирма. Строителството е мръсна и тежка работа и нобелови лауреати няма да намериш да работят по къщатаsmiling smiley
Ако все пак направиш грешката да работиш по стопански начин - направи лек тест на бригадата да видиш колко човека могат да четат чертежи , освен бригадира...
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
23-05-2008 - 10:14:31
avatar
4ovek , това беше добре, мнооооого добре!!!!!
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
23-05-2008 - 13:45:10
Ейй, ама вие сте неуморни! Като Матросов браните бизнеса, а? clap:
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
23-05-2008 - 13:53:00
Гето, не браним бизнеса в случая. аз се чуд якак д а отказвам на клиенти строеж на еднофамилна къща, защото хората, коит о могат да я направят качествено са заети. Та работа не ми трябва в момента. Даже се надявам да намалее малко сторителството като цяло, че да може да разкарам част от плявата дето наемам...
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
23-05-2008 - 14:34:52
оф оф ..айде айде ...все най-добрите в строителните фирми
за тва после като ме викнат за дов. работи или нивела сочи северозапад, и/или нещо е забравено сбъркано и какво ли още не

точно във фирмите са най-големите лентяи и мързеливци /заради които цената се вдига двойно тройно. тез които могат да работят и работят добре - работят за себе си /

големите фирми на доста обекти наемат и външни лица /като подизпълнители/ - в повечето случай майстори дето няма къде другаде да работят

да не говорим, че обекта ако е по-голям се вкарват всякакви индивиди да се учат и , да покриват текучеството във фирмата

тъй, че много много фирмите не ми ги хвали

а относно пък четежите ..тва немога да го схвана /все едно че са написани на друг език ли ..кво ли.. ?/ и едно дете може да разбере за какво става дума стига да му се обясни добре. на чертежа е написано всичко като за малоумник - който не е искал той не се е научил
а м-у другото в една бригада от 5-6 човека е достатъчно бригадира да може - тва пък изобщо незнам що го повдигаш на въпрос ?!

в крайна сметка ..като наемаш някой му погледни работата, търси препоръки, събирай мнения от бифши клиенти. ако се държиш ти коректно - ще се държи с теб и той, и ядове няма да имаш smiling smiley
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
23-05-2008 - 15:03:21
avatar
Обикновено тези велики майстори дето предпочитат да "работят за себе си" (каквото и да означава това) и не искат да работят във фирми, защото освен всичко друго са крайно недисциплинирани и са изгонени от всички фирми. (Недисциплинирани не означава че не работят качествено!!!) Тия, дето "работят за себе си" обикновено си позволяват понякога за кратко или по-дълго да не ходят на обектите си, най-малкото защото са се наели с повече работа отколкото могат да свършат и обикалят днес на един обект, утре на втори, другиден на трети, сетне пак на първи и така, докато на инвеститорите им писне и ги изгонят да "работят върху себе си". Естествено има и изключения, но масово е така. Днес имах такъв един случай. (Понеже съм в болнични и имам времето да пиша във форума). Домъкна ми се у нас един бригадир, дето го бях уволнил миналата година и сега се моли за работа, като се кълне, че ще спазва фирмената дисциплина и правила.
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
23-05-2008 - 16:41:48
Предавам се, край! Вие си продължете с монолога spinning smiley sticking its tongue out
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
23-05-2008 - 18:04:34
че за какво да работя за няква фирма дето ще ми плащат с 1/2 по-малко и ще ме гърчат както си искат, а аз трябва да си трая за да си запазя работата - как не

ето един малък пример: ние в дъжд не работим /на открито/ - щото ако работиш като вали и на др. ден си болен, поне 3 дни няма да си на работа

не съм казал, че в стадото няма мърша ...ама недейте слага всички под тоя знаменател

както казах ние се занимаваме предимно с дов. работи и определено предпочитаме да работим след бригада /изключвам тумбите мургави строители/ ..отколкото след голяма стр. фирма
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход