Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

договори с работници наети по стопански начин??????

Публикувано от mir4one 
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
25-05-2008 - 22:12:11
Петре, благодаря ти! Би било добре ако цените са от тази година, но надявам се когато започнеш следващият етап, както спомена да пуснеш и по-пресни цени winking smiley
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
25-05-2008 - 22:50:50
Гето - тази година очаквам същото, но + 15-20% отгоре
Квадратурата на 2-я ми етап е почти същата.

За сравнение - желязото е по-скъпо с близо 50% - от 1.27 на 1.80/кг сега, бетона е с 11% по-скъп, а транспорта му с 20%.
Труда ще ми е с 9% повече (вече се уговорих с майсторите за 13 000 лв на 4 етапа дължими)

Така че очаквам сметката ми тази година да надвиши 50 бона. С колко ??? ....
времето ще покаже.
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
26-05-2008 - 08:59:40
Гатев, сега си избери една от двете роли - фирма си или не си.
Защото едни ден пишеш, че фирмите били с лошо качество, по-добре да си неамеш хора дето нямат фирми (бригади), на следващия пишеш, че фирмата е с постоянен състав.
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
26-05-2008 - 09:14:21
Петър, ами то и на строителни фирми цената за груб строеж ще е от същия порядък.
Обаче колеги ми казват, че като кажат 200-250 евро на кв.м. за груб строеж и клиентите решават, че ще си взимат бригади, защото щяло да им излезе 100.
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
26-05-2008 - 10:00:43
4овек

Може и така да е. Макар повечето строителни фирми да искат малко по висока цена - нека приемем че е почти една и съща.
Да, обаче има една съществена разлика - строителната фирма ще ти сложи 10% поне ДСР, а и ще ти домъкне със сигурност по-некачествен бетон и калпави тухли например. И не става дума само за бетона и тухлите.
Предпочитам сам да си избирам материалите с които строя къщата си. Така най-добре контролирам тяхното качество. Иска малко бягане и търсене в началото, ама определено си заслужава. Защото това е много важно, нали ?

Тогава питам - за какъв.... ми е да избирам строителна фирма ?
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
26-05-2008 - 10:53:53
Изобщо не ти пречи да поставиш условия при изготвяне на оферта за използваните строителни материали на които държиш. Друг е въпросът, че ще сбъркаш ако поставяш повече условия.
Ако си мислиш, че знаеш повече от образован специалист с опит за това на кой материал коя точно харектиристика е важна - много, ама много си сбъркал. Изобщо не контролираш качеството на влаганите материали, а купуваш материала , който търговецът те е убедил, че е качествен.
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
26-05-2008 - 11:57:16
Quote

Ако си мислиш, че знаеш повече от образован специалист с опит за това на кой материал коя точно харектиристика е важна - много, ама много си сбъркал. Изобщо не контролираш качеството на влаганите материали, а купуваш материала , който търговецът те е убедил, че е качествен.

Ще има да вземаш - може да си прав за голяма част от инвеститорите,ама не и за мене. Мнооого преди почна строежа съм се образовал достатъчно за целта. Много мои заблуди съм преодолял, точно знам какво ми е нужно и къде да го
намеря. А за което не ми е ясно - питам, преценявам, правя си изводи.
Аз съм образован инвеститор и мога да ти кажа че знам повече от 90% от търговците и тези "специалисти" confused smiley за които приказваш и нерядко съм ги поставял в конфузни ситуации.

Re: договори с работници наети по стопански начин??????
26-05-2008 - 14:34:52
Петре, харесва ми ясната ти и точна позиция clap:
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
26-05-2008 - 15:01:27
avatar
Петре, това е много хубаво и ти стискам палци в начинанието, което независимо от всичко си е игра на нерви. И ще е хубаво да опровергаеш старата поговорка - "Хитрата сврака - с двата крака".
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
26-05-2008 - 15:31:27
Няма страшно Николов, вече сам старо куче.
По-притеснено ми беше миналата година. Но първата къща е вече зад гърба ми и съм доволен от резултата. Тазгодишната следва по същия сценарий.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход