Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

договори с работници наети по стопански начин??????

Публикувано от mir4one 
договори с работници наети по стопански начин??????
15-05-2008 - 19:22:55
Здравейте на всички във форума. Наскоро ще започвам строеж на еднофамилна къща с бригада наета от мен по стопански начин. Един приятел ме предупреди да си сключа договори с работниците защото щели да ме глобят от инспекцията по труда. Искам да попитам по-запознатите във форума дали е вярно и как да се застраховам. Благодаря Ви предварително




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-05-15 21:08 от mir4one.
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
15-05-2008 - 21:43:49
mir4one
Съжалявам, че не мога да ти помогна с никакъв съвет, но понеже скоро (надявам се) и аз ще започвам строеж бих искал да те помоля за малко информация. Проблема е, че съм в Канада и преди да се прибера за строителството, източниците ми на информация са твърде ограничени. Тук специалистите твърдят, че с промените в закона строителство по стопански начин вече НЕ става с наета бригада, НО само с лицензирана строителна фирма? Ти обаче говориш точно за такъв вариант??? Още нещо, на каква цена ще ти излезе грубият строеж по стопансия начин?
Ех, само ако знаеш как се радвам да чуя нещо такова!!!

Благодаря предварително,
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
15-05-2008 - 21:52:14
Geto, аз също още немога добре да се ориентирам, за това създадох темата. Проблема при мен е, че аз съм от малък град и почти всички се познават иза това толкова е проблемно. Аз мисля дали да не сключа един договор с бригадира им договор за поръчка , а от там нататък той да се оправя. Иначе ми казаха, че глобата за всеки нает работник е 1000лв. Надявам се някой да даде повече инфо, а относно строежа каквото мога да помогна ще кажа.
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
16-05-2008 - 00:18:29
В цялата работа май някой трябва да се води главен изпълнител и той ще го отнася пред разните му инспекции. Въпроса е кой ще се нагърби да е такъв?
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
16-05-2008 - 07:44:12
avatar
А защо не обмислите да са на граждански договор?!
Ще спестите доста нерви около данъчните,а ще се водите строител точно Вие!И никой друг
Само дето ще ви остане голямото тичане по всички институции!
Почит

Чест и почитание
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
17-05-2008 - 23:43:16
avatar
Най-много пари, време и нерви ще спестите ако забравите "стопанския начин" и сключите договор с фирма, вписана в Националния регистър.
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
18-05-2008 - 08:27:54
avatar
Това ще е най добре...
Почит

Чест и почитание
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
19-05-2008 - 11:57:46
За нискоетажно жилищно строителство не е задължително фирмата да е вписана в ЦПР на строителя. Аз предпочетох да изхарча 1400-те лева годишна вноска в регистъра за нещо по полезно. Иначе направих всички необходими документи, курсове и сертификати, както и застраховки.
В момента разкриван строителна площадка на нов обект и ми поискаха договор в общината със строителна фирма, както и копие от трудовия договор на техническия ръководител.Така че май стопанския начин е история - макар и фиктивно, ще трябва да има някаква фирма с която да имаш договор.
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
19-05-2008 - 15:27:00
avatar
Не е задължително, но е препоръчително
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
21-05-2008 - 21:26:47
Съветвам ви да сключвате граждански договор със всеки един работник нает по стопански начин. Новите глоби налагани от инспекцията по труда ще са от порядъка на 15000 лева за хванат работник без договор. Правете си добре сметката
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход