Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

договори с работници наети по стопански начин??????

Публикувано от mir4one 
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
22-05-2008 - 04:26:09
mir4one

Давай по стопанския начин и си гледай живота, ще спестиш поне 200 Евро на кв.

Успех
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
22-05-2008 - 14:24:51
avatar
Очаквайте скоро новите теми от сорта на: "Помагайте с връзки в ДНСК, че ми съставиха акт" или "Помагайте с връзки в Министерството на социалната политика, че..." или "Дайте добър адвокат, че един работник се нарани и ме съди" или "Избягаха ми работниците - какво да правя" или "Как да си озаконя новопостроеното, като нямам водена никаква строителна документация" или "Какво е туй акт 12 и защо трябва да го има" и още стотина от тоз сорт...
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
22-05-2008 - 17:35:13
Ех Николов, за познатата родна действителност звучиш толкова оптимистично, чак ми става драго! Наистина ли България е вече такава правова държава? Ясни правила и закони, с овластени органи които съвестно и принципно следят за спазването им!!?? Тази промяна в закона облагодетелствува само акулите в строителният бранш и слага прът в колелото на свободната конкуренция, което е лошо, мн. лошо. Е, разбира се, за някой монопола е суперwinking smiley

Ето един пример от С. Америка. Преди ниаколко години решавам да си купя кола от търг който е САМО за Дилъри. Влизам в офиса на един дребен, измушен търговец на стари коли и срещу 200 дола на ръка ме заведе на търга и от негово име си купих колата която исках. Нали се сещаш за какво говоря?

Николов, ти си сред хората на форума които уважавам, така че моляте не приемай лично онова което казах по-гореsmiling smiley

Хайде със здраве
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
22-05-2008 - 18:22:56
avatar
Нищо лично, естетсвено... Колегата ще си извърши работата както сам си прецени и сам ще си носи отговорността. В момента из страната има хиляди такива строежи, които си приключват по живо по здраво и всичко е ОК. Обаче стават и сакатлъци. За тях ми е думата. Това дето го разправяш за щатите е интересно. Има една малка разлика. В щатите нивото на сивата икономика е минимални и търпими размери и не влияе по никакъв начин на макроикономиката на страната. А при нас е обратното. И въпреки че не ми е изгодно провеждам политика на намаляване на строителството в сивия сектор. Защото само тогава ще имаме основания да гониме управляващите за това-онова.
..И затова си държа на името...
...Което не винаги ми е изгодно, но си спя спокойно през нощта ....

Затова моите постове са с такъв характер.

(сори за спама)
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
22-05-2008 - 19:39:02
Николов, няма защо да се извиняваш това е твоята позиция и е точно по темата.
Не разбирам обаче как ако някой човек иска да си построи сам дом (модерното е явно "стопански"winking smiley става генератор на "сивата икономика", престъпник и преследван от закона? Че до днес хората по нашите земи вече повече от 1300 год. сами строят домовете си и не само че не е престъпление, но е въпрос на чест и гордост! Нали си чувал приказката за това какво трябва да направи един мъж за да бъде добър българин и истински мъж преди да си отиде от този свят? "Да роди мъжко; Да построи къща и Да построи черква"! На къщата си аз не гледам като инвестиция, но като дом. И може би съм старомоден, но напълно вярвам в приказката по-горе за мъжете winking smiley

Хайде със здрав и уважение,
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
22-05-2008 - 20:01:09
avatar
Да, темата се поизмества малко. Понеже такава е приказката затова нашите села и градове приличат на това, на което приличат сега. Затова и като посдруса малко земята и всичко пада или става негодно за живеене. Даже и без да посдруса се получава така. За архитектурните качества даже и няма да отварям дума. Естествено има някои изключения тук-таме, но те само потвърждават правилото. Затова и досега когато минавам през кварталите гледам едни мили картинки на току-що построени мавзолеи на глупостта по стопанския начин. Аз, като всеки човек дето е учил повечко знам, че всяко събитие си има своята технология. А технологията се познава най-добре от технолозите. А неспазването на технологиите в строителството не е помогнало на никого и така ще бъде и за в бъдеще. И аз искам моята къща да ми излезе по-евтино, ама искам и да е в ред. Което означава, че компромиси с технологиите не се прави. А бригадите с бригадири-многознайковци съм виждал много. Преди два дена уволних една такава бригада от 8 души. Но аз имам компетентни инженери около мен, които следят процеса и не допускат замазване на работата. Как средностатистическия човек, скътал години парички, че даже теглили и от банката заем за да се зарадва не свой дом ще е сигурен, че всичко му е ОК? Колко от тези хорица са компетентни и си спестяват парички от заплати на компетентни лица? И кого ще гонят за отговорност, ако след няколко месеца им се яви проблем? Някои безадресен бригадир? Който даже няма лична карта? (...и такъв случай имах скоро...) То ако ставаше добър продукт толкова лесно - защо ще се прави по-сложно и по-скъпо? Отговора е - за да не си купуваме проблеми...
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
22-05-2008 - 20:47:38
Не Николов, или аз не се изразявам правилно или ти не ме разбра sad smiley Когато казах "сам" нямах предвид буквалният смисъл, че видиш ли аз сам ще взема да запретна ръкави и "дай вар, дай кереч па бегай, че дувара пада" smiling smiley Ето на, грамотен архитект с коджа ми ти инджинери са направили грамотен и издържан във всяко отношение проект, сетне прегледан под лупа и приет в съответната служба на общината. Сега, ако крайният резултат изглежда с плашеща или мутро-барок архитектура то все пак е проектиран от ученият архитект и т.н. И ето тук идва времето на варианта "направи си сам" или "стопански" градеж. Защо мислиш, че няма да си наема грамотен техник и строителен надзор които да следят за технологията? А архитекта проектант няма ли да понаглежда обектът си? А кой по-добре от мен ще следи за качеството? Или не мога да се науча да разбирам, "чета" чертежите?

Смятам, че за всеки влак си има пътник! Ако на някой времето и условията не позволяват ще си наеме строителна фирма, ако го е гнус да сложи ботуши и да се расправя с майстори ще стори същото. Така също, за всички трябва да има хляб, на всеки децата трябва да са нахранени. Но ако някой старомоден пръч като мен или друг който не му стигат паричките и иска да спести нека могат да го направят сами по тяхният си начин. Монопола носи вреда на всички, а свободната конкуренция само ползи пак за всички.
Тъй че Николов и всички професионални строители, ако знаете как тукашният Мирчоне и др. като него могат в днешните условия да строят по така нареченият "Стопански" метод кажете им, с това нито ще останете без работа, нито ще станете по-малко богати, но определено повече уважавани човеци!!!

Хайде със здраве и горе главата winking smiley
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
22-05-2008 - 21:07:52
avatar
Ами аз затова пиша в този форум, защото това, което пиша е възможно да помогне на някой. И както се забелязва добре - аз не си правя реклама по никакъв начин, за да привличам клиенти. Пък и едва ли някой си мисли, че Николов е истинското ми име. Аз работа си имам предостатъчно. Но зад наемането на бригада по стопански начин стоят хиляди подводни камъни и ако успея да поспестя някои и друг - тогава съм радостен. Аз със всичките си реквизити едвам успявам да управлявам бригадирите с бригадите, а камо ли човечец, който не е в час с всичките им номера и маймунджулуци. И кой ще е този читав технически, който ще е свободен да ви стои на обекта по цял ден, а не работи в по-голяма фирма и по-големи обекти, от които краде по малко и не се усеща, но като почне да краде от една къща се вижда отдалече, или ще кажеш че ще намериш такъв, дето не краде? Няма такива, повярвай ми. Той затова не си е направил собствена фирма и да влезе в бизнеса, защото му е по-лесно да краде и да не носи отговорност. И като побиеш един такъв калпазанин на обекта си (къщата) и веднага ще разбереш, че ако не краде - тогава сигурно пие от обяд и бригадата краде. И сроковете отиват по дяволите, а отговорността къде остава? Как ще кажеш в ДНСК - тая бригада не си свърши работата - санкционирайте я???? Ще падне смях. Бригадата не е нито юридически, нито физически субект.
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
22-05-2008 - 22:26:18
avatar
Моите почитания но аз не крада.....
И смятам ,че помагам и още куп неща.
Нямам собствена фирма щото ми липсват финанси и не ми е кеф ,че работя ангария другиму....
Но това не означава ,че не давам всичко от себе си на един обект,че крада или нещо там подобно каквото се сетите!
Напротив- представлявам голяма фирма,ама и казвам всичките кусури- смятам че помагам...?!
В бизнеса съм от 12 години и с чест си казвам името-щото само то ми е останало.....
Не Ви прави чест Господин Николов или както Ви е там името....
Смея и да се подпиша с моето име
Чест и почитание
Стилиян Щерев


Чест и почитание
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
22-05-2008 - 22:48:02
avatar
Ми то затова е разнообразен и интересен света - всеки си има гледна точка. Освен това за да се регистрира една фирма не се изискват кой знае какви средства. Ама за да работи добре се иска предприемчивост.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-22 22:54 от n.nikoloff.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход